0

چگونه باورهای خود را تغییر دهیم؟

دسته بندی :برنامه ریزی ذهن 3 سپتامبر 2017 ابوالفضل قراخانلو 253
چگونه باورهای خود را تغییر دهیم؟

چگونه باورهای خود را تغییر دهیم؟

درباره باورهای انسان بسیار صحبت کرده‌ایم. باور تکرار چندین باره یک فکر است. وقتی که یک فکر یا اگر بخواهیم درست‌تر بگوییم یک ارتعاش چندین بار تکرار می‌شود و به صورت یک الگوی ذهنی در می‌آید و یک باور را در ذهن انسان شکل می‌دهد. در این مقاله تمرکز ما روی این است که چگونه باورهای خود را تغییر دهیم؟

باورهای انسان از همان دوران کودکی در ذهن انسان شکل می‌گیرند و با گذشت زمان و تکرار مجدد، قوی‌تر و قدرتمند‌تر می‌شوند.

انواع باورهای انسان 

 • باورهای نیروبخش

این باورها باعث می‌شوند که انسان به سمت اهدافش حرکت کند و به موفقیت برسد. به طور کلی باورهای نیروبخش، موتور حرکت انسان به سمت اهدافش می‌باشند.

باورهای نیروبخش به انسان کمک می‌کنند که با قدرت تمام حرکت کند و به قدرت و نیروی درونی خود اعتماد کند و در نهایت به اهدافش برسد. 

 • باورهای محدودکننده

اما نوع دیگری از باورها وجود دارند که باعث می‌شوند افراد علی‌رغم توانایی‌هایی که دارند، نتوانند به سوی اهدافشان حرکت کنند. این نوع باورها مانند زنجیر عمل می کنند و دست و پای انسان را می‌بندند و اجازه نمی‌دهند که انسان با قدرت به سمت اهدافش به پیش برود.

اگر یادتان باشد در مقاله تلقین چیست؟ درباره قوانین تلقین دکتر امیل کوئه صحبت کردیم. در آن مقاله گفتیم اگر انسان به اینکه موفق می‌شود باور نداشته باشد و علی رغم عدم باور به موفقیت، برای موفقیت تلاش کند، هرگز به هدفش نخواهد رسید.

طبقه‌بندی دیگری وجود دارد که باورها را به سه بخش تقسیم می‌کند.

 • باورهای علت و معلولی

احتمالا با قانون علت و معلول آشنا هستید. قانون علت و معلول می‌گوید که برای هر معلولی علتی وجود دارد. شما شاید باورهایی درباره علت به وجود آمدن چیزی داشته باشید.

چه چیزی باعث موفقیت می‌باشد.

 چه چیز باعث می‌شود که یک انسان خلاق باشد.

چه چیز باعث می‌شود که یک انسان همیشه به نتایج نامطلوب برسد؟

چه چیزی باعث می‌شود که یک شخص پرخوری کند؟

چه چیزی باعث می‌شود که یک فرد به مواد مخدر معتاد شود؟

چه چیزی باعث می‌شود که یک شخص رژیم غذایی خود را بشکند؟

اگر به این سؤال‌ها پاسخ دهید، پاسخ شما باور شما را بیان می‌کند. به طور مثال شاید بگویید، چون آن شخص به درستی تلاش نمی‌کند به همین دلیل همیشه به نتایج نامطلوب می‌رسد.

 • باورهای معنایی

نوع دیگری از باورها در این دسته‌بندی باورهایی هستند که معنی اتفاقات را بیان می کنند.

به مثال‌های زیر توجه کنید:

اگر موفق نمی‌شوم معنی آن چیست؟

اگر بیشتر افراد هدف ندارند، معنی آن چیست؟

اگر بیمار هستید معنی آن چیست؟

مثلا اگر موفق نمی‌شوید معنی آن این است که شما فرد ضعیفی هستید که به هیچ دردی نمی‌خورید یا اینکه به این معنی است که استراتژی شما برای رسیدن به هدف استراتژی قدرتمندی نیست.

 • باورهای هویتی

نوع سوم باورها در این طبقه‌بندی باورهای هویتی است. این نوع باورها شامل باورهای علی و باورهای معنایی و حد و مرزهای آن ها می‌باشد.

به مثال‌های زیر دقت کنید

چه چیز باعث می‌شود که شما موفق شوید؟

چه چیز باعث می‌شود که شما اقدام کنید؟

رفتارهای شما به چه معنی است؟ حد‌ و‌ مرزها و محدودیت‌های شخصی شما چیست؟

این باورها به هویت شما مربوط می‌شوند. اگر این نوع باورها را تغییر دهید به نوعی هویت‌تان را تغییر می‌دهید، یعنی به فرد دیگری تبدیل می‌شوید.

به چند مثال درباره باورهای هویتی که انسان را محدود می‌کنند توجه کنید.

من آدمی هستم که همیشه شکست می‌خوردم

من شایستگی موفق شدن را ندارم

من برای اینکه به یک چیز برسم، چیزهایی را از دست می‌دهم.

گاهی اوقات باورهای هویتی انسان باعث می‌شوند که انسان نتواند تغییر‌کند. باورهای هویتی مانند سیمان به ذهن انسان می چسبند و به راحتی تغییر نمی‌کنند.

اگر بخواهیم باورهای هویتی را با ترس‌های بیمارگونه مقایسه کنیم باید بگوییم که ترس‌های بیمارگونه با هویت انسان متناسب نیستند و به همین دلیل زود تغییر می ‌کنند. 

زمانی که ریچارد بندلر روی یک خلبانی کار می‌کرد که فوبیای ارتفاع داشت، چون این فوبی با هویت او سازگاری نداشت، او به راحتی تغییر کرد.

این سه نوع باور به نوعی دیگر طبقه بندی شده‌اند. اما خود این باورها هم می‌توانند به باورهای محدودکننده و باورهای نیروبخش تقسیم می‌شوند.

یعنی خود این باورها هستند که به انواع باورهای محدودکننده و نیروبخش تقسیم می شوند. برخی از این باورها آنقدر محکم و قدرتمند هستند که به راحتی تغییر نمی‌کنند. این نکته به این معنی نیست که این نوع باورها به هیچ عنوان نمی‌توانند تغییر کنند.

همانطور که قبلا هم گفته‌ایم باورهای انسان از همان شروع زندگی در وجود انسان شکل می‌گیرند و با تکرار شدن آنها قوی‌تر و قدرتمند‌تر می‌شوند. هرچقدر باورهای ما قدرتمندتر باشند تأثیرات قدرتمندتری در زندگی ما می‌گذارند.

اما اگر تصمیم گرفته‌اید که باورهای مخرب و محدودکننده خود را کنار بگذارید به شما تبریک می‌گوییم. شما در پی تغییر هستید.

اگر باورهای محدودکننده شما باعث می‌شوند که نتوانید به نتایج مطلوب خود برسید، خبر خوبی برایتان داریم، شما می‌توانید با روشهای متفاوتی باورهای محدودکننده خود را تغییر دهید و به جای آن‌ها باورهای نیروبخشی جایگزین کنید.

همانطور که گفتیم تغییر باورها هرچند ساده نیست، اما امکانپذیر است. یادتان باشد  اگر با همان باورهای قدیمی و مخرب زندگی کنید به همان نتایج نامطلوبی می‌رسید که قبلا رسیده‌اید.

اگر آن نتایج را دوست دارید، خوب شما هنوز آمادگی تغییر ندارید، اما اگر نتایج قبلی را دوست ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را مطالعه کنید.

حال که تصمیم گرفتید باورهای مخرب خود را تغییر دهید می‌توانید از اهرمهای رنج و لذت برای این کار استفاده کنید.

هرکاری که انسان انجام می‌دهد به این دلیل است که از رنج‌ها فاصله بگیرد و به سوی لذت‌ها حرکت کند. دلیل رفتارهای انسان این است که از رنج‌ها فرار کند و به سمت لذت‌ها حرکت کند.

می‌توان از اهرم‌های رنج و لذت استفاده کرد و باورهای مخرب را تغییر داد.

استفاده از اهرم‌های رنج و لذت برای ایجاد تغییر

قدم اول

ده باوری را که جلوی پیشرفت شما را می‌گیرند و شما را محدود می‌کنند را بنویسید. روبروی هر باور دو ستون بکشید.

قدم دوم

بالای ستون اول بنویسد که اگر این باور را تغییر دهید چه لذت‌هایی نصیب شما خواهند شد.

قدم سوم  

در بالای ستون دوم بنویسید که اگر این باور را تغییر ندهید، باید چه رنج‌هایی را تحمل کنید. سعی کنید برای هر کدام حدودا ۱۰ دلیل بنویسد. اگر این باور را تغییر ندهید باید چه رنج‌هایی را تحمل کنید و اگر این باور را تغییر دهید چه لذت‌هایی را به دست می آورید.

اگر این تمرین را انجام دهید ذهن شما با دیدن رنج‌ها و لذت‌ها کم‌کم به این نتیجه می رسد که این باور را تغییر دهد. چون ذهن انسان از رنج‌ها فرار می‌کند پس تمام تلاش خود را می‌کند تا این باور را تغییر دهد تا از رنج‌های داشتن آن باور آزاد شده و به لذت رسیدن به رهایی از آن باور برسد.

ان ال پی بیان می‌کند که اگر ذهن به این نتیجه برسد که باید تغییر کند قطعا این کار را انجام می‌دهد. اهرم‌های رنج  لذت باعث انجام کارهای انسان می‌شود.

پس می‌توانیم از این اهرم‌ها استفاده کنیم و ذهن را به سمتی هدایت کنیم که به این نتیجه برسد که باید تغییر کند تا به لذت برسد.

هدف  اصلی ذهن ناخودآگاه چیست؟

همه هدف ذهن ناخودآگاه این است که رفاه و آسایش و امنیت انسان را تأمین کند. گاهی اوقات ذهن به دلیل ساده لوح بودن اشتباه می‌کند. ذهن می‌خواهد امنیت، رفاه و آسایش انسان را تأمین کند، اما روش درستی را برای این کار انتخاب نمی‌کند.

ذهن باورهای محدود‌کننده را انتخاب می‌کند تا به هدف خود که رساندن انسان به امنیت، رفاه و آسایش است، برسد. اما این انتخاب علی‌رغم هدف ذهن ناخودآگاه به انسان آسیب می‌رساند. 

ذهن ناخودآگاه انسان به دلیل اینکه می‌خواهد به منظور مفید خود دست پیدا کند دچار اشتباهات بزرگی می‌شود. ساخته‌شدن باورهای مخرب و محدودکننده یکی از آن اشتباهات است.

همانطور که ذهن دوست دارد انسان را امنیت و آسایش و رفاه برساند، اگر بداند که راهش را اشتباه انتخاب کرده است، بلافاصله به این راه پایان می‌دهد. یعنی باور مخرب را تغییر می‌دهد و باور دیگری را جایگزین آن می‌کند.

چرا افراد باورهای مخرب خود را تغییر نمی دهند؟

اگر یادتان باشد در مقاله تغییر چیست؟ درباره تغییر صحبت کردم و گفتیم که برای اینکه انسان تغییر کند باید سه شرط برقرار شود.

مقاله تغییر چیست؟ را از دست ندهید

۱- درد و رنج حاصل از شرایط کنونی به جایی برسد که فرد دیگر نتواند تحمل کند

۲- انسان از جایگاه دیگری به مسأله خود نگاه کند

۳- انسان بداند که بعد از تغییر به کجا خواهد رسید

اگر این سه شرط برقرار شود، انسان تصمیم می‌گیرد که تغییر کند. اگر یکی این سه شرط برقرار نشود انسان تغییر نخواهد کرد. در رابطه با تغییر باورها هم همین شرایط برقرار است.

یعنی انسان بداند که چرا باید باور خود را تغییر دهد و باور قبلی آنقدر رنج‌آور باشد که شخص تصمیم به تغییر باور بگیرد و اینکه بداند چه باوری را جایگزین باور مخرب قبلی کند.

در این صورت ذهن ناخودآگاه انسان به این نتیجه می‌رسد که باور قدیمی و به درد‌نخور را تغییر دهد و باور نیروبخش و قدرتمند را جایگزین آن کند. 

 نتیجه:

در این مقاله به این سؤال که چگونه باورهای خود را تغییر دهیم؟ تا حدودی پاسخ دادیم. برای اینکه بدانیم چگونه باورهای خود را تغییر دهیم؟ نخستین قدم این بود که باورهای محدودکننده خود را بشناسیم و آنها را بنویسم.

ما برای تغییر باور از اهرمهای رنج و لذت استفاده کردیم. گفتیم که تمام رفتارهای انسان برای رسیدن به لذت و یا فرار از رنج‌ها است. 

گفتیم برای تغییر باور بهتر است از اهرم‌های رنج و لذت استفاده کنیم. یعنی در ذهن خود رنج‌ها را به باورهای کهنه و قدیمی و لذت‌ها را به باورهای جدید ربط دهیم. 

اگر این کار را انجام دهیم ذهن ما خود به خود به این نتیجه می‌رسد که از باورهای قدیمی و به درد نخور دست‌بردارد و باورهای جدید را جایگزین آنها کند. 

در پایان این مقاله پیشنهاد می‌کنیم اگر تاکنون در دوره غیرحضوری و رایگان آموزش ان ال پی شرکت نکرده‌اید این فرصت بی‌نظیر را از دست ندهید و همین الآن در این دوره کاملا رایگان آموزش ان ال پی شرکت کنید.

شما تا یادگیری دانش قدرتمند ان ال پی فقط ۲ دقیقه فاصله دارید. همین الان فیلم‌ها و فایلهای دوره رایگان را در ایمیل خود دریافت کنید

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. مهشاد گفته؛
   22:03 2017/11/08

   سلام، ممنون بسیار عالی بود استفاده کردم همینطور از دوره رایگان سپاسگذارم بسیار ایده خوب و مفیدی است هر روز با اشتیاق منتظر ایمیل هاتون هستم، فقط جسارتا یک مورد اشتباه تایپی در این مقاله دیدم در پاراگراف باورهای معنایی فکر میکنم منظورتان دراین قسمت ((مثلا اگر موفق می‌شوید)) نمی شوید باشد. با سپاس از تلاش و آموزش خوبتان شاد و پیروز باشید.

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    23:58 2017/11/08

    سلام دوست عزیز. از حسن توجه شما بسیار متشکرم. از اینکه با دقت مقاله ها را مطالعه می کنید و برای یادگیری هاتون تلاش می کنید بسیار خوشحالیم و به شما تبریک می گوییم. کلمه ای که اشاره کردید اشتباه تایپی بود که اصلاح شد. برای شما و همه دوستانی که برای افزایش دانش و مهارت های خود تلاش می کنند آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

  2. الهه قربانی گفته؛
   20:48 2017/12/06

   سلام تشکر میکنم از استاد قراخانلو به خاطر دوره های رایگان ان ال پی که خیلی مفید هستش . دوره های رایگان ان ال پی تا فایل هفتم فرستاده شده و امروز ادامه فایل فرستاده نشده و من بیصبرانه منتظر ادامه فایل ها هستم لطفا پیگیری کنید باکمال تشکر

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    21:10 2017/12/06

    سلام دوست عزیز. از همراهی شما دوست گرامی بسیار خوشحالیم. ما ایمیل شما را بررسی کردیم. شما تا به الآن ۹ ایمیل دریافت کردید و تعداد ۷ ایمیل را باز کرده اید. این به معنی این است که ایمیل های ما تمام و کمال به شما ارسال شده اند و از طرف ما مسأله ای وجود ندارد. شاید این مسأله به دلیل پر بودن اینباکس شما باشد یا اینکه ایمیلهای ما وارد پوشه اسپم شما شده اند. لطفا پوشه اینباکس خود را خالی کنید یا پوشه اسپم خود را بررسی کنید. لطفا در هر صورت ما را از نتیجه کار مطلع نمایید. با تشکر

  3. الهه قربانی گفته؛
   22:30 2017/12/06

   سلام ممنونم از پیگیری شما پوشه اینباکس رو خالی کردم و پوشه اسپم خود را بررسی کرده متاسفانه دو ایمیلی که فرمودید هنوز دریافت نکردم با تشکر

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    23:16 2017/12/06

    سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز. تلاش می کنیم دو فایل هشتم و نهم را به ایمیلتان ارسال کنیم. با توجه به اینکه ایمیل های دوره رایگان به صورت خودکار ارسال می شوند و ما دخالتی در ارسال آنها نداریم امکان اشتباه بسیار اندک است و می توان گفت اصلا اشتباهی صورت نمی گیرد. اما با این حال با کمی شکیبایی از طرف شما این مورد قابل پی گیری است و مسأله حل خواهد شد. با تشکر از همراهی و صبوری شما دوست عزیز.

  4. سلام و درود بر استاد قراخانلو عزیز

   مقاله خیلی خوبی بود امیدوارم همیشه مقالات ارزشمندتان در وب سایت ادامه دار باشند

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    16:39 2018/01/25

    سلام دوست عزیز. از اینکه با ما همراه هستید بسیار خوشحالیم و براتون بهترین ها رو آرزو می کنیم. شاد و پیروز باشید.

  5. فاطمه بانو گفته؛
   23:06 2018/05/28

   سلام من تازه باسایتتون اشناشدن استاد من ازیه الرژی که به گفته ی دکتراول حساسیت فصلی بود ولی الان انقدرپیشرفت کرده که باداروفقط میشه کمی کنترلش کردووقت وبی وقت من محبورم عطسه کنم ازاردهنده ترازاین این که من بدون ماسک نمیتونم بخوابم ویاراحت نفس بکشم درکل ازوقتی این الرژی پیشرفت کرده من خیلی برام سخت شده گاهی اوقات میگم همه ازشکوفایی فصل بهار وتابستان وفصلای دیگه لذت نیبرن اما من برام خیلی دردناک شده
   حسرت این شده که حیاطمون پرگل وسنبل بشه یا هرکاری میکنم بوی چیزی باعث نشه من عطسه کنم حتی نمتونم خونه داری کنم
   این روش تغییرباور میتونه باعث شه من این الرژی ودرمان کنم ?
   درضمن دردوره ها شرکت کردم چون نمیخوام ازکسی عقب بمونم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    15:02 2018/06/04

    سلام دوست عزیز. اگه یادتون باشه درمورد دوستی صحبت کردم که همیشه عطسه می کرد یا فین فین می کرد. ایشون همیشه فین فین می کرد و وقتی هم ازش می پرسیدم چه مشکلی داری می گفت من حساسیت فصلی دارم. جالب این بود که ایشون همیشه و در همه فصلها این مساله را داشت. یه روز به ایشون گفتم که تو مطمئنی که حساسیت فصلی داری؟ گفت دکترا می گن. گفتم خودت نظرت چیه؟ گفت من هم با نظر دکترا موافقم. گفتم این باور در ذهنت شکل گرفته که تو حساسیت داری. تو هیچ مشکلی نداری. بعد از مدتی این دوست ما روی باورهاش کار کرد و به این نتیجه رسید که باور مخربی که در ذهنش شکل گرفته باعث این مشکل می شه و تلاش کرد که این مشکل را خودش حل بکنه. بعدها ازش پرسیدم که به چه نتیجه ای رسیدی؟ گفت حالم خوب شده. اگر این باور در شما شکل گرفته که این حساسیت فصلی هستش که شما را آزار می ده، می تونید روی باورهای خودتون کار کنید و این مشکل را حل کنید. در بیشتر اوقات باورهای ما روی فیزیولوژی بدن ما هم تأثیر می گذارند و باعث بیماری می شوند. رابرت دیلتز توانست با کار کردن روی باورهای مادرش، بیماری سرطان مادرش را درمان کند. مسأله شما که در برابر سرطان مادر رابرت دیلتز چیزی نیست. موفق باشید

  6. فاطمه بانو گفته؛
   13:35 2018/05/29

   سلام دوباره ایشون ادعاکردن میشه کمتراز۶۰ثانیه باوروتغییرداد میخواستم نظرتون وبدونم امکانش هست

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    15:04 2018/06/04

    سلام دوست عزیز. پروسه تغییر باور می تونه در کمتر از این مدت هم اتفاق بیافته، قبلش لازمه که اتفاقاتی در ذهن بیافته که شخص به این نتیجه برسه که باید باورش رو تغییر بده. بدون اون مقدمات احتمال تغییر باور می تونه پیچیده تر باشه. با تشکر از همراهی شما

  7. فاطمه بانو گفته؛
   11:02 2018/05/30

   سلام استادیکی قبلا بهم گفت بدون دارومیشه بیماری هاروخوب کرد
   امکان داره همچین چیزی?

  8. مرتضی کریمی گفته؛
   17:08 2018/05/30

   سلام خسته نباشی استاد ارجمند من همیشه باورم این است که محصولات سوپر مارکت خود را تبلیغ نمایم وبا کمترین سود به مشتری برسانم ولی رقیبان من بعد از اطلاع از قیمتها فورا قیمت اجناس مغازه خودرا پایین ماورند وچون محل کسب انها از محل کسب من بهتر و در جای خوبی قرار دارد مردم به انجام می روند من میدانم که باید جایم را عوض کنم ولی چون محل کسب من اجاره ندارد این ریسک را نمیکنم است پدیا از تبلیغ نیز میکشم شما پیشنهادی برای رفع این مشکلیا باور محدود کننده من دارید

  9. فاطمه بانو گفته؛
   09:12 2018/06/10

   سلام استاد یه سوال گفتین با تکنیک فک کنم سویش بشه سیگاروورفتاربدوترک کرد بااین تکنیک میشه ادم باوراشم تغییربده ?باورمنفی وپاک کنه ?

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    19:29 2018/06/13

    سلام. در یکی از سؤالات شما به این سؤال نیز پاسخ دادیم. با تشکر

  10. فاطمه بانو گفته؛
   18:06 2018/06/10

   سلام توفایل شماره ۱۱اموزش ان ال پی گفتین
   تصویردگراحساس یعنی چی
   یعنی بی احساس ?
   من متوجه نشدم ویه سوال دیگه این تکنیک سویش برای تغییرباور هم میشه ازش استفاده کردچون گفتین تغییررفتاربد رفتاربدازباور بد شکل گرفته شده
   یه پسرعموی دارم میگه سیگارارومش میکنه به این باورداره واسه همین سوال شدبرام

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    19:28 2018/06/13

    سلام دوست عزیز. درباره تصویرسازی ذهنی در مقاله تصویرسازی به طور کامل صحبت کرده ایم. لطفا به مقاله تصویرسازی چیست؟ که در زیر این متن لینک آن را قرار داده ایم مراجعه کنید. درباره سؤال دوم شما هم باید بگم برای تغییر باور تکنیکهای مخصوصی وجود دارند که با تکنیک سوییش کاملا متفاوت هستند. ممکن است که رفتار خاصی از باور خاصی شکل گرفته باشد که لازم است نیت مثبت ذهن ناخودآگاه آن شخص را به دست آورید تا از بتوانید بهترین تکنیک را برای تغییر رفتار او پیاده کنید. یکی از آن تکنیک هایی که می توان از آن استفاده کرد تا رفتار شخصی را تغییر داد تکنیک سیکس استپ است که این تکنیک در دوره پراکتیشنر ان ال پی آموزش داده می شود.

    http://irannlp.com/%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B0%D9%87%D9%86%DB%8C/

  11. فاطمه بانو گفته؛
   15:29 2018/07/02

   سلام استاد برای لاغری اموزشی ندارین
   من میخوام چهارتاکلید لاغری رورعایت کنم
   که اینامیشه زیاد جوییدن یا ارام خوردن ،بااگاهی خوردن ،مانی که گرسنه هستم غذابخورم،وموقع سیری دست ازغذابکشم
   ولی به کارگیری اینا برام سخته ویه موقع های زیاد هم میخورم دوست دارم لاغرباشم ودائمی لاغرباشم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    15:16 2018/07/04

    سلام دوست عزیز. موضوع لاغری موضوع فراگیری است که خیلی از افراد دنبال آن هستند. دوره آموزش غیرحضوری دوره ای است کلی که می توانید از آن برای برنامه ریزی ذهنتان استفاده کنید. اینکه بتوانید ذهنتان را با استفاده از تکنیک های ان ال پی برای لاغری و سلامت جسمی برنامه ریزی کنید کار مهمی را انجام داده اید. بیشتر افراد فکر می کنند که چاق شدن آنها به خاطر زیاد خوردن است اما موضوعی که بسیار مهم تر است این است که چه چیزی باعث زیاد خوردن شما می شود. برنامه ریزی ذهن برای لاغری باعث می شود که خوردن زیاد را ترک کنید. دوره قانون جذب و ان ال پی می تواند به شما کمک کند که سلامتی و لاغری را به دست آورید. برای تهیه هر کدام از دوره های می توانید به منوی محصولات و دوره مراجعه نمایید. با تشکر

  12. فاطمه بانو گفته؛
   02:19 2018/07/06

   سلام استاد یک سوالی هست من هر دوره ی اموزشی شماروبه چه مدت باید تمرین کنم تابرام استفاده ازش راحت شه
   مثلا شرطی کردن ذهن یا… هرکدوم اینارو باید چندمدت تمرین کنم چون من ازاول شروع کردم به اموزش دیدن این دوره ها فایل هارواینباربا دقت گوش میدم وسعی میکنم تمرین کنم اما مدت تمرین مثلا ۲۱روزبرای هرفایل اموزشی کافیه چون میخوام همه ی ایناروازروعادت دیگه اجرا کنم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    22:19 2018/07/06

    سلام دوست عزیز. تکنیک های ان ال پی در صورتیکه درست انجام شوند، تغییرات سریع و آنی در شما ایجاد می کنند. نیازی نیست تکنیک را ۲۱ روز انجام دهید. اگر درست انجام بدید سریع تأثیر می گذارند. موفق باشید

  13. ناشناس گفته؛
   21:08 2018/09/03

   سلام . وقت به خیر.
   مشکلی در ذهن من وجود داره . اینکه به هر چیزی که فکر میکنم به سرعت برعکس میشه مخصوصا اگه برام خوشایند باشه .میخواستم بپرسم برای حل این مشکل باید چه کاری رو انجام بدم . ممنون

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    10:26 2018/09/04

    سلام دوست عزیز. اگر به فایلهای صوتی ما در کانال گوش داده باشید و مقالات ما را درسایت دنبال کرده باشید، به این نکته پی خواهید برد که هرآنچه که در زندگی شما نمود پیدا می کند باور شماست. اینکه می گویید به هرآنچه فکر می کنم برعکس اتفاق می افتد، من به شما می گویم که شما به این نکته باور دارید که به هرآنچه فکر کنید برعکس آن اتفاق می افتد و این باور را در زندگی تان خلق می کنید. برای حل این مسأله در ابتدا باید این باور را تغییر دهید. پس لطفا در اولین گام این باور محدودکننده را از ذهن خود پاک کنید و باور نیروبخشی را در ذهنتان بسازید. با این کار اتفاقات زندگیتان را نیر تغییر خواهند کرد. با تشکر از همراهی شما

  14. نام علی گفته؛
   20:05 2019/10/25

   درود عالی بود

  15. هنگامه گفته؛
   15:44 2020/07/19

   با سلام و تشکر از شما
   تکنیک NLP برای تغییر باورها وجود نداره؟

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    12:28 2020/07/20

    سلام دوست عزیز. ان ال پی تکنیک های زیادی برای تغییر باور داره که یکی از آنها را در همین مقاله گفتیم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: