0

رسالت شخصی چیست؟

دسته بندی :موفقیت 18 آوریل 2017 ابوالفضل قراخانلو 45
رسالت شخصی چیست؟

آگاهی از رسالت شخصی تان 

هر انسانی که به این جهان بزرگ  قدم می‌گذارد، هدفی بزرگ دارد. هدفی که ما از آن به عنوان رسالت شخصی نام می‌بریم. شاید شما هم در پی این باشید که بدانید رسالت شخصی چیست؟ شاید شما هم دنبال این باشید که راه آگاهی به رسالت شخصی خود را بدانید.

ما در این مقاله علاقمندیم که در مورد رسالت شخصی صحبت کنیم و به شما بگوییم که رسالت شخصی چیست؟ و شما چگونه می توانید از آن آگاه باشید.

رسالت شخصی چیست؟

رسالت شخصی آن هدف بزرگ و معنوی است که از زمان کودکی انسان شروع به شکل‌گیری می‌کند و در ذهن انسان ساخته می شود. رسالت شخصی هدفی است بزرگ که انسان برای رسیدن به آن تلاش می‌کند. ذهن ناخودآگاه انسان همه تلاش خود را می‌کند تا انسان را به سمت رسالت شخصی هدایت کند.

چرا گاهی اوقات به اهداف خود نمی‌رسیم؟

زمان‌هایی شده که برای خود اهدافی را انتخاب می‌کنید. انتخاب اهداف به معنی این نیست که شما حتما به آنها خواهید رسید. اگر در رسیدن به اهداف خود مصمم باشید می‌توانید به اهداف خود برسید و اگر مصمم نباشید، کارها را پشت گوش انداخته و نمی‌توانید به آنها دست پیدا کنید.

شاید پیش خود اینگونه فکر کرده‌اید که من شخص تنبلی تنبلی هستم و یا از خود مأیوس شده‌ و به این نتیجه رسیده‌اید که هرگز نمی‌توانید به اهداف خود برسید.

گاهی اوقات اهدافی که انتخاب می‌کنید در راستای رسالت شخصی شما نیستند. همانطور که قبلا در مقاله ذهن ناخودآگاه گفتیم این ذهن ناخودآگاه شماست که شما را هدایت می‌کند. ذهن ناخودآگاه شما بسیار قدرتمندتر از ذهن خودآگاه شماست و با قدرتی که دارد می تواند شما را به سمت اهدافتان هدایت کند یا اینکه به دلایلی اجازه دستیابی به اهدافتان را ندهد. 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ذهن ناخودآگاه را مطالعه کنید

اگر به اهداف خود نمی رسید، ممکن است دلایل متفاوتی وجود داشته باشد. یکی از آن دلایل تنبلی و اهمال‌کاری است، دلیل دیگر آن مخالفت ذهن ناخودآگاه شماست. پس مخالفت یا مقاومت ذهن ناخودآگاه شما دلیل محکمی بر عدم دستیابی به اهدافتان باشد. اگر دوست داشتید که در مورد هدفگذاری اطلاعات مهمی را به دست بیاورید

مطالعه مقاله هدف چیست؟ را از دست ندهید

اگر ذهن ناخودآگاه شما با اهدافی که انتخاب کرده اید موافق نباشد، همه تلاش خود را می کند که شما به آن اهداف نرسید. اهدافی که انتخاب می کنید باید به صورتی باشد که موافقت ذهن ناخودآگاه تان را جلب کنید.

ذهن ناخودآگاه شما اهداف تان را با رسالت شخصی تان مقایسه می کند. اهدافی که انتخاب می کنید باید با رسالت شخصی شما موافق و در جهت رسیدن به آن باشند.

این بدان معنی است که اگر اهداف شما، در جهت رساندن شما به رسالت شخصی شما باشد، می تواند خبر خوبی باشد و اگر با رسالت شخصی شما هماهنگ و در یک سو نباشند، آنگاه مورد مخالفت ذهن ناخودآگاه قرار خواهند گرفت.

اولین گام یافتن رسالت شخصی‌تان است

حال که دانستید رسالت شخصی چیست؟ و چگونه در هدفگذاری های تان می تواند به شما کمک کند، نوبت این است که بتوانید رسالت شخصی خود را پیدا کنید. اینکه بتوانید رسالت شخصی خود را پیدا کنید و در راستا و هم جهت با آن گام بردارید می تواند موفقیت بزرگی برایتان باشد.

 پس اگر دوست دارید که اهداف خود را در راستای رسالت شخصی خود قرار دهید بهترین و اولین کار این است که به دنبال یافتن رسالت شخصی خود باشید. اگر بدانید که رسالت شخصی چیست؟ و رسالت شخصی خود را به دست آورید می توانید همه اهداف خود را در راستای رسالت شخصی خود قرار دهید.

ذهن ناخودآگاه چگونه با اهداف شما مخالفت می کند؟ 

همانطور که می دانید زبان ذهن ناخودآگاه تصاویر است و شما با تصاویر ذهنی تان سر و کار دارید. هدفگذاری هایی که بر اساس دانش ان ال پی انجام می شود همگی با تصویرسازی انجام می شوند.

اگر تصویری در ذهن تان ساختید و یا هدفگذاری هایتان را با تصویرسازی ذهنی انجام دادید و در هنگام تصویرسازی متوجه احساسی شدید که شما را ناراحت می کند، می توانید کمی به هدفتان فکر کنید. این بدین معنی است که شما باید در انتخاب آن هدف تجدید نظر کنید.

هدفی که تصویر آن در ذهن شما تشکیل نمی شود و یا هنگام تصویرسازی آن شما احساس دلشوره، ترس، اضطراب و یا نگرانی می کنید، مورد مخالفت ذهن ناخودآگاه قرار می گیرد. برای اینکه این احساسات را تغییر دهید لازم است که رضایت ذهن ناخودآگاه خود را جلب کنید.

برای جلب رضایت ذهن ناخودآگاه تان تکنیک های  مختلفی را می توانید انجام دهید. یکی از این تکنیک‌ها گفتگو با بخش های ذهن ناخودآگاهتان است. قبلا در مقاله ذهن ناخودآگاه گفتیم که ذهن ناخودآگاه انسان از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

اگر در انجام کاری یا انتخاب هدفی احساس خوبی نداشتید، نشان دهنده این است که بخش هایی از ذهن ناخودآگاه شما با انجام آن کار یا رسیدن به آن هدف مخالفت می کنند. همانطور که گفتیم لازم است رضایت بخش های مخالف را جلب کنید. گفتگو با بخش های مخالف ذهن تان می تواند به شما کمک کند تا بتوانید عملکرد درستی داشته باشید.

چگونه رسالت شخصی خود را پیدا کنید؟

ان ال پی تکنیک های زیادی برای یافتن رسالت شخصی دارد. یکی از این تکنیک های ان ال پی را که می تواند به شما کمک کند تا رسالت شخصی خود را پیدا کنید را در ادامه به شما می گوییم.

یافتن رسالت شخصی‌تان

در جایی ساکت و آرام بنشینید. نفس های عمیق و شکمی بکشید. چشمان خود را ببندید. در هر سنی که هستید تصور کنید که در سن ۷۰ سالگی خود هستید. به انسانی پخته و با تجربه تبدیل شده اید. تصور کنید به همه آرزوها و اهداف خود رسیده اید. تصور کنید دیگر هیچ آروزیی ندارید و به همه آنچه در پی آنها بودید رسیده اید.

مثلا خانه، پول، ثروت، اتومبیل و هر چیزی که دلتان می خواست. همه آنچه را که می خواستید دریافت کرده اید. با همین احساس دوباره به ۲۵ سالگی خود برگردید. کمی آرام باشید. تصور کنید الان ۲۵ ساله هستید. کمی بیاندیشید. ببینید که آیا موردی هست که شما در ۷۰ سالگی به آن نرسیده باشید.

با کمی آرامش می توانید آن مورد را پیدا کنید. ممکن است هدفی معنوی باشد. شاید آرزو داشته اید به جامعه خدمت کنید یا بتوانید در راه آموزش گام بردارید.

یا هر هدف دیگری. هر هدفی که باشد مهم نیست. اگر آن مورد را پیدا کردید، به یاد داشته باشید و با همین احساس دوباره به سن ۷۰ سالگی برگردید.

دوباره در سن ۷۰ سالگی قرار بگیرید و تصور کنید که به همه آنچه که دلتان می خواسته رسیده اید. هدفی که آن را دوباره پیدا کرده اید هم محقق شده است. یعنی همه آنچه که آرزویش را داشته اید به اضافه آرزویی که دوباره پیدا کرده اید.

آرام باشید و تصور کنید که در سن ۷۰ سالگی هستید و به همه آرزوهایتان رسیده اید و با همین احساسی که دارید که دوباره به سن ۲۵ سالگی برگشته اید. دوباره با همان احساس قبلی به این موضوع توجه کنید که چه چیزی است که شما هنوز به آن نرسیده اید.

آیا هنوز آرزویی هست که به آن نرسیده اید؟ دنبال آن آرزو یا هدف بگردید. با آرامش کامل آن را پیدا کنید. اگر آن را پیدا کردید. دوباره به سن ۷۰ سالگی برگردید و احساس کنید که به این هدف هم رسیده اید. آنقدر این مراحل را تکرار کنید تا در سن ۲۵ سالگی نتوانید آرزویی پیدا کنید.

اگر این اتفاق افتاد و شما هدفی را پیدا نکردید، آخرین هدفی که شما آن را پیدا کردید، رسالت شخصی شما خواهد بود.

این تمرین را در جایی کاملا آرام انجام دهید. آرامش خود را حفظ کنید و احساسات خود را مدیریت نمایید. این تمرین می تواند شما را به رسالت شخصی تان برساند.

اگر توانستید این تمرین را انجام دهید آنگاه به رسالت شخصی خود دست پیدا می کنید. اگر به رسالت شخصی خود دست پیدا کنید به موضوع مهمی دست پیدا کرده اید که شما را در رسیدن به اهداف دیگرتان کمک می کند. یعنی اگر رسالت شخصی خود را پیدا کنید آنگاه می توانید اهداف دیگرتان را در راستای رسیدن به این هدف بزرگ انتخاب کنید.

در این شرایط است که شما می توانید به راحتی به اهدافتان دست پیدا کنید. اگر این کار را انجام دهید، دیگر اهمال کاری هایی که از جانب ذهن ناخودآگاه شماست مزاحم دستیابی به اهداف دیگرتان نخواهد شد.

بسیاری از افراد به رسالت شخصی خود آگاه نیستند. گاهی اوقات اهدافی را برای خود انتخاب می کنند و تمام تلاش خود را می کنند تا به آن اهداف دست پیدا کنند، اما با مخالفت های ذهن ناخودآگاهشان روبرو می شوند.

همانطور که می دانید اگر ذهن ناخودآگاه مخالف آن اهداف باشد، هرکز اجازه نمی دهد که به آن اهداف برسند. پس دانستن رسالت شخصی بسیار مهم است.

شما هم این تمرین را انجام دهید و رسالت شخصی خود را پیدا کنید. دانستن رسالت شخصی می تواند آگاهی ای را در اختیار شما قرار دهد که به نوبه خود آگاهی های دیگری به ارمغان خواهد آورد.

پس همین الآن که این مقاله را مطالعه کردید و به اتمام رساندید این تمرین را انجام دهید تا بدانید که رسالت شخصی چیست؟ آگاهی از رسالت شخصی مانند فانوس دریایی به شما کمک می کند تا به اهداف دیگرتان برسید.

نتیجه‌گیری

شما در این مقاله دانستید که رسالت شخصی چیست؟ شما دانستید که رسالت شخصی یک هدف بزرگ معنوی است. شما با تمرینی آشنا شدید که با انجام آن رسالت شخصی خود را به دست آورید.

علاوه بر تمرین گفته شده تمرین های دیگری هم هست که می توانید با آنها رسالت شخصی خود را به دست آورید. در این جا به دلیل طولانی بودن این تمرین ها و اینکه باید با یک مربی ان ال پی این تمرین ها را انجام دهید از ارائه تمرین های دیگر خودداری می کنیم.

 اگر تا به حال در دوره رایگان آموزش ان ال پی شرکت نکرده پیشنهاد می کنیم فرصت را از دست ندهید. برای دریافت فیلم ها و فایل های صوتی این دوره کاملا رایگان کافی است فرم زیر را پر کنید.

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. با تشکر از مقاله‌ی خوبتان!

   با این روشی که شما برای یافتن رسالت شخصی فرمودید به این نتیجه رسیدم که معمولا ما رسالت شخصی خودمان را فراموش می‌کنیم! از آن غافلیم و با تلاش زیاد باید آن را پیدا کنیم!

   قبلا عکس آن را فکر می‌کردم!

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    22:12 2017/04/26

    سلام دوست عزیز
    از شما به خاطر لطفی که دارید بسیار سپاسگزاریم.
    برای پیدا کردن رسالت شخصی، ان ال پی راه های مختلفی را ارائه داده است. این راه یکی از راه های ساده ای است که می توانید با استفاده از آن رسالت شخصی خود را به دست آورید.
    ما هیچگاه رسالت شخصی خود را فراموش نمی کنیم. رسالت شخصی ما در ذهن ناخودآگاه ما ثبت شده است و اگر شما به صورت خودآگاه فراموش کرده باشید، ذهن ناخودآگاه شما هیچگاه آن را از یاد نخواهد برد. به همین دلیل است که به ذهن ناخوآگاه خود مراجعه می کنیم تـا رسالت شخصی خود را به یاد بیاوریم
    با تشکر

  2. پورانی گفته؛
   19:54 2017/06/09

   با درود سپاس فراوان از مقاله خوب شما در صورت امکان راههای دیگر شناخت رسالت شخصی را بیان بفرمایید از تلاش شما سپاسگذارم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    10:31 2017/06/11

    سلام دوست گرامی. از توجه و لطف شما بسیار سپاسگزاریم. تکنیکی که در این مقاله گفته شد یکی از تکنیک های ساده یافتن رسالت شخصی است. برای استفاده از تکنیک های دیگر نیاز به مربی دارید. سعی می کنیم تکنیک دیگری را برای به دست آوردن رسالت شخصی در ادامه همین مقله بنویسیم. با تشکر

  3. رها گفته؛
   13:02 2018/08/07

   سلام و سپاس فراوان از معرفی این تکنیک
   امیدوارم همواره موفق و شاد باشید

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    13:28 2018/08/10

    سلام دوست عزیز. از حسن توجه شما متشکریم و براتون بهترین ها رو آرزو می کنیم. با تشکر

  4. ابراهیم گفته؛
   09:12 2018/08/11

   سلام
   با تشکر نسبت به مطالب تاثیرگذارتون
   من الان ۲۵ سال سن دارم و هنوز نتوانستم یک هدف مشخص برای خودم پیدا کنم
   به همین دلیل از لحاظ ذهنی کاملا به هم میریزم
   نمیدونم باید چجوری بین اهداف گوناگون یک هدف مشخص رو انتخاب کنم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    13:45 2018/08/13

    سلام دوست عزیز. برای اینکه بتونید هدفگذاری هوشمندانه ای را داشته باشید، تهیه دوره غیرحضوری ان ال پی را به شما پیشنهاد می کنیم. در دوره ان ال پی شما می آموزید چگونه به صورت هوشمندانه هدفگذاری کنید.

  5. خودم گفته؛
   01:49 2018/09/18

   سلام و سپاس. من قبلا تو دوره ی ان ال پی به صورت حضوری شرکت کردم و مدرکشم گرفتم. اما الان حالم اصلا خوب نیست.الان فک میکنم این حرفا چقدر صرفا مد روز شد و انگار که از مد افتاد. کلا وضع روحیم منو به خیلی چیزا بدبین کرده

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    14:05 2018/09/23

    سلام دوست عزیز. اگر به فایلهای آموزشی ما توجه کرده باشید ما همیشه گفتیم که شما باورهای خود را زندگی می کنید. دوست عزیز شما چه فکر کنید که این حرفها از مد افتاده باشه چه مد روز باشه شما خود خالق زندگی خود هستید. دنیا چیزی جز خواسته های شما را به شما نمی ده. این خود عدالته که ما به خواسته های خود برسیم. ان ال پی هم دانشی است که بیش از ۴۰ از عمر آن می گذرد و همچنان پرقدرت در حال ایجاد تغییر در زندگی انسانهاست. زندگی شما حاصل انتخاب های شماست و شما انتخاب می کنید که چگونه زندگی کنید. کیفیت زندگی شما را کیفیت آرزوها و خواسته های شما می سازد و این شما هستید که می توانید با یادگیری و ایجاد تغییرات مثبت در خود، زندگی تان را تغییر دهید. با آرزوی موفقیت

  6. حسین گفته؛
   20:24 2018/10/26

   با سلام و وقت بخیر. من وقتی تکنیک رسالت رو انجام میدم دوست دارم بعد از اینکه به همه چیز رسیدم و کسب و کارهای مختلفی داشتم به کار آموزش موفقیت به خصوص در حوزه کسب و کار وارد شم و مسئله ای که هست اینه که من الان میخام تو کار آموزش بیام هیچ تجربه ای از کسب و کار ندارم و الان که کار ندارم که بخوام بیام در مورد آن آموزش بدم خواهشمندم در مورد این مشکلم راهنماییم کنید که آیا من باید اول وارد کسب و کارهای دیگری که علاقه دارم بشم و بعد از چندسال وارد حوزه آموزش شم یا همین الان هم میتونم آموزش موفقیت در کسب و کار رو با دیدن دوره های آموزشی مثل هوش مالی ماهان تیموری رو شروع کنم. باسپاس فراوان

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    08:56 2018/11/05

    سلام دوست عزیز. برای اینکه بتونید وارد آموزش بشید مهمترین نکته این است که درباره موضوعی که می خواهید آموزش ببینید اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشید. در نظر داشته باشید بدون یادگیری و آموزش نمی تونید آموزش بدید. اول باید یاد گرفت و سپس آموزش داد. من دوره خاصی را پیشنهاد نمی کنم، باید ببنید کدوم دوره یا کتاب به کار شما میاد و به شما کمک می کنه. امیدواریم بتونید در زندگی و کسب و کارتون موفق بشید.

  7. ناشناس گفته؛
   00:39 2018/10/28

   سلام ممنونم از مطلب تاثیر گذارو عالیتون
   من خانم خانه دارهستم ونمیدونم چگونه می تونم به رسالتم برسم ومن باید چی کار کنم

  8. ج گفته؛
   09:33 2019/08/02

   باسلام وخسته نباشیدخدمت برادرواستادبزرگوار جناب قراخانلو..بااینکه گذرا مطالب رامیخوانم سریع نتیجه دستم میاد .مطالب مفیدی داریدکه باید تمرین و تمرکز بیشتری داشته باشم..متشکرم از زحمات شما

  9. حسن گفته؛
   20:00 2019/08/09

   سلام استاد وقتتون بخیر من ۳۸ سال سن دارم دوست دارم رسالتم را پیدا کنم ولذت ببرم اون تکنیک را اجرا کردم به نتیجه نرسیدم لطف میکنید راهنمایی بفرمائید

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    20:22 2019/08/09

    سلام دوست محترم. وقت شما هم به خیر. برای کشف رسالت شخصی تکنیک های متفاوتی وجود داره که یکی از تکنیک های ساده آن را در مقاله رسالت شخصی گفتیم. اما اگر نتوانستید با آن تکنیک رسالت خود را کشف کنید پیشنهاد می کنم در دوره حضوری ان ال پی که توسط گروه آموزشی ما برگزار می شه شرکت کنید. موفق باشید

  10. عبدالمحمد گفته؛
   05:45 2020/05/26

   سلام مطالب همه مقالات عالی است بویژه رسالت شخصی درخصوص اینکه کارهای روزمره کارها نوشته میشود ولی بازگاه به تعویق می افتدغیر از نظم برنامه چه نکات وکلام وراهکار انگیزه ای وجود دارد که بطور فیزیکی هرچیزی سرجای خودقرارداده شود چون فکر کردم همه اش روحیه بی اعتنایی به زمان نیست بلکه نظم باید باشد یا بتدریج کسب کرد ولی با برنامه همان برنامه فراموش میشود هرچند نوشته شود راهکاری یا کلامی موثر و..اقدامی موثربفرمایید

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    19:39 2020/05/27

    با سلام به شما دوست محترم
    یکی از دلایل مهم به تعویق انداختن کارها و ایجاد بی نظمی در زندگی همان بی نظمی در ذهن است. لطفا برگه کاغذی بردارید و شروع کنید بدون وقفه کارهایی که باید انجام دهید را یادداشت کنید. هر آنچه که لازم است تغییر دهید و هرآنچه که لازم است انجام دهید را بنویسید. به مواردی که بیشتر ذهن شما را درگیر می کنند توجه کنید و آنها را قبل از موارد دیگر یادداشت کنید. با نوشتن مواردی که ذهن شما را درگیر می کنند و ایجاد بی نظمی می کنند ذهن شما نظم می گیرد و کم کم این نظم در زندگی تان خودش را نشان می دهد. لطفا این تمرین را انجام دهید و نتایجی که می گیرید را با ما به به اشتراک بگذارید. با آرزوی موفقیت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: