رسالت شخصی چیست؟

4

آگاهی از رسالت شخصی تان 

هر انسانی که به این جهان بزرگ  قدم می گذارد، هدفی بزرگ دارد. هدفی که ما از آن به عنوان رسالت شخصی نام می بریم. شاید شما خواسته باشید که بدانید رسالت شخصی چیست؟ شاید بخواهید بدانید که رسالت شخصی یک انسان چگونه مشخص می شود.

ما در این مقاله علاقمندیم که در مورد رسالت شخصی صحبت کنیم و به شما بگوییم که رسالت شخصی چیست؟ و شما چگونه می توانید از رسالت شخصی خود آگاه باشید.

رسالت شخصی چیست؟

رسالت شخصی آن هدف بزرگ و معنوی است که از زمان کودکی انسان شروع به شکل گیری می کند و در ذهن انسان ساخته می شود. رسالت شخصی هدفی است بزرگ که انسان در راستای آن تلاش می کند. ذهن ناخودآگاه انسان همه تلاش خود را انجام می دهد که انسان را به سمت آن رسالت شخصی هدایت کند.

چرا گاهی اوقات به اهداف خود نمی رسیم؟

زمان هایی شده که برای خود اهدافی را انتخاب می کنید. انتخاب اهداف به معنی این نیست که شما حتما به اهداف خود خواهید رسید. اگر در رسیدن به اهداف خود مصمم باشید می توانید به اهداف خود برسید و اگر مصمم نباشید، کارها را پشت گوش می اندازید و یا اینکه اهمال کاری می کنید و نمی توانید به آن اهداف برسید.

شاید پیش خود به این فکر کرده اید که شما انسان تنبلی هستید و یا از خود مأیوس شده اید و فکر کرده اید که هیچگاه به اهداف خود نمی رسید.

گاهی اوقات اهدافی که انتخاب می کنیم در راستای رسالت شخصی شما نیستند. همانطور که قبلا در مقاله ذهن ناخودآگاه گفتیم این ذهن ناخودآگاه شماست که شما را هدایت می کند. قدرت ذهن ناخودآگاه شما از توانایی و قدرت ذهن خودآگاه شما بسیار بالاتر است.

پیشنهاد می کنیم مقاله ذهن ناخودآگاه را مطالعه کنید

اینکه به اهداف خود نمی رسید شاید در بعضی اوقات تنبلی و یا مسائل دیگری باشد ولی ممکن است که دلیل مهم دیگری هم داشته باشد. شاید مخالفت یا مقاومت ذهن ناخودآگاه شما دلیل محکمی بر عدم دستیابی به اهدافتان باشد. اگر دوست داشتید که در مورد هدفگذاری اطلاعات مهمی را به دست بیاورید

مطالعه مقاله هدف چیست؟ را از دست ندهید

اگر ذهن ناخودآگاه شما با اهدافی که انتخاب کرده اید موافق نباشد، همه تلاش خود را می کند که شما به آن اهداف نرسید. اهدافی که انتخاب می کنید باید به صورتی باشد که موافقت ذهن ناخودآگاه تان را جلب کنید.

ذهن ناخودآگاه شما اهداف تان را با رسالت شخصی تان مقایسه می کند. اهدافی که انتخاب می کنید باید با رسالت شخصی شما موافق و در جهت رسیدن به آن باشند.

این بدان معنی است که اگر اهداف شما، در جهت رساندن شما به رسالت شخصی شما باشد، می تواند خبر خوبی باشد و اگر با رسالت شخصی شما هماهنگ و در یک سو نباشند، آنگاه مورد مخالفت ذهن ناخودآگاه قرار خواهند گرفت.

اولین گام یافتن رسالت شخصی‌تان است

حال که دانستید رسالت شخصی چیست؟ و چگونه در هدفگذاری های تان می تواند به شما کمک کند، نوبت این است که بتوانید رسالت شخصی خود را پیدا کنید. اینکه بتوانید رسالت شخصی خود را پیدا کنید و در راستا و هم جهت با آن گام بردارید می تواند موفقیت بزرگی برایتان باشد.

 پس اگر دوست دارید که اهداف خود را در راستای رسالت شخصی خود قرار دهید بهترین و اولین کار این است که به دنبال یافتن رسالت شخصی خود باشید. اگر بدانید که رسالت شخصی چیست؟ و رسالت شخصی خود را به دست آورید می توانید همه اهداف خود را در راستای رسالت شخصی خود قرار دهید.

ذهن ناخودآگاه چگونه با اهداف شما مخالفت می کند؟ 

همانطور که می دانید زبان ذهن ناخودآگاه تصاویر است و شما با تصاویر ذهنی تان سر و کار دارید. هدفگذاری هایی که بر اساس دانش ان ال پی انجام می شود همگی با تصویرسازی انجام می شوند.

اگر تصویری در ذهن تان ساختید و یا هدفگذاری هایتان را با تصویرسازی ذهنی انجام دادید و در هنگام تصویرسازی متوجه احساسی شدید که شما را ناراحت می کند، می توانید کمی به هدفتان فکر کنید. این بدین معنی است که شما باید در انتخاب آن هدف تجدید نظر کنید.

هدفی که تصویر آن در ذهن شما تشکیل نمی شود و یا هنگام تصویرسازی آن شما احساس دلشوره، ترس، اضطراب و یا نگرانی می کنید، مورد مخالفت ذهن ناخودآگاه قرار می گیرد. برای اینکه این احساسات را تغییر دهید لازم است که رضایت ذهن ناخودآگاه خود را جلب کنید.

برای جلب رضایت ذهن ناخودآگاه تان تکنیک های  مختلفی را می توانید انجام دهید. یکی از این تکنیک‌ها گفتگو با بخش های ذهن ناخودآگاهتان است. قبلا در مقاله ذهن ناخودآگاه گفتیم که ذهن ناخودآگاه انسان از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

اگر در انجام کاری یا انتخاب هدفی احساس خوبی نداشتید، نشان دهنده این است که بخش هایی از ذهن ناخودآگاه شما با انجام آن کار یا رسیدن به آن هدف مخالفت می کنند. همانطور که گفتیم لازم است رضایت بخش های مخالف را جلب کنید. گفتگو با بخش های مخالف ذهن تان می تواند به شما کمک کند تا بتوانید عملکرد درستی داشته باشید.

چگونه رسالت شخصی خود را پیدا کنید؟

ان ال پی تکنیک های زیادی برای یافتن رسالت شخصی دارد. یکی از این تکنیک های ان ال پی را که می تواند به شما کمک کند تا رسالت شخصی خود را پیدا کنید را در ادامه به شما می گوییم.

یافتن رسالت شخصی‌تان

در جایی ساکت و آرام بنشینید. نفس های عمیق و شکمی بکشید. چشمان خود را ببندید. در هر سنی که هستید تصور کنید که در سن ۷۰ سالگی خود هستید. به انسانی پخته و با تجربه تبدیل شده اید. تصور کنید به همه آرزوها و اهداف خود رسیده اید. تصور کنید دیگر هیچ آروزیی ندارید و به همه آنچه در پی آنها بودید رسیده اید.

مثلا خانه، پول، ثروت، اتومبیل و هر چیزی که دلتان می خواست. همه آنچه را که می خواستید دریافت کرده اید. با همین احساس دوباره به ۲۵ سالگی خود برگردید. کمی آرام باشید. تصور کنید الان ۲۵ ساله هستید. کمی بیاندیشید. ببینید که آیا موردی هست که شما در ۷۰ سالگی به آن نرسیده باشید.

با کمی آرامش می توانید آن مورد را پیدا کنید. ممکن است هدفی معنوی باشد. شاید آرزو داشته اید به جامعه خدمت کنید یا بتوانید در راه آموزش گام بردارید.

یا هر هدف دیگری. هر هدفی که باشد مهم نیست. اگر آن مورد را پیدا کردید، به یاد داشته باشید و با همین احساس دوباره به سن ۷۰ سالگی برگردید.

دوباره در سن ۷۰ سالگی قرار بگیرید و تصور کنید که به همه آنچه که دلتان می خواسته رسیده اید. هدفی که آن را دوباره پیدا کرده اید هم محقق شده است. یعنی همه آنچه که آرزویش را داشته اید به اضافه آرزویی که دوباره پیدا کرده اید.

آرام باشید و تصور کنید که در سن ۷۰ سالگی هستید و به همه آرزوهایتان رسیده اید و با همین احساسی که دارید که دوباره به سن ۲۵ سالگی برگشته اید. دوباره با همان احساس قبلی به این موضوع توجه کنید که چه چیزی است که شما هنوز به آن نرسیده اید.

آیا هنوز آرزویی هست که به آن نرسیده اید؟ دنبال آن آرزو یا هدف بگردید. با آرامش کامل آن را پیدا کنید. اگر آن را پیدا کردید. دوباره به سن ۷۰ سالگی برگردید و احساس کنید که به این هدف هم رسیده اید. آنقدر این مراحل را تکرار کنید تا در سن ۲۵ سالگی نتوانید آرزویی پیدا کنید.

اگر این اتفاق افتاد و شما هدفی را پیدا نکردید، آخرین هدفی که شما آن را پیدا کردید، رسالت شخصی شما خواهد بود.

این تمرین را در جایی کاملا آرام انجام دهید. آرامش خود را حفظ کنید و احساسات خود را مدیریت نمایید. این تمرین می تواند شما را به رسالت شخصی تان برساند.

اگر توانستید این تمرین را انجام دهید آنگاه به رسالت شخصی خود دست پیدا می کنید. اگر به رسالت شخصی خود دست پیدا کنید به موضوع مهمی دست پیدا کرده اید که شما را در رسیدن به اهداف دیگرتان کمک می کند. یعنی اگر رسالت شخصی خود را پیدا کنید آنگاه می توانید اهداف دیگرتان را در راستای رسیدن به این هدف بزرگ انتخاب کنید.

در این شرایط است که شما می توانید به راحتی به اهدافتان دست پیدا کنید. اگر این کار را انجام دهید، دیگر اهمال کاری هایی که از جانب ذهن ناخودآگاه شماست مزاحم دستیابی به اهداف دیگرتان نخواهد شد.

بسیاری از افراد به رسالت شخصی خود آگاه نیستند. گاهی اوقات اهدافی را برای خود انتخاب می کنند و تمام تلاش خود را می کنند تا به آن اهداف دست پیدا کنند، اما با مخالفت های ذهن ناخودآگاهشان روبرو می شوند.

همانطور که می دانید اگر ذهن ناخودآگاه مخالف آن اهداف باشد، هرکز اجازه نمی دهد که به آن اهداف برسند. پس دانستن رسالت شخصی بسیار مهم است.

شما هم این تمرین را انجام دهید و رسالت شخصی خود را پیدا کنید. دانستن رسالت شخصی می تواند آگاهی ای را در اختیار شما قرار دهد که به نوبه خود آگاهی های دیگری به ارمغان خواهد آورد.

پس همین الآن که این مقاله را مطالعه کردید و به اتمام رساندید این تمرین را انجام دهید تا بدانید که رسالت شخصی چیست؟ آگاهی از رسالت شخصی مانند فانوس دریایی به شما کمک می کند تا به اهداف دیگرتان برسید.

نتیجه‌گیری

شما در این مقاله دانستید که رسالت شخصی چیست؟ شما دانستید که رسالت شخصی یک هدف بزرگ معنوی است. شما با تمرینی آشنا شدید که با انجام آن رسالت شخصی خود را به دست آورید.

علاوه بر تمرین گفته شده تمرین های دیگری هم هست که می توانید با آنها رسالت شخصی خود را به دست آورید. در این جا به دلیل طولانی بودن این تمرین ها و اینکه باید با یک مربی ان ال پی این تمرین ها را انجام دهید از ارائه تمرین های دیگر خودداری می کنیم.

 اگر تا به حال در دوره رایگان آموزش ان ال پی شرکت نکرده پیشنهاد می کنیم فرصت را از دست ندهید. برای دریافت فیلم ها و فایل های صوتی این دوره کاملا رایگان کافی است فرم زیر را پر کنید.

دوره رایگان

دوره کاملاً رایگان و کاربردی NLP

3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها

120

شاید این مطالب رو هم دوست داشته باشید! تمام مطالب

4 نظر

 1. مسعود زارعی می گوید

  با تشکر از مقاله‌ی خوبتان!

  با این روشی که شما برای یافتن رسالت شخصی فرمودید به این نتیجه رسیدم که معمولا ما رسالت شخصی خودمان را فراموش می‌کنیم! از آن غافلیم و با تلاش زیاد باید آن را پیدا کنیم!

  قبلا عکس آن را فکر می‌کردم!

  1. ابوالفضل قراخانلو می گوید

   سلام دوست عزیز
   از شما به خاطر لطفی که دارید بسیار سپاسگزاریم.
   برای پیدا کردن رسالت شخصی، ان ال پی راه های مختلفی را ارائه داده است. این راه یکی از راه های ساده ای است که می توانید با استفاده از آن رسالت شخصی خود را به دست آورید.
   ما هیچگاه رسالت شخصی خود را فراموش نمی کنیم. رسالت شخصی ما در ذهن ناخودآگاه ما ثبت شده است و اگر شما به صورت خودآگاه فراموش کرده باشید، ذهن ناخودآگاه شما هیچگاه آن را از یاد نخواهد برد. به همین دلیل است که به ذهن ناخوآگاه خود مراجعه می کنیم تـا رسالت شخصی خود را به یاد بیاوریم
   با تشکر

 2. پورانی می گوید

  با درود سپاس فراوان از مقاله خوب شما در صورت امکان راههای دیگر شناخت رسالت شخصی را بیان بفرمایید از تلاش شما سپاسگذارم

  1. ابوالفضل قراخانلو می گوید

   سلام دوست گرامی. از توجه و لطف شما بسیار سپاسگزاریم. تکنیکی که در این مقاله گفته شد یکی از تکنیک های ساده یافتن رسالت شخصی است. برای استفاده از تکنیک های دیگر نیاز به مربی دارید. سعی می کنیم تکنیک دیگری را برای به دست آوردن رسالت شخصی در ادامه همین مقله بنویسیم. با تشکر

نظر شما چیه؟

مطمئن باشید که نظر شما با دقت، مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.

از شما متشکریم که با نظرات خود به ما انرژی لازم برای ادامه مسیر را می دهید.

دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP
3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها
با استفاده از قدرت ذهنتان زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.
کمتر از 5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
GET FREE REPORT NOW!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio.
* We hate spam and never share your details.
شرکت در دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP