چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

3,202

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

خیلی از مردم دلشان می خواهد درآمدشان بیشتر شود اما نمی‌دانند چگونه این کار را انجام دهند. برای اینکه به پاسخ سؤال چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟ برسید  مطالعه این مقاله را به شما دوست گرامی پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر مردم فکر می‌کنند افرادی که درآمد زیادی دارند موهبتی خاص در اختیار دارند.

افرادی که درآمدشان زیاد است ذاتا انسان‌های ثروتمندی نبودند یا از زمانی که به دنیا آمده‌اند ثروتمند نبودند. ما قصدمان این است که به شما بگوییم که چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟ ما دوست داریم به این سؤال پاسخ دهیم. 

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

بنابراین توجه شما را به این مقاله جلب می‌کنیم.

انسان‌هایی که درآمدشان زیاد است کارهایی را انجام می‌دهند یا رفتارهایی دارند که دیگر افراد عادی این کارها یا رفتارها را ندارند. در ادامه به برخی از کارهایی که انسان ثروتمند انجام می‌دهند اشاره می‌کنیم

 • افراد ثروتمند همیشه در پی یادگیری هستند

جان وودن مربی بزرگ بسکتبال می‌گوید:

چگونه درآمدمان را افزایش دهیم؟

زندگی انسان در زمانی به انتها می‌رسد که یادگرفتن به انتها برسد.

قطعا کسانی که اطلاعات بیشتری دارند، نسبت به کسانی که از این موهبت برخوردار نیستند امتیاز بیشتری دارند. شاید فکر کنید که برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ باید سالها تلاش کنید و زحمت بکشید.

اما باید بدانید که اقدامات و کارهای ساده‌ای مثل روزی یک ساعت مطالعه کردن و تبدیل زمان تماشای تلویزیون به زمان آموزش و یادگیری و شرکت در دوره‌های آموزشی می‌تواند به شما کمک کند تا دانش خود را افزایش دهید و در نتیجه به انسان موفقی تبدیل شوید.

 • از زمان تماشای تلویزیون کم کنید

باید یک واقعیت را بگوییم. واقعیتی که وجود دارد این است که مردم بیشترین زمان خود را به تماشای تلویزیون می‌گذرانند. آنها ساعت‌ها زمان صرف می‌کنند و روبروی تلویزیون می‌نشینند و به برنامه‌های غیرآموشی نگاه می‌کنند.

شاید بگویید که زمان‌هایی که بیکار هستیم چه کاری انجام دهیم؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم شما در زمان‌هایی که وقت آزاد دارید باید کاری انجام دهید که به یادگیری و افزایش دانش شما کمک می‌کند. هرکاری که به شما کمک می کند چیزی بیاموزید.

 یادگیری زبان خارجی، شرکت کردن در دوره‌های آموزشی، ورزش کردن، ادامه تحصیل، مطالعه کتاب‌های غیردرسی با موضوع روانشناسی، فروش، امور مالی، سلامتی و موفقیت می‌توانند شما را برای تبدیل شدن به یک انسان موفق یاری کنند.

 • زندگی افراد موفق را بررسی کنید

بسیاری از انسان‌های موفق کارهایی شبیه به هم انجام داده‌اند. مطالعه زندگی افراد موفق نشان داده است که بیشتر این افراد کارهایی را انجام داده‌اند که افراد عادی این کار را انجام نداده‌اند. آنها روشهای مشابهی را برای زندگی انتخاب کرده‌اند که دیگران این کار را انجام نداده‌اند.

دانش ان ال پی تنها دانشی است که به این نکته پی برد که اگر شخصی توانسته است کاری را انجام دهد و موفق شود، افراد دیگر هم می‌توانند آن کار را انجام بدهند و موفق شوند. شما هم می‌توانید زندگی افراد ثروتمند را مطالعه کنید و از آنها الگوبرداری کرده و ثروتمند شوید.

 • با افراد ثروتمند و موفق معاشرت کنید

شاید برایتان جالب باشد که میانگین ثروت یک شخص را ۵ نفر از کسانی تعیین می کنند که با آنها معاشرت می‌کند. یعنی اگر شما با افراد کم درآمد معاشرت می‌کنید و به حرفهای آنها  توجه می‌کنید، شما هم مانند آنها خواهید بود. درآمدتان، خلق و خویتان و در کل مقدار ثروتی که دارید به مقدار ثروت آنها نزدیک خواهد بود. شاید بپرسید دلیل این کار چیست و چرا این اتفاق می‌افتد؟

ما در دوره قانون جذب به دانشجویان دوره می‌گوییم شما موجودی ارتعاشی هستید و برای به دست آوردن چیزی، لازم است که با آن چیز هم ارتعاش شوید. اینکه در کنار افراد قرار می‌گیرید و با آنها معاشرت می‌کنید و پس از چندی خلق و خوی آنها را می گیرید و یا درآمدتان شبیه آنها می‌شود به این دلیل است که ارتعاشات شما هم مانند آنها می‌شود. شاید کلمه ارتعاش برایتان غریب به نظر بیاید

برای اطلاع از معنی ارتعاش و قانون جذب پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر را مطالعه کنید.

مقاله قانون جذب چگونه کار می‌کند؟ را مطالعه می‌کنم

اگر دوست دارید در دوره قانون جذب شرکت کنید و توانایی رسیدن به آرزوها و اهدافتان را کسب کنید روی لینک زیر کلیک کنید و وارد دوره قانون جذب شوید.

     می‌خواهم درباره دوره قانون جذب بیشتر بدانم          

 • به فقر و کمبود فکر نکنید

یکی از نکاتی که کمتر به شما گفته می‌شود این است که به فقر و کمبود توجه نکنید. خیلی از افراد سؤال چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟ را از خود می‌پرسند اما افکار و توجه خود را به سمت فقیر نبودن و کمبود نداشتن معطوف می‌کنند.

ما در دوره رایگان ان ال پی به افراد می‌گوییم که ذهن ناخودآگاه افعال منفی را پردازش نمی کند. اگر شما بگویید که نمی‌خواهید فقیر باشید، ذهن ناخودآگاه شما این جمله را اینگونه معنی می‌کند “من می‌خواهم فقیر باشم”

دلیل دیگری که وجود دارد این است که اگر شما به فقر و کمبود فکر کنید با فقر و نداشتن پول هم‌ارتعاش می‌شوید. زمانی که با فقر و کمبود هم ارتعاش می‌شوید، همان را به زندگی‌تان وارد می‌کنید.

پس همین الآن تصمیم بگیرید که با فقر و کمبود هم‌ارتعاش نشوید. همه تلاشتان این باشد که به ثروت و داشتن آن توجه کنید. کم‌کم این عادت در شما ایجاد می‌شود که همیشه به منابع و نکات مثبت زندگی فکر کنید و این یعنی هم ارتعاش شدن با ثروت و منابع مورد نیاز نه نبود آنها.

 • باورهای مخربی که درباره ثروت دارید را تغییر دهید

انسان از همان زمانی که پا به این دنیا می‌گذارد، باورهایی را یاد می‌گیرد. گفتیم یاد می‌گیرد. بله باورهای انسان آموخته می‌شوند. باورهای انسان آموخته می‌شوند. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که بیشتر مردم باورهای مخربی را درباره پول و ثروت می‌آموزند.

 این باورهای مخرب توسط پدر و مادر، سپس توسط بستگان و جامعه و مدارس به انسان انتقال داده می‌شوند. اما چه کنیم تا این باورهای مخرب را از ذهن خود پاک کنیم؟

قبل از اینکه به راهکار تغییر باورهای مخرب درباره ثروت بپردازیم لازم می‌بینیم تعدادی از این باورهای مخرب را در اینجا بازگو کنیم تا با اینگونه باورهای مخرب آشنا بشوید.

باورهای مخرب درباره ثروت

۱-پول به سختی به دست می‌آید

۲-پول درآوردن بسیار مشکل است

۳-افراد پولدار افرادی بسیار خودپسند هستند و فقط به فکر خودشان هستند

۴-افراد پولدار افرادی هستند که به دینشان اهمیتی نمی‌دهند

۵-پول، پول می‌آورد

۶-انسان‌های پولدار سلامتی خود را از دست می‌دهند

و چندین باور مخرب دیگر ….

تکنیک تغییر باورهای مخرب

یکی از تکنیک‌های قدرتمند برای تغییر باورهای مخرب استفاده از اهرمهای رنج و لذت است. شما می‌توانید با استفاده از تکنیک اهرمهای رنج و لذت باورهای مخرب خود را تغییر دهید.

تکنیک تغییر باورهای مخرب

یکی از تکنیک‌های قدرتمند برای تغییر باورهای مخرب استفاده از اهرمهای رنج و لذت است. شما می‌توانید با استفاده از تکنیک اهرمهای رنج و لذت باورهای مخرب خود را تغییر دهید.

اهرمهای رنج و لذت

انسان هر کاری را که انجام می‌دهد، برای رسیدن به لذت و فرار از رنج ها است. یعنی هرکاری که انجام می‌دهد به این دلیل است که لذت ببرد و یا از رنج ها دوری کند. به طور مثال اگر فردی غذا می‌خورد به این دلیل است که از رنج گرسنگی فرار کند یا به لذت سیری برسد. این شخص تا زمانی که

که رنج گرسنگی را رفع کند و به لذت سیری برسد غذا خواهد خورد. هرگاه به لذت سیری رسید و به این نتیجه رسید که ادامه غذا خوردن به او رنج می‌دهد، دست از خوردن غذا خواهد کشید.

انسان هر کاری را که انجام می‌دهد به منظور فرار از رنجها و رسیدن به لذت‌ها است. حال می‌خواهیم تکنیکی قدرتمند را معرفی کنیم که بتوانید باورهای مخرب خود را درباره ثروت تغییر دهید.

 • اولین مرحله این تکنیک این است که یک جدول سه ستونه بکشید. در ستون اول تعداد ۵ الی ۱۰ باور مخرب را که درباره ثروت دارید بنویسید.

مثلا پول درآوردن بسیار مشکل است.

در بالای ستون دوم بنویسید “اگر این باور را تغییر ندهم چه رنجهایی را باید تحمل بکنم” در روبروی هر باور بنویسید که اگر این باور را تغییر ندهید چه رنجهایی را باید تحمل کنید. همه دلایلی که داشتن این باور در شما ایجاد رنج می‌کنند را بنویسید.

 • در بالای ستون سوم بنویسید که “اگر این باور را تغییر دهید چه لذت‌هایی را تجربه خواهم کرد”

شما در این ستون دلایلی که در صورت تغییر باور به شما لذت می‌دهد را می‌نویسید. مثلا می‌نویسید اگر این باور را تغییر دهم می‌توانم پول بیشتری کسب کنم و در اینصورت ثروتمندتر خواهم شد.

اگر این ستونها را کشیده و از اهرمهای رنج و لذت استفاده کنید کم کم باورهای مخرب در ذهن شما سست شده و اعتبار خود را از دست می‌دهند. پس چند بار نگاه کردن به این جدول باورهای کهنه و قدیمی سست شده و تغییر پیدا می‌کنند.

این جدول را روزانه چندین بار نگاه کنید و مطالب آن را بخوانید. همانطور که قبلا گفتیم ذهن ناخودآگاه انسان دوست دارد از رنج‌ها فرار کند و به سمت لذت‌ها حرکت کند.

این تکنیک از این خصوصیت ذهن استفاده می‌کند و چون دوست دارد از رنج‌ها فرار کند و به سمت لذت‌ها برود کم کم به این نتیجه می‌رسد که باید باورهای مخرب را کنار بگذارد.

 • چشم انتظار نتایج مثبت باشید

ما درباره افکار مثبت صحبت می‌کنیم. از افکاری که به انسان انگیزه رسیدن می‌دهند. منفی بودن و انگیزه نداشتن بسیار آسان است، اما مثبت بودن و انگیزه داشتن کمی به تلاش نیاز دارد. انسان‌های موفق به آنچه در محیطشان می‌گذرد توجهی نمی‌کنند.

آنها همیشه و در همه حال به جنبه‌های مثبت زندگی توجه می‌کنند. انسان‌های موفق به جای توجه به شکست‌های گذشته به موفقیت‌هایی که در گذشته داشته‌اند توجه می‌کنند. موفق ها همیشه خلاق هستند و منتظر فرصت‌هایی هستند که آنها را به نتایج عالی و دلخواهشان برساند.

 انسان‌های موفق انتظار نتایج مثبت دارند. آنها با این امید که موفق می‌شوند دست به اقدام می‌زنند و انسان‌های منفی اگر هم دست به اقدام بزنند امیدی به موفقیت ندارند. به همین دلیل است که انسان‌های عادی با این طرز فکر در بیشتر اوقات به نتایج مطلوبی نمی‌رسند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم اقداماتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم را انجام دهید. البته راه‌هایی که شما را به افزایش درآمد برساند به همین چند راه ختم نمی‌شود. قطعا نکات زیادتری وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید به درآمد و ثروت خود بیافزایید. قطعا تلاش خواهیم کرد که در مقالات آینده این نکات را نیز بازگو کنیم.

در پایان این مقاله از شما دوست خوبم تشکر می کنم که برای مطالعه این مقاله زمان گذاشتید. مطمئن هستیم شما جزء ۱% افراد موفقی هستید که حاضرید برای یادگیری و افزایش مهارت‌ها و توانایی‌های خود سرمایه‌گذاری کنید.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در دوره رایگان ان ال پی شرکت کنید.

شما تا یادگیری ان ال پی فقط یک گام فاصله دارید که حداکثر ۱ دقیقه زمانتان را خواهد گرفت.

برای شرکت در دوره رایگان و غیرحضوری آموزش ان ال پی فرم زیر را پر کنید و فایل‌ها و فیلم‌های این دوره کاملا رایگان را در ایمیل خود دریافت کنید.

ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظرات
 1. اشکان می گوید

  عالی بود. اهرم لذت و رنج. انتظار برای موفقیت. سپاسگزارم

  1. ابوالفضل قراخانلو می گوید

   سلام دوست گرامی. متشکریم از لطف شما. شاد و پرانرژی باشید

 2. ناشناس می گوید

  اگر کانال تلگرام هم داشتین خیلی عالی بود..

  1. ابوالفضل قراخانلو می گوید

   سلام دوست عزیز. از همراهی شما بسیار خوشحالیم. لطفا از طریق لینک زیر وارد کانال تلگرامی ما شوید.
   t.me/persianlp

 3. ناشناس می گوید

  سلام مطالب خیلی خوب چیدمان شدندخصوصامطالب کتاب تغییرراکه مطالعه کردم عالی وکاربردی هستنددوفصل کتاب راخواندم ومیخوام بقیه کتاب رابخوانم چگونه امکانش هست؟

  1. ابوالفضل قراخانلو می گوید

   سلام دوست عزیز. از اینکه به فکر رشد و تعالی هستید و در این مسیر تلاش می کنید به شما تبریک می گوییم و براتون آرزوی موفقیت می کنیم. برای مطالعه کتاب تئوری تغییر و استفاده از تکنیک های مهم و کاربردی کتاب لازم است کتاب را تهیه کنید تا کتاب به آدرس شما ارسال گردد. برای تهیه کتاب لطفا روی لینک زیر کلیک کنید.

   http://irannlp.com/product/change/

دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP
3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها
با استفاده از قدرت ذهنتان زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.
کمتر از 5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
شرکت در دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP