ان.ال.پی و مدل سازی

804

افراد موفق را الگوی خود قرار دهید

اساس کار ان.ال.پی مدل سازی می باشد. ان.ال.پی دوست دارد شما بهترین باشید. به همین منظور به شما کمک می کند که بتوانید بهترین ها را مدل سازی کنید، برای اینکه بتوانید به بهترین ها تبیدل شوید باید باید بدانید الگوی رفتاری افراد موفق چگونه است؟ باید بفهمید افراد موفق چگونه به نتایج مورد نظرشان دست پیدا می کنند؟آنها در مقایسه با افراد ناموفق چه کار متفاوتی انجام می دهند؟ این کار متفاوت چیست که موجب ایجاد تفاوت بین آنها و سایر افراد می شود؟ اگر بتوانید به این سوألات پاسخ دهید می توانید از افراد موفقیت الگویی بسازید و همه رفتارها و احساسات افراد موفق را سرمشق خود قرار دهید و شما هم به یکی از این افراد موفق تبدیل شوید.

اگر شما هم مانند یک شخص موفق از جسم و روح خود استفاده کنید، آنگاه می توانید بلافاصله کیفیت عملکرد و نتایج خود را افزایش دهید. دانش ان.ال.پی کاری را که امکان پذیر است الگوبرداری می کند، زیرا می داند که افراد موفق آن کار را انجام داده اند بنابراین کار مورد نظر قابل انجام است. اینکه افرادی کاری را انجام داده اند و موفق شده اند پس افراد دیگر هم می توانند آن کار را انجام دهند و موفق شوند. ان.ال.پی فرایند الگوبرداری را به سه مرحله تقسیم می کند.در ادامه به مراحل الگوبرداری ان.ال.پی می پردازیم.

مراحل فرایند الگوبرداری

۱- بودن در کنار الگوی خود، در حالی که او رفتاری را انجام می دهد که شما آن را می پسندید.

اگر در کنار الگوی خود قرار گیرید و به کار یا رفتاری که او انجام می دهد خوب دقت کنید و ببینید که وقتی او کار یا رفتار مورد علاقه شما را انجام می دهد چه حالات و احساساتی دارد، شما هم می توانید همان کار یا رفتار را سرمشق خود قرار دهید و در احساسات خود هم تغییرات مفیدی ایجاد کنید، و تبدیل به کسی مثل او شوید.

شما در طول این مرحله خودتان را مثل او تصور کرده و کاری را انجام می دهید که او انجام می دهد تا اینکه خودتان تقریبا می توانید به همان نتایجی برسید که او می رسد. شما بر آنچه او انجام می دهد (رفتار و فیزیولوژی)، اینکه چگونه این کار را انجام می دهد( برنامه های ذهنی) و اینکه چرا این کار را انجام می دهد( باورها و اعتقادات ارزشهای او) متمرکز می شوید. این کار را می توانید به این صورت انجام دهید که در کنار الگوی خود قرار می گیرید و به رفتارها و کارهای او نگاه می کنید و از طریق پرسیدن سوألات گوناگون، به این چگونه و چرا این کار را انجام می دهند پی ببرید.

۲-در مرحله دوم به طور دقیق مؤلفه های رفتار الگوی خود را بررسی کنید تا دریابید چه چیزی موجب ایجاد تفاوت بین شما و او می شود. اگر چیزی را یادتان رفت که تفاوت مهمی را ایجاد نمی کرد، در این صورت می توان گفت که آن چیز زیاد مهم نیست و اگر چیزی را یادتان رفت که تفاوت مهمی را ایجاد می کرد، در این صورت می توانید پی ببرید که این مورد می تواند جزء مهمی در الگوی شما باشد. اگر آن مورد جزء مهم الگوی شما بود باید الگویی را که یادداشت کرده اید را اصلاح کنید.

۳- مرحله سوم عبارت است از طراحی شیوه ای که می توان با کمک آن، این مهارت را به دیگران نیز یاد داد. این نکته مثل این است که شما آموزگاری هستید که برای دانش آموزان خود محیطی را ایجاد می کنید که در آن محیط دانش آموزان یاد می گیرند که با انجام کارهایی به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند.

نتیجه

دانش ان.ال.پی به شما کمک می کند که بتوانید الگوی خوبی را از افراد موفق بسازید و آن را به صورت برنامه ای درآورید که هر کسی که از این الگو استفاده می کند، انسان موفقی باشد. ان.ال.پی به شما کمک می کند که بتوانید هر رفتاری را الگوبرداری کنید، البته این در صورتی است که بتوانید باورها، فیزیولوژی و برنامه های ذهنی الگو را تحت کنترل خود درآورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP
3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها
با استفاده از قدرت ذهنتان زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.
کمتر از 5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
شرکت در دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP