0

ذهن قدرتمند انسان

دسته بندی :برنامه ریزی ذهن 10 نوامبر 2015 ابوالفضل قراخانلو 49
ذهن قدرتمند انسان

ذهن قدرتمند انسان

شما به احتمال زیاد از ذهن قدرتمند انسان اطلاعات کافی ندارید و نمی دانید که او از ذهن قدرتمند انسان چقدر می تواند در حل مسائل خود استفاده کند. اگر ذهن قدرتمند انسان را بشناسید آنگاه این همه نگرانی های و ناامیدی وجود نخواهد داشت.

شاید برایتان بارها اتفاق افتاده باشد که روز خود را با شادی آغاز کرده باشید ولی با شنیدن حرفی از کسی و یا دیدن صحنه ای و یا شنیدن صدایی حالتان به کلی دگرگون شده است  و این باعث شده است که کل روز را با ناراحتی و درگیری ذهنی سپری کنید. بیشتر انسانها از مغز خود به صورت اختیاری و فعالانه استفاده نمی کنند.

از ذهن قدرتمند انسان آگاه شوید

مغز انسان مثل دستگاهی است که کلی قطع ندارد یعنی شروع به کار می کند تا اینکه خسته و فرسوده شود و از کار بیافتد.مغز انسان طوری ساخته شده است که نیاز به برنامه ریزی دارد و اگر مغزتان را برنامه ریزی نکنید و به آن کاری را ارجاع ندهید مغزتان خودش شروع به کار می کند و هرکاری که دلش بخواهد انجام می دهد و برایش مهم نیست که شما به کارش اهمیت می دهید یا نه. یا دیگران مغز شما را اداره خواهندکرد.

ذهن نمی‌تواند بیکار باشد

فرض کنید شخصی را در یک اتاق تنگ و تاریک زندانی کنند و همه وسایل ارتباطی او را بگیرند, به طوری که او نتواند با دنیای بیرون ارتباط داشته باشد در این صورت او در ذهن خود شروع به تجربه خواهد کرد. ممکن است هزاران فکرو خیال از ذهنش عبور کند و یا به اتفاقاتی که در بیرون از آن اتاق در حال وقوع باشد فکر کند و در درون خود خیال پردازی کند.

پس مغز نمی‌تواند کار نکند و حتی اگر ارتباط انسان با دنیای بیرون را نیز قطع کنند, او در ذهن خود به فکر کردن می پردازد.حال که چنین است باید کنترل مغز خود را به دست گیرید تا اجازه ندهید که مغز بدون برنامه ریزی کار کند و یا دیگران مغز شما را برنامه ریزی کنند.

الگوهای ان ال پی

برنامه ریزی عصبی زبانی الگو ها و تکنیکهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید کنترل مغز خود را به دست گیرید از قدرت ذهن تان حداکثر استفاده را ببرید .شاید از خود بپرسید چگونه می توانید مغزتان را اداره کنید از قدرت ذهن تان به صورت آگاهانه  اختیاری استفاده کنید؟

ذهن انسان از دو قسمت تشکیل شده است ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه. اگر ذهن انسان را مثل یک کوه یخی درنظر بگیریم قله این کوه را ذهن خودآگاه و چندین برابر این قله که در زیر آب پنهان است ذهن نا‌خودآگاه را تشکیل می دهد.

پس با این مثال روشن می شود که ذهن ناخودآگاه تا چه اندازه قدرتمند است. الان دیگر می دانید که قدرت ذهن ناخودآگاه تا چه حد می‌تواند عظیم باشد.

ذهن انسان هدف را نمی شناسد

ذهن انسان هدف را نمی‌شناسد واگر به ذهن هدف را نشان دهیم سردرگم خواهد شد, ولی اگر ذهن را برای رسیدن به هدفی مشخص برنامه ریزی کنیم تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف مشخص شده انجام خواهد داد.

شاید شما بارها شنیده باشیدکه گفته شده است, برای رسیدن به هدف معینی باید آن را بنویسیم.این کار به این دلیل است که هدف را برای ذهن خود مشخص و معین کنید ذهن برای رسیدن به هدف تعیین شده برنامه ریزی می شود و شما را برای اینکه به هدف خود برسید یاری می کند.

شاید این جمله برایتان آشنا باشد, “اگر برای خود هدفی را تعیین کنید همه کائنات برای رساندن شما به هدفتان بسیج خواهد شد.”واقعا هم همین طور است اگر برای خود هدفی تعیین کنید و برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید خواهید دید که جهان هستی به یکباره برای کمک شما خواهد شتافت و این, انسان بدون هدف است که ضرر خواهد کرد.

گام نخست

داشتن هدف نوعی برنامه ریزی ذهن است و اگر هدفی را برای خود انتخاب کنید قدم اول را برای برنامه ریزی ذهن خود برداشته اید. پس فرصت ها را از دست ندهید و لحظه ای تفکر کنید و برای انتخاب اهداف بزرگ خود دست به کار شوید، آنگاه برای دستیابی به اهدافتان برنامه‌ریزی و اقدام کنید .

یک پیشنهاد عالی

اگر تا الآن در دوره رایگان و غیرحضوری آموزش ان.ال.پی شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در این دوره کاملا رایگان ثبت نام کنید. شما می توانید برای شرکت در دوره آموزش ان.ال.پی نام و نام خانوادگی و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید.

شرکت در دوره رایگان ان.ال.پی

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. بازتاب هاقدرت ذهن - قدرت ذهن ناخودآگاه - ذهن ناخودآگاه - ذهن خودآگاه - ذهن ناخودآگاه انسان - ذهن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: