ان.ال.پی

تکنیک حلقه ی اعلی

نوشته شده توسط ابوالفضل قراخانلو

تکنیک حلقه‌ی اعلی

این تکنیک برای افزایش انگیزه، شادابی و اعتماد به نفس و آرامش و تمرکز روی درس خواندن به کار می رود.

۱- دایره ای را به رنگ دلخواه و به صورت ایستاده جلوی پای خودمان فرض می کنیم به طوری که اگر یک قدم برداریم در مرکز دایره قرار بگیریم.

۲- یکی از خاطرات فوق العاده مثبت خود را یادآوری می کنیم و در فضای آن قرار می گیریم و پس از ورود به فضای خاطره به صورت فیزیکی قدم برداشته و وارد دایره یا حلقه می شویم. ( این حلقه به رنگ دلخواه است ) اما اگر برای سوژه تفاوتی میان رنگ ها وجود نداشت باید بدانیم رنگ سفید برای شادی سبز برای آرامش، زرد افزایش اشتها، قرمز تحرک، نارنجی اعتماد به نفس، آبی لاجوردی عبادت و بنفش ریلکس عمیق می باشد.

۳-هم زمان که خاطره را پرورش می دهیم که شخص را به اوج آن برسانیم تصور می کنیم که این حلقه از زمین بعد پیدا می کند تا جائیکه تمام اطراف بدن ما را می پوشاند وبه بالای سر ما می رسد به طوری که گویی داخل یک استوانه رنگی قرار گرفته ایم که جنس این استوانه می تواند نور یا سیال باشد.

۴- به مدت یک یا دو دقیقه پس از رسیدن سوژه به اوج در همان فضا همراهی لازم را به عمل می آوریم و سپس از سوژه می خواهیم تا به صورت فیزیکی یک قدم به عقب برداشته و از استوانه خارج شود.

۵- کار را چند مرحله انجام می دهیم تا به محض اینکه سوژه وارد استوانه شد فضای آن خاطره را یادآوری کند.

تکنیک وضعیت اعلی

در تکنیک حلقه ی اعلی به همراه  چیزی که همیشه همراه ما هست به عنوان محرک وارد فضای خاطره می شویم.

مثلا اگر انگشتر شما به عنوان محرک استفاده می شود، شروع می کنید به یادآوری خاطره مثبت و انگشتر را به دست خود کرده و به اوج احساس خوبی که داشتید می رسید. این کار را چندین بار تکرار می کنید. در هر بار انگشتر را از دست خود خارج کرده و دوباره این کار را تکرار می کنید. این کار تا آن جایی ادامه پیدا می کند که به محض دست کردن انگشترتان احساس خوبی که در آن خاطره داشتید برایتان تداعی شود. از این تکنیک در جاهایی استفاده می شود که می خواهید این حالت را به مدت طولانی داشته باشید. در مثالی که گفته شد انگشتر را در هنگامی که می خواهید احساس و حالت خوبتان محفظ شود در دست داشته باشید.

درباره نویسنده

ابوالفضل قراخانلو

من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان.ال.پی، مدرس و مربی قانون جذب و مهارت‌های رسیدن به موفقیت و ثروت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده چندین مقاله در مورد مهارتهای رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان.ال.پی.

درج دیدگاه

دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP
3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها
با استفاده از قدرت ذهنتان زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.
کمتر از 5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
GET FREE REPORT NOW!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio.
* We hate spam and never share your details.
شرکت در دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP