0

ذهن ثروتمند ما

دسته بندی :برنامه ریزی ذهن 27 اکتبر 2016 ابوالفضل قراخانلو 57
ذهن ثروتمند ما

تفاوت ذهن ثروتمند و ذهن فقیر در چیست؟

حتما شما هم می دانید که تعداد کمی از افراد جامعه آنطور که دلخواهشان است زندگی می کنند. این افراد هر آنچه که در زندگی شان به آن ها نیاز داشته باشند دریافت می کنند. زیرا آنها دارای ذهن ثروتمند هستند.

آنها از اینکه به اهدافشان نرسند ترسی ندارند، آنها می دانند که به هر چیزی که به آن فکر کنند می رسند. ذهن ثروتمند انسان های ثروتمند است که این افراد را به آنچه هستند تبدیل کرده است.

اما بر عکس افراد عادی و فقیر به پیروز شدن و رسیدن به اهدافشان فکر نمی کنند. آنها به طور مداوم به این فکر می کنند که اگر به اهدافشان نرسند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آنها نگران نرسیدن به اهدافشان هستند و به رسیدن به اهداف و خواسته های خود فکر نمی کنند. این نحوه فکر کردن تفاوت یک ذهن ثروتمند و ذهن فقیر را نشان می دهد.

فکر کردن به شکست باعث شکست می شود

همین فکر کردن به شکست ها، از هزاران شکست بدتر است. روزی از یکی از دوستانم پرسیدم که بیشتر به چه چیزی فکر می کند، می دانید در جواب سؤال من چه پاسخ داد؟

او گفت، کار بزرگی را شروع کرده ام ولی مطمئن هستم که نمی توانم آن کار را انجام دهم. به نظر من او از همین الآن شکست خورده بود. چون کل ذهن او را فکر شکست پر کرده بود. او به جای یک ذهن ثروتمند ، ذهن فقیر داشت.

ذهن ثروتمند

نکاتی در مورد ارتباط ثروت و ذهن انسان

۱-فکر پیروزی انسان را به پیروزی می رساند

همانطور که در بالا گفتیم، کسی که مدام به شکست ها فکر می کند، در نهایت شکست می خورد و برعکس کسی که دائما به پیروزی ها و خوبی ها فکر می کند، در نهایت پیروز خواهد شد.

اگر از انسان های ثروتمند و کسانی که همیشه موفق می شوند و ذهن ثروتند دارند،  بپرسید که چرا همیشه پیروز می شوند؟ آنها پاسخ می دهند که دلیل پیروزی هایشان فکر کردن به پیروزی است. مسلم است کسی که همیشه به پیروزی فکر می کند، پیروزی ها و موفقیت ها را جذب خود می کند.

۲-چرا انسان های فقیر همیشه فقیر می مانند؟

انسان های فقیر، کسانی هستند که همیشه به فقر و بدبختی فکر می کنند و فکر و باور بدبختی را همیشه در ذهن خود پرورش می دهند. آنها در زمان های شادی شان هم به بدبختی و فقر فکر می کنند. آنها ذهنشان ذهن فقیر است و با ذهن ثروتمند کاملا متفاوت است.

اگر شما جزء کسانی هستید که به هدفتان نمی رسید و از نتایجی که می گیرید شکایت می کنید، این مقاله می تواند به شما کمک کند که دلیل عدم دستیابی به اهدافتان را بشناسید تا بتوانید توسط آن به اهدافتان برسید.

۳- این ذهن ثروتمند شماست که شما را ثروتمند می کند

بیشتر انسان ها وقتی که صبح از خواب بیدار می شوند، در همان آغاز پر از دلشوره هستند که امروز چه خواهد شد؟ آیا می توانند کار و کسب خوبی در آن روز داشته باشند؟ یا نه؟

من انسان های زیادی را دیده ام که با وجود هدفی که دارند و منابع خوبی هم برای هم رسیدن به هدفشان دارند، باز هم شکست می خورند.

دلیل نرسیدن به اهداف این است که آنها شکست را دنبال می کنند و اصلا فکر نتیجه مطلوب و پیروزی، ذهنشان را درگیر نمی کند. چگونه ممکن است که فکر شکست  را در ذهن پرورش دهید و به پیروزی برسید؟! فکر شکست باعث شکست می شود.

۴- قانون دوم امیل کوئه در مورد ذهن ثروتمند چه می گوید؟

قانون دوم دکتر امیل کوئه را به یاد بیاورید که می گوید که اگر باور داشته باشید که شکست می خورید و برای رسیدن به پیروزی تلاش کنید، هر چه تلاش کنید بی نتیجه خواهد بود. باز هم رسیدیم به باورهای انسان. باورهای ما، برنامه های ذهنی ما هستند که قبلا در ذهن ما پرورش یافته اند.

اگر باورتان این باشد که به نتیجه نمی رسید و برای به نتیجه رسیدن تلاش کنید، هرگز به نتیجه نخواهد رسید و برعکس اگر باورتان این باشد که موفق می شوید و تلاش کنید که موفق شوید، بدانید که موفق خواهید شد. پس نتیجه می گیریم که باورهای ما، موتورهای حرکت ما به سمت اهدافمان هستند.

ذهن ثروتمند چه خصوصیاتی دارد؟

۱- ذهن فقیر انسان فقیر او را فقیر می کند و و ذهن ثروتمند انسان ثروتمند تلاش می کند صاحبش را به ثروت های زیادی برساند. ذهن انسان فقیر، ذهنی فقیر است و ذهن انسان ثروتمند ذهنی ثروتمند است. حتی در نوع فکر کردن هم ذهن های ثروتمند و ذهن های فقیر با هم تفاوت های زیادی دارند.

۲- انسانی که ذهن ثروتمند دارد در همه حال تصاویری از موفقیت و پیروزی را به صفحه ذهن می آورد و همواره صاحبش را امیدوار و پرانرژی می کند. اگر می بینید که انسان موفق همیشه و حتی در بدترین شرایط حال خوبی دارد و به موفقیت ها و نتایج مطلوب فکر می کند، این نوع فکر کردن یکی از شاهکارهای ذهن ثروتمند است.

۳- ذهن انسان فقیر صاحبش را همیشه می ترساند و به او تصاویری را نشان می دهد که نشان از ناامیدی و ناباوری است. این ذهن فقیر است که انسان فقیر را پر از ترس و بدبختی می کند. انسانی که ذهن فقیر دارد همیشه و حتی در بهترین شرایط به بدبختی و فقر فکر می کند.

۴- ذهن فقیر، انسان کاری می کند که انسان در حاشیه امن خود بماند و بدون هیچ تلاشی سکون را ترجیح دهد ولی ذهن ثروتمند  صاحبش را به حرکت تشویق می کند و به او می گوید که حرکت کند و به سمت هدفش پیشروی کند. 

تفاوت باورهای انسانی که ذهن ثروتمند دارد  و باورهای انسانی که ذهن فقیر دارد

انسان دارای ذهن ثروتمند باورهایی دارد که او را در راه رسیدن به هدفهایش یاری می کنند و انسان دارای ذهن  فقیر هم باورهایی دارد که می توانند او را علارغم خواسته اش به سمت فقر و نتایج نامطلوب هدایت کنند.

باورهای انسان فقیر تصاویر روشنی از ترس، ناامیدی و فقر را در صفحه ذهن اش می سازد. همانطور که قبلا هم گفته ایم این تصاویر ذهنی ماست که ما را برنامه ریزی می کنند.

توجه داشته باشید که اگر انسانی در صفحه ذهن اش تصاویری از ترس و  ناامیدی بسازد و همواره این تصاویر را ببیند، آیا می تواند به موففیت و پیروزی فکر بکند؟ پیشنهاد می کنیم تمرین زیر را انجام دهید.

جداشدن یا پیوندخوردن با مشکلات

۱-چشمان خود را ببندید به خاطره ای فکر کنید که در آن خاطره احساس ناامیدی می کردید.

سعی کنید دوباره به آن خاطره برگردید. این خاطره را طوری ببینید که انگار خودتان همین الآن در آن خاطره هستید. همه آن احساساتی را که آن زمان درک کرده بودید را دوباره درک کنید.

تصاویر این خاطره را به صورت خوداحساس ببینید. در مورد خوداحساس بودن و دگراحساس بودن در مقاله تصویرسازی ذهنی به صورت کامل توضیح داده ایم.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را هم مطالعه کنید : تصویرسازی ذهنی

%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d8%b0%d9%87%d9%86-%d9%88-%d8%ab%d8%b1%d9%88%d8%aa

۲- سعی کنید همه چیز را از دید خود ببینید و با گوش خود بشنوید و با احساس خود درک کنید. کاملا با تصویر پیوند بخورید. اگر تصویر را با دید خود ببینید، همه احساساتی را که در آن زمان درک کرده اید، دوباره احساس خواهید کرد.

۳- چشمان خود را باز کنید. حالتتان را به هم بزنید و از این حالت خارج شوید. برای اینکه از این حالت خارج شوید بهتر است به یک موضوع دیگر فکر کنید.

۴- اکنون ببینید می توانید، دنبال کاری بروید و آن کار را به درستی انجام دهید؟ ببینید توانایی انجام آن کار را دارید؟

اگر این تمرین را به درستی انجام داده باشید، شما نمی توانید برای انجام کارها تصمیم بگیرید و دست به اقدام بزنید.

۵- دوباره چشمان خود را ببندید. این بار به خاطره ای فکر کنید که در آن خاطره کار بزرگی را به راحتی انجام داده و در انجام آن کار موفق بوده اید. همه آن احساساتی را که در آن خاطره تجربه کرده بودید را دوباره تجربه کنید.

این خاطره را از دید خود ببینید. انگار در آن خاطره هستید و دوباره آن را تجربه می کنید.

۶- همه آن تصاویری را که دیده اید را دوباره ببینید و همه صداهایی را که در آن خاطره شنیده اید را دوباره بشنوید. همه آن احساساتی را که در آن خاطره تجربه کرده اید را دوباره تجربه کنید. کاملا در این خاطره غرق شوید.

۷- حال چشمان خود را باز کنید و از این حالت خارج شوید. به یک خاطره خنثی فکر کنید. وقتی که کاملا از این حالت خارج شدید به کاری که به تازگی می خواهید آن را انجام دهید فکر کنید.

ببینید تا چقدر انگیزه دارید آن کار را انجام دهید.

اگر این تمرین را درست انجام داده باشید، شما همه آنچه را که نیاز دارید کار بزرگی را انجام دهید را به راحتی انجام خواهید داد.

تفاوت تصاویر انرژی بخش و تصاویر ناامید کننده در چیست؟

امیدواریم که این تمرین را به خوبی انجام داده باشید. این تمرین یکی از تمرین های دانش ان.ال.پی است که به شما نشان می هد تصاویری که در ذهنتان می سازید تا چه حد در موفقیت یا عدم موفقیت شما مؤثر هستند؟

این تمرین به شما می گوید که اگر تصاویر ذهنی تان ناامید کننده باشد، احتمال اینکه در انجام کارهایتان موفق باشید بسیار پایین است. همه انسان ها وقتی که احساس خوبی دارند به نتایج بهتری می رسند. شما هم احتمالا در شرایط مشابهی قرار گرفته اید.

شما در شرایط احساسی خوب، کارهایی که به نظر بسیار مشکل می آیند به انرژی بیشتری انجام خواهید داد و در نهایت به نتایج بهتری خواهید رسید.

بر عکس در شرایط احساسی بد و نامطلوب بیشتر افراد به سختی به نتایج خوبی می رسند.

آیا می توان احساسات خوبی ایجاد کرد تا به نتایج خوبی رسید؟

جواب مثبت است. دانش ان.ال.پی دانشی است که می تواند به انسان ها کمک کند در هر زمانی که دوست دارند احساسات و حالات دلخواه خود را داشته باشند. همانطور که گفتیم، موفقیت و عدم موفقیت انسان ها به حالات و احساسات آنها بستگی دارد.

ذهن ثروتساز

اگر فردی در شرایط بد احساسی قرار بگیرد، مطمئنا نمی تواند به راحتی به موفقیت های دلخواه برسد. با  دانش ان.ال.پی می توانید هر احساس یا حالتی را که دلخواهتان است بسازید و به نتایج دلخواه خود برسید.

اگر به قدرت ذهن خود پی برده باشید، دیگر به احساس ناامیدی نخواهید کرد، زیرا می دانید که هر احساسی را که تجربه می کنید، آن را خودتان می سازید. این را هم می دانید که این احساس و باور شماست که شما را ثروتمند و موفق و یا برعکس فقیر و شکست خورده می کند.

البته این نکته را هم یادآوری کنیم که شکست وجود ندارد و هر چه است نتایج است. حال احتمال دارد نتایجی که به آنها می رسید، نتایج مطلوب شما نباشند.

شما برای اینکه به نتایج مطلوب برسید، نیاز دارید که احساسات مطلوبی را بسازید و این کاملا به شما مربوط است که دوست دارید، موفق شوید و یا اینکه به نتایج نامطلوب برسید.

شما با آموختن دانش ان.ال.پی هیچگاه احساس شکست نخواهید خورد، زیرا دیگر خود را اسیر زندگی تان نخواهید یافت. بلکه این زندگی است که در دستان شماست و به اسارت شما در می آید.

حال انتخاب کنید که کدام یک را دوست دارید؟ نتایج مطلوب یا نامطلوب؟ ذهن ثروتمند یا ذهن فقیر؟ دوست دارید کدام  یک را داشته باشید؟

کلام آخر

شما می توانید فقر یا ثروت را انتخاب کنید. ببینید کدام یک را دوست دارید. می توانید انتخاب کنید که ذهن  ثروتمند داشته باشید یا اینکه فقیر باشید. یادتان باشد که فقری که به وجود می آورید فقط فقر مالی نخواهد بود بلکه فقر شما، فقر فکری است و آن هم انتخابی است که خودتان آن را برمی گزینید.

فقر یا ثروت ساخته ذهن شماست و شما می توانید با تغییر احساسات و حالات خود ثروتمند باشید یا اینکه با ذهن و جسمی فقیر در همان مسیر نامطلوب خود به راهتان ادامه دهید و همیشه ذهنی فقیر داشته باشید. مسلما این ذهن فقیر شما را به سمت فقر رهنمون می شود. 

برای اینکه بتوانید ذهنتان را به ذهنی ثروتمند تبدیل کنید و تغیرات مفید و بنیادینی را در خود ایجاد کنید پیشنهاد می کنم کتاب تئوری تغییر را مطالعه نمایید.

برای تهیه این کتاب می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و پس از پرداخت بلافاصله فایل pdf کتاب را دانلود کنید.

خرید کتاب تئوری تغییر

در پایان پیشنهاد می کنیم اگر در دوره رایگان ان.ال.پی شرکت نکرده اید همین الآن در این دوره کاملا رایگان شرکت کنید. برای شرکت در این دوره رایگان و غیر حضوری فرم  زیر را پر کنید.

 • دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP

  3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها

  120
 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: