ان.ال.پی

کاربرد ان.ال.پی

نوشته شده توسط ابوالفضل قراخانلو

کاربرد ان.ال.پی در کار و زندگی به شما کمک می کند که بتوانید زندگی خود را متحول کنید. من به عنوان کسی که با دانش ان.ال.پی آشناست هر روز از تکنیک ها و الگوهای ان.ال.پی استفاده می کنم. این الگوها را در زندگی خانوادگی و شغلی و ارتباط با دوستان به کار می برم. دانش ان.ل.پی توانایی این را دارد که روی تفکر و نگرش ما تأثیر بگذارد. شما هم می توانید با خواندن این مقاله از دانش ان.ال.پی در کار و زندگی خود استفاده کنید و در هر بهتر و با کیفیت تر کردن زندگی خود بکوشید. در این مقاله قصد ده کاربرد ان.ال.پی را با شما به اشتراک می گذاریم و پیشنهاد می کنیم شما نیز از آنها استفاده کنید. البته این فقط پیشنهاد است و شما اختیار آن را دارید که زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.

۱- رشد شخصی

انسانها در این دنیای پهناور دنبال معنا و مفهوم زندگی و رضایت درونی هستند. شما می توانید از الگوها و تکنیک های ان.ال.پی در جهت رشد خودتان و دیگران استفاده کنید. شما می توانید از هر الگویی که می توانید استفاده کنید ولی باید توجه داشته باشید که از تکنیک های درستی استفاده کنید. دقت کنید که الگوهایی را به کار ببرید که نیاز شما را برآورده کند و الگویی باشد که در همان شرایط کاربرد داشته باشد.

۲- مدیریت روابط شخصی و حرفه ای

داشتن روابط نامناسب با یک فرد می تواند بسیار ترسناک باشد. اگر روابط شما دچار تیرگی شده است شاید راه درستی را انتخاب نکرده اید. لازم است از این پیش فرض ان.ال.پی، پیروی کنید که می گوید ” اگر کاری که می کنید شما را به هدفتان نمی رساند بهتر است کار دیگری بکنید ” خبر خوب این است که ان.ال.پی راه های زیادی را پیش روی شما قرار می دهد که می توانید بهترین راه را انتخاب کنید و به هدفتان برسید. اگر برای بهبود روابط شخصی خود تلاش می کنید و به  نتیجه نمی رسید شاید بهتر باشد که روش خود را تغییر دهید. شاید با الگوهای ذهنی مخاطب خود آشنا نیستید، ان.ال.پی به شما کمک می کند با الگوهای ذهنی مخاطب خود آشنا شده و خود را آیینه او قرار دهید. ذهن ناخودآگاه مخاطب دنبال الگوهای مشترک بین شما و خودش می گردد، بهتر است ابتدا این الگوهای مشترک را خودتان ایجاد کنید.

۳-مذاکره برای رسیدن به راه حلی که برد – برد باشد

اگر می خواهید وارد مذاکره ای شوید که برایتان مهم است، ان.ال.پی به شما کمک می کند در این مذاکره به نتیجه ای برسید که هر دو طرف برنده باشید. ان.ال.پی به شما روشهایی را می آموزد که بتوانید در مذاکرات خود به گونه ای عمل کنید که منافع هر دو طرف را حفظ کنید. شما می توانید از این تکنیک ها در هر گونه مذاکره ای استفاده کنید.

۴-رسیدن به هدفهایتان در فروش

به طور معمول دو نوع فروش وجود دارند. در نوع اول فروش، فروشنده ها سعی می کنند که کالای خود را به هر قیمتی بفروشند بدون اینکه توجه بکنند خریدار به کالای آنها نیاز دارد یا نه. هدف این نوع فروشنده ها این است که فقط کالای خود را بفروشند و منافع خود را فراهم کنند. آنها به خریدار مثل یک دشمن نگاه می کنند و همه سعی آنها این است که در نبرد فروش برنده باشند و به اینکه خریدار آسیب می بیند اصلا کاری ندارند. آنها فقط به سود خود نگاه می کنند و رسیدن به این سود آنها را راضی می کند.

نوع دوم از فروشندگان دیدگاهی عمیق تر دارند و نگاهشان به معاملات همراه با ایجاد رابطه ای طولانی مدت با خریدار است. آنها به این فکر می کنند که بتوانند با خریدار روابط طولانی مدتی را برقرار کنند و جدا از اینکه خودشان کالای خود را می فروشند، نیازهای خریدار را هم فراهم کنند. این فروشندگان تلاش می کنند با خریدار گفتگو کنند و به حرفهای آنها گوش دهند. آنها در پی یافتن نیازهای خریدار هستند. آنها می خواهند بدانند که خریدار چه می خواهد و چه کالایی را می توانند به او بفروشند که پاسخگوی نیازهای او باشد. این فروشندگان هم می خواهند کالای خود را بفروشند ولی فروش کالا برای آنها برای آنها در درجه دوم اهمیت قرار دارد. الگوهای ان.ال.پی روی برقراری رابطه ی درست و مناسب با مشتری متمرکز می شود. آنها در کار فروش خود انعطاف پذیر هستند و به اینکه چگونه پاسخگوی مشتریان خود باشند تا آنها نیز به منافع شان برسند، توجه می کنند.

این نوع از فروشندگان به احساسات مشتریان خود توجه می کنند و این نکته را می دانند که مشتریان با احساس شان خرید می کنند. اگر شما می خواهید که کالایی را بفروشید به این توجه بکنید که در مرحله ی اول با سطح احساسی مشتری ارتباط برقرار کنید. آنها در ابتدا باید از شما خوششان بیاید و سپس به سراغ کالایی که می فروشید بروند.

۵-ارائه و معرفی درست کالا

اگر شما توانایی این را داشته باشید که با مشتریان خود ارتباط درستی برقرار کنید می توانید به آینده خود امیدوار باشید. اگر ارتباط درستی با مشتری برقرار شود، وقت آن می رسد که بتوانید کالای خود را معرفی نمایید. قبل از هر چیز لازم است که به آنچه معرفی می کنید باور داشته باشید. اگر باور داشته باشید، در این صورت منتظر موفقیت باشید. موفقیت در یک قدمی شماست. به نظر شما چه چیزی مانع ارائه درست کالای شما می شود؟ درست است آن چیزی که مانع معرفی و ارائه کالای شما می شود، خود شما هستید. خیلی از فروشندگان از معرفی کالای خود می ترسند و به همین دلیل در فروش کالایشان ناموفق عمل می کنند.

ان.ال.پی می تواند به سه شکل به شما در ارائه و فروش کالای تان کمک کند

۱- ان.ال.پی به شما نشان می دهد چگونه با داشتن هدفی روشن، کالای خود را معرفی و ارائه دهید.

۲- ان.ال.پی به شما کمک می کند که بتوانید به حرف هایی که می زندی روی مخاطب خود تأثیر مناسبی بگذارید.

۳- ان.ال.پی به شما کمک می کند که کالای خود را به بهترین روش و با اعتماد به نفس به مشتری معرفی نمایید.

۶-مدیریت زمان

هریک از ما در طول روز یا ماه و یا سال به یک اندازه زمان در اختیار داریم. این طور نیست که زمانی که در اختیار شما قرار گرفته است کمتر و یا بیشتر از دیگران باشد. بعضی از مردم مدام در حال شکایت و نق زدن هستند و بعضی دیگر با آرامش در حال انجام کارهایشان و زندگی دلخواهشان هستند. تفاوت این انسانها در این است که هرکس چگونه از زمانی که در اختیار دارد استفاده می کند. اگر شما بتوانید درک درستی از زمان داشته باشید، آنگاه می توانید امیدوار باشید که زمان را در اختیار بگیرید و آن را مدیریت کنید. این نوع نگاه شما به زمان است که می تواند بین شما و دیگران تفاوت ایجاد کند.

۷-آموختن برای رسیدن به موفقیت

اگر برای رسیدن به موفقیت در حال یادگیری هستید باید روش های درست یادگیری را هم بیاموزید. ان.ال.پی به شما کمک می کند که درست یاد بگیرید. یادگیری اصولی که ان.ال.پی آن را در اختیار شما قرار می دهد، توانایی شما را در امر یادگیری می تواند چند برابر کند. ان.ال.پی می تواند به شما کمک می کند تا با روشهای یادگیری درست آشنا شوید. اگر بتوانید سریع تر و دقیق تر بیاموزید آنگاه می توانید در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. آموختن شیوه های درست یادگیری می تواند به شما کمک کند تا انرژی خود را به خاطر مواردی که به آنها علاقه ای ندارید هدر ندرید. ان.ال.پی توانایی شما را در کنار زدن موانعی که سر راهتان است و از رسیدن شما به هدف هایتان جلوگیری می کند، افزایش می دهد. ان.ال.پی شکاف بین شما و آنچه خواهانش هستید را کوتاه می کند. ان.ال.پی و الگوهای آن به شما کمک می کند که بتوانید در همه ی جوانب زندگی به آنچه می خواهید برسید.

۸-به کار گیری ان.ال.پی برای ارتقای سلامتی تان

شاید شما هم در زندگی روزمره تان تنش و اضطراب را تجربه می کنید. این تنش ها و اضطراب ها مثل نقل و نبات در زندگی مردم فراوان هستند. شاید فکر می کنید که تنش و اضطراب جزء جدانشدنی زندگی تان هستند. چرا باید تنش و اضطراب را تجربه کنید؟ آیا می دانید که استرس به عنوان قاتل خاموش شناخته شده است؟ آیا می دانید که عادت های غذایی شما به اندازه زیادی روی حالات و احساسات شما تأثیر می گذارد؟ اگر می خواهید که سالم باشید و سالم بمانید ان.ال.پی برای رسیدن به این هدف شما را یاری می کند. ان.ال.پی ارتباط ظریف و حساس میان ذهن و بدن را درک می کند و به شما کمک می کند تا هماهنگی های لازم را بین ذهن و بدنتان ایجاد کنید. ان.ال.پی می گوید که اگر ذهن و بدن با هم هماهنگ باشند در این صورت می توانید به سلامنی و تعادل برسید. ان.ال.پی به شما کمک می کند که روی ارزشها و باورهای خود متمرکز شوید و از طریق آن بتوانید ارتباط خود با بدنتان را حفظ کنید. اگر بتوانید ارتباط بین ذهن و بدنتان را حفظ کنید در آن صورت می توانید به نشانه ها توجه کافی داشته باشید و سلامتی خود را حفظ کنید.

۹-ارتباط با شنوندگان

ان.ال.پی باور دارد که هر شخصی منحصر به فرد است و شیوه های یادگیری مخصوص به خود را دارد. هر کسی به نوعی یاد می گیرد. این باور می تواند به مربیان و مدرسان کمک می کند که بتوانند شیوه های مختلف آموزشی را به کار ببرند تا به کسانی که شیوه های مختلف یادگیری دارند آموزش بدهند. یادتان باشد که یادگیری مراحل مختلفی دارد و برای یاگرفتن چیزی از این مراحل عبور کنید. در مرحله اول حتی شما نمی دانید که چه چیزی را نمی دانید. در مرحله دوم آگاهی می یابید که چه چیزی را نمی دانید. در مرحله سوم برای آموختن مواردی که نمی دانید اقدام می کنید. در مرحله چهارم آموزش می بییند و تلاش می کنید که یاد بگیرید و در آن موارد با تجربه شوید.

لازم است بگوییم که در همه ی مواردی که شما یاد می گیرید این مراحل را پشت سر می گذارید. من همیشه برای فرایند یادگیری، آموختن رانندگی را مثال می زنم. لحظه ای فکر کنید. شما رانندگی را چگونه یاد گرفتید؟ آیا در ابتدا می دانستید که باید رانندگی را یاد بگیرید. خوب فکر کنید که چه موقعی متوجه شدید که باید رانندگی را یاد بگیرید. پس از آن اقدام کردید و به سراغ کسی رفتید که به شما رانندگی را یاد بدهد. سپس تمرین کردید و تمرین کردید تا اینکه رانندگی کردن را یاد گرفتید. آیا در همان ابتدا به راحتی می توانستید رانندگی کنید. مطمئن هستم که این طور نبوده است. شما تمرین کردید و باز تمرین کردید تا اینکه به راننده ای با تجربه تبدیل شدید. الان شما می توانید به راحتی رانندگی کنید.

۱۰-یافتن بهترین شغل

اگر شما در سنی هستید که باید خودتان درآمد داشته باشید، این مطلب را به خوبی می دانید که برای شغلهای خوب و پر درآمد رقابت شدیدی وجود دارد. شما می دانید که برای یافتن شغلهای خوب باید از فیلترهای زیادی عبور کنید. آزمون ها، مصاحبه ها و مراحل گوناگون دیگری وجود دارند که باید آنها را پشت سر بگذارید. اگر شاغل هستید، شاید به جایی رسیده باشید که دوست دارید که تغییر شغل بدهید. این تغییر شغل ممکن است برایتان مشکلاتی را هم ایجاد کند. گاهی مواقع شما شغلتان را تغییر می دهید و بعدا متوجه می شوید که به شغل جدیدتان علاقه ای ندارید. شاید به خود تغییر شغل علاقه داشته اید نه شغل جدیدتان. ان.ال.پی به شما کمک می کند که بتوانید به سمت شغلهایی بروید که زندگی تان را در مسیر مناسب قرار دهد. در وضعیتی که هم اکنون حاکم است شاید تغییر شغل، آن هم شغلی که اصلا به آن علاقه ای ندارید ممکن است شما را وارد چالشی بزرگ بکند. پس بهترین کار این است که از ان.ال.پی راهنمایی بگیرید.

گاهی اوقات لازم است که برای تغییر شغل در مصاحبه ای شرکت کنید. در این شرایط ان.ال.پی می گوید که باید خلاقیت داشته باشید. افراد خلاق می توانند نوآوری کنند و خودشان واستعدادشان را آنگونه که هست نشان دهند. ان.ال.پی می تواند همراهتان باشد و به شما کمک بکند که انسان خلاقی باشید. ان.ال.پی به شما می گوید که چگونه حرف بزنید، چگونه رفتار کنید، چه احساسی داشته باشید، چه حالتی را در خود ایجاد کنید. ان.ال.پی به شما می آموزد که ظاهرتان را طوری آراسته کنید که خودتان را دوست داشته باشید و خودتان را باور داشته باشید. ان.ل.پی راه های را به شما نشان می دهد که اعتماد به نفس داشته باشید. اگر خودتان را دوست داشته باشید، دیگران هم شما را دوست خواهند داشت.

ان.ال.پی در همه ی این موارد با شما و همراه شما خواهد بود تا اینکه بتوانید زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.

درباره نویسنده

ابوالفضل قراخانلو

من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان.ال.پی، مدرس و مربی قانون جذب و مهارت‌های رسیدن به موفقیت و ثروت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده چندین مقاله در مورد مهارتهای رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان.ال.پی.

2 دیدگاه

درج دیدگاه

WordPress spam blocked by CleanTalk.
دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP
3 ساعت فیلم آموزشی رایگان به همراه فایل صوتی آن ها
با استفاده از قدرت ذهنتان زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.
کمتر از 5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
GET FREE REPORT NOW!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio.
* We hate spam and never share your details.
شرکت در دوره کاملاً رایگان و کاربردی آموزش NLP