0

کاربرد ان ال پی

دسته بندی :ان ال پی 29 آوریل 2016 ابوالفضل قراخانلو 47

کاربرد ان ال پی در کار و زندگی به شما کمک می‌کند که بتوانید زندگی خود را متحول کنید. من به عنوان کسی که با دانش ان ال پی آشناست هر روز از تکنیک‌ها و الگوهای ان ال پی استفاده می‌کنم.

 

من این الگوها را در زندگی خانوادگی و شغلی و ارتباط با دوستان به کار می‌برم. دانش ان ال پی توانایی این را دارد که روی تفکر و نگرش ما تأثیر بگذارد. شما هم می‌توانید با خواندن این مقاله از دانش ان ال پی در کار و زندگی خود استفاده کنید و در هر بهتر و با کیفیت‌تر کردن زندگی خود بکوشید.

 

در این مقاله قصد ده کاربرد ان ال پی را با شما به اشتراک می‌گذاریم و پیشنهاد می‌کنیم شما نیز از آنها استفاده کنید. البته این فقط پیشنهاد است و شما اختیار آن را دارید که زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.

 

۱- رشد شخصی

انسانها در این دنیای پهناور دنبال معنا و مفهوم زندگی و رضایت درونی هستند. شما می‌توانید از الگوها و تکنیک‌های ان ال پی در جهت رشد خودتان و دیگران استفاده کنید. شما می‌توانید از هر الگویی که می‌توانید استفاده کنید ولی باید توجه داشته باشید که از تکنیک‌های درستی استفاده کنید.

دقت کنید که الگوهایی را به کار ببرید که نیاز شما را برآورده کند و الگویی باشد که در همان شرایط کاربرد داشته باشد.

 

۲- مدیریت روابط شخصی و حرفه‌ای

داشتن روابط نامناسب با یک فرد می‌تواند بسیار ترسناک باشد. اگر روابط شما دچار تیرگی شده است شاید راه درستی را انتخاب نکرده‌اید. لازم است از این پیش فرض ان ال پی پیروی کنید که می‌گوید ” اگر کاری که می‌کنید شما را به هدفتان نمی‌رساند بهتر است کار دیگری بکنید ” خبر خوب این است که ان ال پی راه‌های زیادی را پیش روی شما قرار می‌دهد که می‌توانید بهترین راه را انتخاب کنید و به هدفتان برسید.

 

اگر برای بهبود روابط شخصی خود تلاش می‌کنید و به نتیجه نمی‌رسید شاید بهتر باشد که روش خود را تغییر دهید. شاید با الگوهای ذهنی مخاطب خود آشنا نیستید، ان ال پی به شما کمک می‌کند با الگوهای ذهنی مخاطب خود آشنا شده و خود را آیینه او قرار دهید.

ذهن ناخودآگاه مخاطب دنبال الگوهای مشترک بین شما و خودش می‌گردد، بهتر است ابتدا این الگوهای مشترک را خودتان ایجاد کنید.

 

۳-مذاکره برای رسیدن به راه حلی که برد – برد باشد

اگر می‌خواهید وارد مذاکره‌ای شوید که برایتان مهم است، ان ال پی به شما کمک می‌کند در این مذاکره به نتیجه‌ای برسید که هر دو طرف برنده باشید. ان ال پی به شما روش‌هایی را می‌آموزد که بتوانید در مذاکرات خود به گونه‌ای عمل کنید که منافع هر دو طرف را حفظ کنید. شما می‌توانید از این تکنیک‌ها در هر مذاکره‌ای استفاده کنید.

 

۴-رسیدن به هدف‌هایتان در فروش

به طور معمول دو نوع فروش وجود دارند. در نوع اول فروش، فروشنده‌ها سعی می‌کنند که کالای خود را به هر قیمتی بفروشند بدون اینکه توجه کنند خریدار به کالای آنها نیاز دارد یا نه. هدف این نوع فروشنده‌ها این است که فقط کالای خود را بفروشند و منافع خود را فراهم کنند.

 

آنها به خریدار مثل یک دشمن نگاه می‌کنند و همه سعی آنها این است که در نبرد فروش برنده باشند و به اینکه خریدار آسیب می‌بیند یا نه اصلا کاری ندارند. آنها فقط به سود خود نگاه می‌کنند و رسیدن به این سود آنها را راضی می کند.

 

نوع دوم از فروشندگان دیدگاه عمیق‌تری دارند و نگاهشان به معاملات همراه با ایجاد رابطه‌ای طولانی مدت با خریدار است. آنها به این فکر می‌کنند که بتوانند با خریدار روابط طولانی مدتی را برقرار کنند و جدا از اینکه خودشان کالای خود را می‌فروشند، نیازهای خریدار را هم فراهم کنند.

 

این فروشندگان تلاش می‌کنند با خریدار گفتگو کنند و به حرف‌های آنها گوش دهند. آنها در پی یافتن نیازهای خریدار هستند. آنها می‌خواهند بدانند که خریدار چه می‌خواهد و چه کالایی را می‌توانند به او بفروشند که پاسخگوی نیازهای او باشد.

 

این فروشندگان هم می‌خواهند کالای خود را بفروشند ولی فروش کالا برای آنها برای آنها در درجه دوم اهمیت قرار دارد. الگوهای ان ال پی روی برقراری رابطه‌ی درست و مناسب با مشتری متمرکز می‌شود. آنها در کار فروش خود انعطاف‌پذیر هستند و به اینکه چگونه پاسخگوی مشتریان خود باشند تا آنها نیز به منافع‌شان برسند، توجه می‌کنند.

 

این نوع از فروشندگان به احساسات مشتریان خود توجه می‌کنند و این نکته را می‌دانند که مشتریان با احساس‌شان خرید می‌کنند. اگر شما می‌خواهید که کالایی را بفروشید، به این توجه کنید که در مرحله‌ی اول با سطح احساسی مشتری ارتباط برقرار کنید. آنها در ابتدا باید از شما خوششان بیاید و سپس به سراغ کالایی که می‌فروشید بروند.

 

۵-ارائه و معرفی درست کالا

اگر شما توانایی این را داشته باشید که با مشتریان خود ارتباط درستی برقرار کنید می‌توانید به آینده خود امیدوار باشید. اگر ارتباط درستی با مشتری برقرار شود، وقت آن می‌رسد که بتوانید کالای خود را معرفی نمایید. قبل از هر چیز لازم است که به آنچه معرفی می‌کنید باور داشته باشید.

 

اگر باور داشته باشید، در این صورت منتظر موفقیت باشید. موفقیت در یک قدمی شماست. به نظر شما چه چیزی مانع ارائه درست کالای شما می شود؟ درست است آن چیزی که مانع معرفی و ارائه کالای شما می‌شود، خود شما هستید. خیلی از فروشندگان از معرفی کالای خود می‌ترسند و به همین دلیل در فروش کالایشان ناموفق عمل می کنند.

 

ان ال پی می‌تواند به سه شکل به شما در ارائه و فروش کالای تان کمک کند

۱- ان ال پی به شما نشان می‌دهد چگونه با داشتن هدفی روشن، کالای خود را معرفی و ارائه دهید.

۲- ان ال پی به شما کمک می‌کند که بتوانید با حرف‌هایی که می‌زنید روی مخاطب خود تأثیر مناسبی بگذارید.

۳- ان ال پی به شما کمک می‌کند که کالای خود را به بهترین روش و با اعتماد به نفس به مشتری معرفی نمایید.

 

۶-مدیریت زمان

هریک از ما در طول روز یا ماه و یا سال به یک اندازه زمان در اختیار داریم. این طور نیست که زمانی که در اختیار شما قرار گرفته است کمتر و یا بیشتر از دیگران باشد. بعضی از مردم مدام در حال شکایت و نق زدن هستند و بعضی دیگر با آرامش در حال انجام کارهایشان و زندگی دلخواهشان هستند.

 

تفاوت این انسانها در این است که هرکس چگونه از زمانی که در اختیار دارد استفاده می‌کند. اگر شما بتوانید درک درستی از زمان داشته باشید، آنگاه می‌توانید امیدوار باشید که زمان را در اختیار بگیرید و آن را مدیریت کنید. این نوع نگاه شما به زمان است که می‌تواند بین شما و دیگران تفاوت ایجاد کند.

 

۷-آموختن برای رسیدن به موفقیت

اگر برای رسیدن به موفقیت در حال یادگیری هستید باید روش‌های درست یادگیری را هم بیاموزید. ان ال پی به شما کمک می‌کند تا درست یاد بگیرید. یادگیری اصولی که ان ال پی آن را در اختیار شما قرار می‌دهد، توانایی شما را در امر یادگیری چند برابر می‌کند. ان ال پی می‌تواند به شما کمک کند تا با روش‌های یادگیری درست آشنا شوید.

 

اگر بتوانید سریع‌تر و دقیق‌تر بیاموزید آنگاه می‌توانید در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کنید. آموختن شیوه‌های درست یادگیری می‌تواند به شما کمک کند تا انرژی خود را به خاطر مواردی که به آنها علاقه‌ای ندارید هدر ندهید.

 

ان ال پی توانایی شما را در کنار زدن موانعی که سر راهتان است و از رسیدن شما به هدف‌هایتان جلوگیری می‌کند، افزایش می‌دهد. ان ال پی شکاف بین شما و آنچه خواهانش هستید را کوتاه می‌کند. ان ال پی و الگوهای آن به شما کمک می‌کند تا بتوانید در همه‌ی جوانب زندگی به آنچه می‌خواهید برسید.

 

۸- کاربرد ان ال پی برای ارتقای سلامتی‌تان

شاید شما هم در زندگی روزمره‌تان تنش و اضطراب را تجربه می‌کنید. این تنش‌ها و اضطراب‌ها مثل نقل و نبات در زندگی مردم فراوان هستند. شاید فکر می کنید که تنش و اضطراب جزء جدانشدنی زندگی تان هستند. چرا باید تنش و اضطراب را تجربه کنید؟ آیا می‌دانید که استرس به عنوان قاتل خاموش شناخته شده است؟

 

آیا می‌دانید که عادت‌های غذایی شما به اندازه زیادی روی حالات و احساسات شما تأثیر می‌گذارند؟ اگر می‌خواهید سالم باشید و سالم بمانید ان ال پی برای رسیدن به این هدف شما را یاری می‌کند. ان ال پی ارتباط ظریف و حساس میان ذهن و بدن را درک می‌کند و به شما کمک می‌کند تا هماهنگی های لازم را بین ذهن و بدنتان ایجاد کنید.

 

ان ال پی می‌گوید: اگر ذهن و بدن با هم هماهنگ باشند در این صورت می‌توانید به سلامتی و تعادل برسید. ان ال پی به شما کمک می‌کند که روی ارزشها و باورهای خود متمرکز شوید و از طریق آن بتوانید ارتباط خود با بدنتان را حفظ کنید.

 

اگر بتوانید ارتباط بین ذهن و بدنتان را حفظ کنید در آن صورت می‌توانید به نشانه‌ها توجه کافی داشته باشید و سلامتی خود را حفظ کنید.

 

۹-ارتباط با شنوندگان

ان ال پی باور دارد که هر شخصی منحصر به فرد است و شیوه‌های یادگیری مخصوص به خود را دارد. هر کسی به نوعی یاد می‌گیرد. این باور به مربیان و مدرسان کمک می‌کند تا بتوانند شیوه‌های مختلف آموزشی را به کار ببرند و به کسانی که شیوه‌های مختلف یادگیری دارند آموزش بدهند.

 

یادتان باشد که یادگیری مراحل مختلفی دارد و برای یاگرفتن چیزی از این مراحل عبور کنید. در مرحله اول حتی شما نمی‌دانید که چه چیزی را نمی‌دانید. در مرحله دوم آگاهی می‌یابید که چه چیزی را نمی‌دانید. در مرحله سوم برای آموختن مواردی که نمی‌دانید اقدام می‌کنید. در مرحله چهارم شما به صورت ناخودآگاه یادگرفته‌اید و کارها به صورت خودکار انجام می‌شوند بدون اینکه شما به زحمت بیافتید یا تلاش سنگینی انجام دهید. 

 

لازم است بگوییم که در همه‌ی مواردی که شما یاد می‌گیرید این مراحل را پشت سر می‌گذارید. من همیشه برای فرایند یادگیری، آموختن رانندگی را مثال می‌زنم. لحظه‌ای فکر کنید. شما رانندگی را چگونه یاد گرفتید؟ آیا در ابتدا می‌دانستید که باید رانندگی را یاد بگیرید.

 

خوب فکر کنید که چه موقعی متوجه شدید که باید رانندگی را یاد بگیرید. پس از آن اقدام کردید و به سراغ کسی رفتید که به شما رانندگی را یاد بدهد. سپس تمرین کردید و تمرین کردید تا اینکه رانندگی را یاد گرفتید. آیا در همان ابتدا به راحتی می‌توانستید رانندگی کنید. مطمئن هستم که این طور نبوده است. شما تمرین کردید و باز تمرین کردید تا اینکه به راننده‌ای با تجربه تبدیل شدید. الآن شما می‌توانید به راحتی رانندگی کنید.

 

۱۰-یافتن بهترین شغل

اگر شما در سنی هستید که باید خودتان درآمد داشته باشید، این نکته را به خوبی می‌دانید که برای شغل‌های خوب و پر درآمد رقابت شدیدی وجود دارد. شما می‌دانید که برای یافتن شغل‌های خوب باید از فیلترهای زیادی عبور کنید. آزمون‌ها، مصاحبه‌ها و مراحل گوناگون دیگری وجود دارند که باید آنها را پشت سر بگذارید.

 

اگر شاغل هستید، شاید به جایی رسیده باشید که دوست دارید که تغییر شغل بدهید. این تغییر شغل ممکن است برایتان مشکلاتی را هم ایجاد کند. گاهی مواقع شما شغل‌تان را تغییر می‌دهید و بعدا متوجه می‌شوید که به شغل جدیدتان علاقه‌ای ندارید.

 

شاید به خود تغییر شغل علاقه داشته‌اید نه شغل جدیدتان. ان ال پی به شما کمک می‌کند که بتوانید به سمت شغل‌هایی بروید که زندگی‌تان را در مسیر مناسب قرار دهد.

 

در وضعیتی که هم‌اکنون حاکم است شاید تغییر شغل، آن هم شغلی که اصلا به آن علاقه‌ای ندارید ممکن است شما را وارد چالشی بزرگ کند. پس بهترین کار این است که از ان ال پی راهنمایی بگیرید.

 

گاهی اوقات لازم است که برای تغییر شغل در مصاحبه‌ای شرکت کنید. در این شرایط ان ال پی می‌گوید که باید خلاقیت داشته باشید. افراد خلاق می توانند نوآوری کنند و خودشان و استعدادشان را آنگونه که هست نشان دهند.

 

ان ال پی می‌تواند همراهتان باشد و به شما کمک کند که انسان خلاقی باشید. ان ال پی به شما می‌گوید که چگونه حرف بزنید، چگونه رفتار کنید، چه احساسی داشته باشید، چه حالتی را در خود ایجاد کنید.

 

ان ال پی به شما می‌آموزد که ظاهرتان را طوری آراسته کنید که خودتان را دوست داشته باشید و خودتان را باور داشته باشید. ان ال پی راه‌هایی را به شما نشان می‌دهد که اعتماد‌به‌نفس داشته باشید. اگر خودتان را دوست داشته باشید، دیگران هم شما را دوست خواهند داشت.

ان ال پی در همه‌ی این موارد و جوانب زندگی با شما و همراه شما خواهد بود تا اینکه بتوانید زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.

ابوالفضل قراخانلو

من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

Be sure to read the following:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. Th59mrm55 گفته؛
  11:25 2016/05/24

  با سلام و عرض ادب
  وقت بخیر
  امید که بتوانیم بهره های لازم را ببریم
  با آرزوی موفقیت برای تمامی انسانها.
  تشکر میکنم از شما بخاطر اندیشه پاکتان

  • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
   09:33 2016/05/28

   سلام
   سپاس از شما به خاطر نظر ارزشمندتون دوست گرامی

 2. بازتاب هاان.ال.پی چیست؟ ان.ال.پی چگونه ذهن انسان را برنامه ریزی می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: