موفقیت

باور موفقیت

باور کنید که موفق می شوید
نوشته شده توسط ابوالفضل قراخانلو

باور موفقیت

یکی از مسائلی که باعث می شود که انسانها نتوانند به اهداف خود برسند باور نداشتن به موفقیت است. باور موفقیت باعث موفقیت می شود. قانون اثر متضاد دکتر امیل کوئه می گوید که اگر در ذهن خود باور داشته باشید که انجام کاری امکان پذیر نیست و برای انجام آن کار تلاش کنید هر چقدر هم تلاش کنید بی نتیجه خواهد بود. زیرا شما به انجام شدن آن کار اصلا باور ندارید. چگونه می توان به انجام شدن کاری باور نداشت ولی برای انجام آن کار تلاش کرد و به نتیجه رسید. دوستان عزیز توجه کنید که هر کاری را که می خواهید انجام دهید باید اول باور داشته باشید که انجام آن کار امکان پذیراست.

بیشتر دانشمندان بر این عقیده هستند که ما به آنچه ذهن براساس گذشته انتظار دارد که اتفاق بیافتد واکنش نشان می دهیم. مغز انسان در طول زندگی یاد می گیرد که در آینده باید چه انتظاری داشته باشد و از آنجایی که مغز انتظار دارد اتفاقی به شکل خاص بیفتد، انسان آنچه را انتظار دارد دقیقا به دست می آورد.

پس با توجه به این نکته که گفته شد بسیار مهم است که در ذهن خود انتظارات مثبت داشته باشیم. وقتی در ذهن خود انتظارات و باورهای مثبتی را جایگزین موارد منفی می کنید و باور می کنید که هر کاری که دلتان بخواهد عملی و شدنی است، مغز شما دست به کار می شود تا آنچه را که انتظار دارید برایتان فراهم کند. یعنی مغز شما انتظار می کشد که به آنچه می خواهید برسید.

در مقالات قبلی باورهای نیروبخش و باورهای محدودکننده را برایتان توضیح دادیم. اگر بتوانید در ذهن خود باورهای نیروبخش ایجاد کنید و خود را باور کنید می توانید به خواسته خود برسید.

بسیاری از انسانهای موفق به اینکه می توانند موفق شوند و به خواسته خود برسند باور داشته اند. باور اینکه می توانید به خواسته خود برسید به شما نیرو می دهد که بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید.

همه چیز از باور شروع می شود. باور به اینکه امکان پذیر است.

در بعضی مواقع باورهای دیگران هم می تواند روی ما تأثیر مثبت یا بد بگذارد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که روزی یک نفر به شما گفته باشد که تو می توانی این کار را انجام دهی و شما هم برای اینکه به باور او در عمل دست پیدا کنید و به او ثابت کنید که در واقعیت هم همینطور است برای انجام دادن آن کار اقدام کرده اید و با تمام نیروی خود کار تلاش کرده اید و در نهایت هم توانسته اید آن کار را انجام دهید.

باورهای دیگران

باورهای دیگران

در اینجا باور دیگران شما را به هدفتان رسانده است. البته برعکس این هم امکان پذیر است. یعنی باورهای منفی دیگران هم باعث می شود که شما از انجام دادن کاری هر چند ساده ناتوان شوید. پس به این هم دقت کنید که باورهای دیگران چگونه می تواند شما را توانمند و یا ناتوان کند.

به درستی حیرت انگیز است وقتی به خودتان می گویید که چه کاری می خواهید انجام دهید و به گفته خود اعتقاد و باور دارید آنگاه نتایج بزرگ و حیرت انگیزی می گیرید.

باورهای ما به ما می گویند که می توانیم به خواسته خود برسیم یا نه. باورهای ما به ما راه را نشان می دهند، راهی که به موفقیت و یا عدم موفقیت ختم می شود

 شما دوست دارید از کدام راه بروید؟ دلتان می خواهد راهی را بروید که در انتهای آن راه پیروزی و موفقیت انتظارتان را می کشد یا اینکه دوست دارید از راهی بروید که به شکست منتهی می شود؟ این چه سؤالی است که می پرسم! کدام انسان عاقلی دوست دارد شکست بخورد. همه انسانها دوست دارند راهی را بروند که در انتهای آن راه موفقیت و پیروزی را درک کنند. اگر شما اینگونه هستید باورهایی را در ذهن خود ایجاد کنید که شما را به هدفتان برساند و از باورهای محدودکننده دوری کنید.

پر انرژی باشید.

درباره نویسنده

ابوالفضل قراخانلو

من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

30 دیدگاه

  • سلام دوست عزیز
   از حسن توجه شما متشکریم.
   اگر کسی به اهداف خود رسیده است مطمئن باشید او قبلا در ذهن خود به این اهداف خود رسیده است. ابتدا باید باور رسیدن به موفقیت در ذهن ایجاد شود و سپس راه موفقیت را طی کنید و به موفقیت برسید. امیدواریم که بتوانید با پرورش باورهای نیروبخش قله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی نمایید.

  • سلام دوست عزیز
   این باورهای ماست که زندگی حال و آینده ما را می سازد. اینکه چگونه می توانید به اهداف خود برسید و یا اینکه از اهداف خود دست بردارید به باورهای شما بستگی دارد. امیدوارم که بتوانید باورهای نیروبخش را در خود پرورش دهید.
   شاد و پر انرژی باشید.

  • سلام دوست گرامی
   از اینکه می دانید این باورهای شماست که کیفیت زندگی شما را تعیین می کند بسیار خوشحال هستیم. این شما هستید که می توانید انتخاب کنید که چگونه زندگی کنید خوب یا بد. همگی در اختیار شماست و هیچ شخص دیگری نمی تواند شما را وادار کند که زندگی خود را به دلخواه او بسازید.
   از توجه شما ممنون و متشکرم

  • سلام دوست گرامی
   از توجه شما بسیار ممنونیم. امیدواریم بتوانید باورهای نیروبخشی را در ذهن خود پرورش دهید که شما را لحظه به لحظه به پیش ببرد.
   شاد و پرتوان باشید

 • استاد عزیز متشکر بابت مقاله زیباتون من هم مثل شما معتقدم که همه چیز از درون آدم و ذهن آدم شروع میشه.

  • سلام دوست گرامی
   بر اثر گذشت زمان باورهای انسان در ذهن او شکل می گیرند و این باورهای انسان است که زندگی او را می سازند
   شاد و پرانرژی باشید

  • سلام ذوست عزیز
   باور به موفقیت شدن همیشه ما را یاد جمله ای از هنری فورد می اندازه که که گفت: اگر فکر می کنید می توانید و اگر فکر می کنید نمی توانید در هر دو صورت درست فکر کرده اید
   شاد و موفق باشید

  • سلام دوست گرامی
   درسته این باورهای ماست که باعث می شوند تصمیمات و رفتارهای ما شکل واقعیت به خودشون بگیرند.
   ممنون از شما دوست گرامی

  • سلام دوست گرامی
   باورهای انسان زندگی حال و آینده او را رقم می زند. با این توضیح بهترین کار برای پیشرفت و رسیدن به هدفهای زندگی این است که باورهای نیروبخش را در خود تقویت کنید و باورهای محدود کننده را تغییر دهید.
   شاد و پرانرژی باشید

 • مقالات زیادی در مورد باور خونده بودم ولی این مقاله خیلی بیشتر به دلم نشست
  ممنون استاد

  • سلام دوست عزیزم
   همانطور که می دانید باورهای ما باعث می شوند که در انجام کاری موفق بشویم و یا اینکه نتونیم به اهدافمون برسیم. اینکه چه باورهایی را ذر ذهن خود پرورش می دهیم ما را به زندگی شاد و خوب می رسونه و یا اینکه زندگی ما را سرشار از شکست و ناتوانی همراه می کنه.
   امیدوارم باورهای نیروبخشی را در ذهنتون داشته باشید.
   شاد و پر انرژی باشید

  • سلام دوست گرامی
   از توجه و لطف شما بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم بتوانید باورهایی را در ذهن خود پرورش دهید که بتوانند شما را لحظه به لحظه به اهدافتون نزدیکتر بکند. باورهای انسان است که می توانند انسان را تا قله های بلند موفقیت برساند یا اینکه از اهدافش دور کند.
   شاد و پر انرژی باشید

 • باور شکست منجر به شکست و باور موفقیت منجر به موفقیت می شود.
  من خیلی روی باورهام کار کردم و مطمئنم که یه روزی بهترین جایگاه رو خواهم ساخت.
  ولی بعضی وقت ها یه عامل ناشناخته منو متوقف میکنه!
  ممنونم از شما استاد قراخانلو

  • سلام دوست گرامی
   دقیقا همین طور است که می فرمایید. انسانها به هر چه باور داشته باشند واقعا واقعیت پیدا می کنه و شخص در عمل به باورهای خودش می رسد.

  • سلام دوست عزیز. درسته دوست عزیز. قرار نیست بدون اقدام کاری انجام بشه. اما مطمئن باشید طبق قانون دوم امیل کوئه اگر به انجام پذیر نبودن کاری باور داشته باشید و با این باور تلاش کنید که آن کار را انجام دهید، چون باور دارید که آن کار انجام پذیر نیست، پس آن کار را نمی توانید انجام دهید. با تشکر

درج دیدگاه

دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP
3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها
با استفاده از قدرت ذهنتان زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.
کمتر از 5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
GET FREE REPORT NOW!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio.
* We hate spam and never share your details.
شرکت در دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP