تغییر احساسات با جدا شدن از مشکلات

951

                             تکنیک تغییر احساسات با جدا شدن از مشکلات

یکی از تکنیک های قدرتمند ان ال پی، که به شما کمک می کند از احساساتی که در اثر تجربه تلخ گذشته به وجود آمده است، رها شده  و احساس شادمانی را در زندگی تان تجربه کنید. مهمترین نکته ای که باید رعایت کنید این است که در مرحله اول این الگو را برای تجربه بسیار تلخ خود انجام ندهید، اگر دوست داشتید این الگو را برای رهایی از احساسات بد خود انجام دهید، خاطره ای را انتخاب کنید که زیاد تلخ نباشد، بعد از اینکه موفق شدید الگو را به درستی اجرا کنید، سراغ تجربه بسیار تلخ خود بروید.

اجرای الگو 

۱-خاطره تلخ گذشته ای را به یاد بیاورید، که هنوز باعث ناراحتی شما می شود. تصویر این خاطره را در ذهن خود بسازید و به جزئیات تصویر توجه کنید. در هنگام یادآوری مطمئن شوید که دارید دوباره آن را تجربه می کنید. انگار که همین الآن در حال رخ دادن است.همه چیز را از دید خود ببینید و همه آن احساسات را در وجود خود احساس کنید.به صداهای اطراف خوب گوش کنید. این صداها، ممکن است توسط خودتان و یا افراد و اشیاء محیط ایجاد شده باشند. ممکن است که، گفتگوی درونی خودتان باشد. ببینید که این خاطره چقدر برایتان رنج آور است.همه آن احساسات را دوباره تجربه کنید.

۲- اکنون یک قدم از آن تصویر فاصله بگیرید، طوری که بتوانید خودتان را در تصویر ببینید.مثل اینکه دارید به پرده سینما نگاه می کنید و دارید فیلم می بینید. از صفحه فاصله بیشتری بگیرید و یا تصویر را از خودتان دور کنید، دورتر و دورتر.دقت کنید همین که از تصویر فاصله می گیرید چگونه تصویر تاریک شده و  رنگ ها از بین می روند. همزمان که رنگ ها از بین می روند، به احساسات خود توجه کنید. ببینید چگونه احساسات بد شما هم کمتر و کمتر می شوند. هر چقدر می توانید این تصویر را از خودتان دورتر کنید و ببینید که احساسات شما چگونه تغییر می کنند. آنقدر این کار را ادامه دهید که دیگر نتوانید تصویر را ببینید و در این هنگام به احساسات خود توجه کنید. اگر احساسات شما بهتر شده اند و دیگر احساس ناراحتی نمی کنید این تمرین را درست انجام داده اید. می توانید این تصویر را در همان جا رها کنید و روی خورشید پخش کنید، تا در خورشید محو شود.

توجه کنید: اگر تصویر را در همان جا رها کنید، احساساتی که با دیدن آن تصویر تجربه می کردید نیز در همان جا می ماننند، و اگر هم دوست داشتید که احساسات تلخ گذشته را دوباره تجربه کنید، تصویر را دوباره به نزدیک خود بیاورید. پیشنهاد من این است که آن تصویر را در همان جا رها کنید تا در فضا نابود شود.

سخن آخر

شما می توانید به جای اینکه تجربیات تلخ گذشته را برای خود یادآوری کنید از تجربیات شادی بخش خود استفاده کنید. خاطره های خوب خود را به یاد بیاورید و شادی های آن خاطرات را دوباره تجربه کنید. خاطراتی که به شما انرژی می دهند و شما را آرام می کنند. ولی انسان ها با خود چنین نمی کنند، به جای یاد آوری تجربه های شیرین، خاطرات تلخ را به یاد می آورند که باعث ناراحتی آنها می شود. انسانها به راحتی با خود بد می کنند و خود را ناراحت می کنند. خبر خوب این است که، اکنون ابزاری را در اختیار دارید که می توانید از آن، برای شادی بخشیدن به زندگی خود استفاده کنید. پس درنگ نکنید و خاطرات تلخ گذشته را از ذهن خود دور کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] حالتان را تغییر دهید […]

دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP
3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها
با استفاده از قدرت ذهنتان زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.
کمتر از 5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
شرکت در دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP