0

۱۰ احساس نیروبخش

دسته بندی :مدیریت احساسات 17 دسامبر 2016 ابوالفضل قراخانلو 35
10 احساس نیروبخش

احساسات نیروبخش

اگر یادتان باشد در مقاله چگونه احساسات خود را کنترل کنیم؟ در مورد احساسات انسان و راه‌های کنترل احساسات صحبت کردیم. در این مقاله بیشتر در مورد احساسات نیروبخش انسان صحبت خواهیم کرد. این احساسات نیرو بخش می‌توانند برعکس احساسات منفی که شما از آنها خوشتان نمی‌آید عمل کنند و به شما نیروی فوق العاده‌ای بدهند تا بتوانید زندگی‌تان را آنطور که دوست دارید بسازید.

مقابله با احساسات

احساساتی که در وجود انسان ساخته می‌شوند نشانه‌ای یا پیامی هستند که درست بودن یا نادرست بودن کاری را به شما تذکر می‌دهند. مثلا اگر در حال انجام کاری هستید و از انجام دادن آن کار احساس خوبی ندارید، نشانه این است که شما مایل به انجام آن کار نیستید یا اینکه آن کار را به درستی انجام نمی‌دهید.

پس احساسات ما علامت‌هایی هستند که مانند فانوس دریایی راه درست را به ما نشان می‌دهند. بیشتر افراد فکر می‌کنند که عواطف و احساسات انسان چیزهای  مزاحمی هستند که سر راه انسان قرار می‌گیرند و انسان نمی‌تواند هیچگونه کنترلی روی این احساسات داشته باشد.

آنها فکر می‌کنند که احساسات و عواطف، خود به خود و بدون اراده انسان در مقابل حوادث زندگی ایجاد می‌شوند. بیشتر انسان‌ها از بروز احساسات و عواطف ناخواسته می‌ترسند. مثلا می‌ترسند کاری را انجام دهند و در هنگام انجام آن کار عصبانی یا ناامید شوند. آنها با این تفکر که احساساتشان مانند ویروس در وجود آنها نفوذ می‌کنند و در مواقع حساس به آنها حمله کرده و به آنها آسیب می‌زنند.

در بیشتر اوقات افراد فکر می‌کنند که احساسات آنها در نتیجه واکنش به رفتار دیگران ایجاد می شوند. با این تفکر در نظر آنها احساسات منفی و نیروبخش هر دو قابل کنترل نیستند و آنها برای کنترل و مدیریت این احساسات کاری نمی‌توانند انجام دهند.

این نوع تفکر انسان را مانند اسیری در دست احساسات قلمداد می‌کند و در نهایت دست و پای او را می‌بندد و اجازه هیچگونه عکس‌العملی را به او نمی‌دهد.

نگاه ان.ال.پی به انسان در مورد کنترل احساسات

ان.ال.پی این نوع نگاه را به انسان به کلی رد می‌کند. ان.ال.پی انسان را ضعیف تصور نمی‌کند و ابزارهایی را در اختیار انسان قرار می دهد تا به وسیله این ابزارها کنترل زندگی‌اش را به دست بگیرد و زندگی‌اش را آنگونه که دوست دارد بسازد.

دانش ان.ال.پی به این نوع تفکر که انسان هیچگونه کنترلی بر احساسات خود ندارد هیچگونه اعتقادی ندارد.

مردم برای فرار از دست بعضی از احساسات و عواطف خود دست به کارهای عجیب و خنده‌داری می زنند. مثلا به مواد مخدر، سیگار، پرخوری، داد و فریاد، گله و شکایت و کارهایی مانند این ها پناه می برند. گاهی اوقات به افرادی که سیگار می‌کشند می‌گویم که چه چیزی باعث می‌شود که سیگار بکشید؟

آنها در جواب می‌گویند: وقتی که سیگار می‌کشیم احساس لذت و شادی می‌کنیم. آنها ذهن و جسم خود را به مصرف سیگار و مواد مخدر شرطی کرده‌اند. آنها چون فکر می‌کنند با مصرف سیگار آرامش می‌یابند، در نتیجه با این نوع فکر آرام میشوند.

گاهی اوقات کار از این هم فراتر می‌رود و آنها دست به افسردگی می‌زنند. بیشتر فکر می‌کنند که افسردگی یک بیماری است. اما افسردگی بیماری نیست، حالتی دفاعی است که ذهن انسان برای فرار از احساسات در پیش می‌گیرد.

عکس العمل‌های انسان در مقابله با احساسات

افراد برای مقابله با احساساتی که در وجودشان ساخته می‌شوند چهار عکس‌العمل را در پیش می گیرند. شما هم توجه نمایید که کدام راه را برای مقابله با احساسات خود انتخاب می‌کنید؟

۱- اجتناب و دوری از احساسات

بیشتر انسان‌ها دوست دارند از عواطف و احساسات دردناک فرار کنند. به همین دلیل آنها سعی می کنند که حتی‌الامکان کاری انجام ندهند که احساسات ناخواسته‌ای در آنها ایجاد شود. آنها خود را در شرایطی قرار نمی‌دهند که بعضی از احساسات در وجودشان ایجاد شود.

مثلا از ترس اینکه کسی به آنها جواب رد بدهند از او درخواست نمی‌کنند. خود من هم قبلا به این صورت عمل می‌کردم. ولی بعدها به این نتیجه رسیدم که برای پیروزی بر ترس‌ها باید وارد ترس بشوم و به ترس‌هایم غلبه کنم.

فرار از احساسات باعث می‌شود که در کوتاه مدت انسان از وضعیت دشوار خارج شود ولی در مقابل ، بسیاری از احساسات نیروبخش هم از دست می‌روند.

۲- انکار احساسات

راه دیگری که انسان‌ها برای مقابله با احساسات در پیش می‌گیرند انکار احساساتشان است. آنها در برابر احساساتی که درک و تجربه می‌کنند از جملاتی مانند این‌ها استفاده می‌کنند.

” اشکالی ندارد، آنقدر‌ها هم بد به نظر نمی‌رسد، بی‌خیال، ولش کن، هیچ کاری نمی‌شد کرد”

آنها با گفتن این جملات احساسات خود را پنهان می‌کنند. آنها نمی‌دانند که اگر احساسات خود را سرکوب کنند بالاخره از یک جا نشت خواهد کرد. آنها هرچند که احساساتشان را پنهان می‌کنند ولی چنان آتشی در درونشان شعله‌ور است که آنها را از درون می‌سوزاند.

شاید شما هم به این صورت عمل کرده باشید. شاید سرتان کلاه رفته است و پیش خود گفته‌اید عیبی ندارد. شاید گفته باشید عیبی ندارد ولی شعله‌های آتش انتقام در درون شما نفوذ کرده و شما را به می‌سوزاند. در این مواقع بهترین راه ابراز احساسات است. اگر کسی به شما آسیب زده است به او بگویید که کار یا رفتار او باعث آزار شما شده است.

اگر احساسات خود را ابراز کنید بهتر از آن است که خود را از درون بسوزانید. ابراز احساسات باعث می‌شود که شعله‌های آتش احساسات رو به خاموشی بروند.

همانطور که می‌دانید احساسات ما حامل پیامی هستند و بهترین کار این است که آن پیام را نادیده نگیریم. اگر پیام‌هایی را که عواطف و احساسات شما به شما می‌دهند نادیده بگیرید، شدت عواطف و احساسات شما  بالاتر رفته و آنقدر شدیدتر می‌شود که همه توجه شما را به سمت خود جلب می کنند.

پس سعی نکنید احساسات خود را پنهان کنید بلکه بهترین راه این است که احساسات خود را شناسایی کرده و از آنها برای مدیریت زندگی‌تان استفاده کنید.

۳- رقابت کردن با احساسات

راه دیگر که عده‌ای از افراد برای  مقابله انتخاب می‌کنند تسلیم شدن در مقابل احساسات است. آیا شما هم در زمانی احساس کرده‌اید که همه چیز بر علیه‌تان بوده است؟ دست به هرکاری زده‌اید، احساس شکست کرده‌اید. هر کاری انجام داده‌اید نتوانسته‌اید به موفقیت برسید. در نهایت دست از تلاش برداشته و تسلیم شده‌اید.

این کاری است که بیشتر افراد در برابر احساسات انجام می‌دهند. آنها به جای مقابله با احساسات تسلیم آن شده‌اند. گاهی اوقات با افرادیکه صحبت می‌کنید و از زندگی و مشکلات آن شکایت می‌کنید، آنها در جواب شما می‌گویند: اینکه چیزی نیست، حالا تو گوش کن که من چقدر بدبخت و بیچاره‌ام. فکر می‌کنی که تو بدشانسی؟! گوش کن ببین من چقدر بدشانسم. اگر به جای من بودی چه کار می‌کردی.

کار به جایی می‌رسد که دوست دارید بنشینید و به حال آنها گریه کنید. آنها این گونه عادت کرده‌اند که در بهترین شرایط هم از زندگی گله و شکایت کنند. آنها اینطور صحبت‌کردن و اظهار بدبختی را نوعی افتخار محسوب می‌کنند. کم‌کم از اینکه وضع زندگی‌شان از همه بدتر است افتخار می‌کنند.

دقت کنید که این رفتار یک دام است و حواستان باشد که شما هم در این دام نیفتید. اگر شما هم اینطور فکر کنید که از هم بدبخت‌تر هستید، کم‌کم بدبختی را برای خود خواهید ساخت و در نهایت به همان بدبختی خواهید رسید.

 باز هم تأکید می‌کنیم که هدف از ایجاد عواطف و احساسات منفی یا احساسات نیروبخش انتقال پیامی است که باید به آن دقت و توجه کنید و از این پیام برای ساختن زندگی بهتر استفاده کنید.

۴- یادگیری و کسب تجربه از احساسات

همانطور که در بالا گفتیم لازم است که احساسات خود را به خدمت بگیرید و از آنها استفاده کنید که زندگی‌تان را آنگونه که دوست دارید بسازید. احساسات شما مانند یک فانوس دریایی راه را به شما نشان می‌دهد و به شما می‌گوید که الان باید چه کاری انجام دهید. اگر به این فانوس بی‌اعتنایی کنید و احساسات خود را نادیده بگیرید کم‌کم به دردسر خواهید افتاد.

همانطور که ناخدای یک کشتی به فانوس دریایی بی‌اعتنایی کند کم‌کم به بیراهه می‌رود و در وسط اقیانوس دستخوش طوفان‌های سهمگین می‌شود، انسان هم با نادیده گرفتن احساسات خود کم‌کم به جایی می‌رسد که کار از کار گذشته است و زندگی‌اش با مشکلات بسیاری تهدید می‌شود.

اگر شما هم فکر می‌کنید که احساسات شما دشمنان شما هستند، الآن وقت آن است که این طرز فکر را از ذهتان بیرون کنید و طرز نگاهتان را به احساسات خود تغییر دهید.

اگر به احساسات خود این دید را داشته باشید که احساسات شما قطب‌نمایی است که راه را به شما نشان می‌دهد، به جای تسلیم شدن، احساسات خود را پذیرفته و در برابر احساسات نیروبخش و احساسات منفی کارها و رفتارهایی که درست است را انجام می‌دهید به‌طوری‌که اگر راه اشتباهی را می‌روید، آن را اصلاح کرده و اگر راهتان درست است آن را ادامه دهید.

عواطف و احساسات نیروبخش به شما می‌گویند که کار یا رفتاری که انجام می‌دهید کاملا درست است و عواطف و احساسات منفی به شما می‌گویند که کارتان اشتباه است و باید آن را تغییر دهید.

چرا مقاله یادگیری را نمی‌خوانید؟

شناسایی احساسات نیروبخش

حال که دانستید احساسات شما مانند یک قطب نما به شما پیام می‌دهند که باید به کدام سمت بروید و چه کاری انجام دهید در ادامه، در مورد احساسات نیروبخش صحبت می‌کنیم.

اگر به این احساسات نیروبخش توجه کنید و سعی کنید آنها را در وجود خود بسازید، احساسات منفی را در شما از بین می‌برند و باعث می‌شوند که شما امیدوارتر، شادتر و قدرتمند‌تر به جنبه‌های مثبت زندگی توجه کنید و ذهن و زندگی خود را به دلخواه خود بسازید.

۱-احساس عشق و محبت

احساس عشق و محبت باعث از بین رفتن هرگونه رنجش و احساس منفی خواهد شد. تصور کنید با یکی از دوستان خود صحبت می‌کنید. در هنگامی که با او صحبت می‌کنید او به شدت عصبانی می شود و سر شما با عصبانیت فریاد می‌کشد. به هر علتی که او این کار را انجام داده است، شما در مقابل این رفتار دو راه دارید.

راه اول این است که شما هم مانند او با عصبانیت صحبت کنید. اگر شما هم مانند او عمل کنید، در نتیجه این کار، فریاد‌ها بالا خواهد گرفت و تنش بیشتری ایجاد خواهد شد. با این توضیحات مشکلات شما با انتخاب این راه بیشتر خواهد شد.

راه دومی هم وجود دارد. راه دوم این است که شما علی‌رغم عصبانیت دوست خود، می‌توانید با او با مهربانی رفتار کنید. یادتان باشد که با مهربانی بهتر می‌توانید روی دیگران تأثیر بگذارید. اگر با کسی چندین بار با مهربانی رفتار کردید، او کم‌کم تحت تأثیر قرار می‌گیرد و روحیه او تغییر می‌کند.

با مهربانی و عطوفت می‌توانید به دنیای دیگران قدم بگذارید و آنها را تحت تأثیر قرار دهید.

۲- قدرشناسی و سپاسگزاری

همه احساسات نیروبخش از عشق و محبت نشأت می‌گیرند. ما باید شکرگزار خالق خود باشیم. همچنان از خداوند بزرگ به خاطر نعمت‌هایی که به ما داده است تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم، باید از کسانی که کاری را برای ما انجام می‌دهند یا به خاطر خدماتی که به ما ارائه میدهند نیز سپاسگزاری کنیم.

اگر این احساس را در خود پرورش دهید می‌توانید زندگیتان را پربارتر و شادتر کنید. همیشه  قدردان   و سپاسگزار خداوند باشید و از کسانی که از آنها خدماتی دریافت می‌کنید هم سپاسگزاری کنید

اگر از مردم سپاسگزاری کنید، آنها هم ترغیب می‌شوند که با شما ارتباطات خوبی داشته باشند و خدماتشان را از شما دریغ نمی‌کنند.

۳- کنجکاوی

کنجکاوی‌کردن در زندگی باعث پیشرفت شما می‌شود. شاید کودکی را دیده باشید که همیشه در حال سؤال پرسیدن باشد. او دوست دارد که از همه چیز مطلع باشد. او همیشه در حال یادگیری است. کنجکاوی یک کودک باعث می‌شود او هر روز چیزهای جدیدی یاد بگیرد. یادگیری مهمترین کاری است که یک کودک دارد.

شما هم بهتر است در زمان‌هایی که به مشکلی برمی‌خورید به جای ناامید شدن، کنجکاوی کنید و بیاموزید که با آن مشکل چگونه برخورد کنید. کنجکاوی باعث می‌شود دریچه جدیدی به روی خود بگشایید.

بدانید که برای حل مشکلات راه‌های فراوانی وجود دارد. اگر از راهی که می‌روید به مقصد نمی رسید، راه دیگری را امتحان کنید. اینطور نباشید که با اولین سنگی که پیش پای شما قرار می‌گیرد، بایستید. اگر با مشکل کوچکی دست از تلاش بردارید، هیچگاه به اهداف خود نخواهید رسید.

پس مانند یک کودک کنجکاو باشید، برای رسیدن به مقصد به دنبال راه‌های خوب و آسانتر باشید. یادگیری و مطالعه را در برنامه روزانه خود بگنجانید. مطالعه‌کردن حس خوبی به انسان می‌دهد و باعث می‌شود که احساسات منفی از ذهن شما خارج شود. با مطالعه و کنجکاوی زندگی خود را لذت بخش‌تر کنید.

۴- شور و اشتیاق

نیرویی که از طریق شور و اشتیاق نصیب انسان می‌شود نیرویی مهار نشدنی است. اگر برای انجام کارهایتان شور و اشتیاق داشته باشید، می‌توانید کارهایتان را با لذت و هیجان انجام دهید و با سرعت بیشتری به سمت اهدافتان پیش بروید. به انجام کارهایی که به انجام آنها علاقمند هستید بپردازید.

به خاطراتی فکر کنید که در آنها موفق بودید و از بالاترین انرژی برخوردار بودید و کارهایتان با شور و اشتیاق زیادی انجام دادید. به یاد داشته باشید، شما که قبلا یک کار را به خوبی انجام داده‌اید، باز هم می‌توانید کارهای دیگری را با بهترین روش انجام دهید و در آن کارها به  موفقیت برسید.

اگر ساکت و آرام بنشینید و هیچ کاری انجام ندهید، هیچ پیشرفتی نخواهید کرد و احساس رخوت و کسالت خواهید کرد. پس حرکت کنید و با شور و هیجان، پرانرژی به انجام کارهایتان بپردازید. هیجان با رخوت و سستی سازگار نیست.

 برای اینکه به هیجان درآیید بهترین کار این است که از جای خود تکانی بخورید و با سرعت و اشتیاق کاری را شروع کنید. بدانید که با گام اول پیشرفت آغاز می‌شود. پس گام اول را بردارید.

۵- اراده کنید و قاطعیت داشته باشید

ممکن است برای رسیدن به هدفی کاری را شروع کنید. بسیاری از افراد با اولین مشکل عقب نشینی می‌کنند. انسان‌های موفق و با اراده هیچگاه عقب نشینی نمی‌کنند. قاطعیت یکی دیگر از احساسات نیروبخش است که به شما در راه رسیدن به اهداف کمک خواهد کرد.

این به معنی آن نیست که انسان‌های موفق و بااراده یک کار اشتباه را چندین بار تکرار می‌کنند. منظور ما این است که انسان‌های موفق با اطمینان از راه درستی که می‌روند با قدرت پیش می‌روند و ناامید نمی‌شوند.

اگر اراده‌ای قوی داشته باشید و برای رسیدن به موفقیت قاطعیت داشته باشید، هیچگاه دست از تلاش برنمی‌دارید و عقب‌نشینی نمی‌کنید. اگر به انجام کارها متعهد باشید، و اراده‌ای پولادین داشته باشید و تصمیم قطعی گرفته باشید که آن کار را انجام دهید، شور و اشتیاقتان هم زیاد خواهد شد و کارهایتان را با قدرت فراوانی انجام خواهید داد.

اگر شما تصمیم قاطع بگیرید که کاری را انجام دهید، همه قدرت و توان خود را برای انجام آن به کار خواهید گرفت. اگر تمام تلاش خود را بکنید می‌توانید به راحتی کاری را که اراده کرده‌اید انجام دهید. البته همانطور که قبلا هم گفتیم همیشه نباید قاطعیت به خرج دهید. گاهی اوقات قاطعیت بیجا و بیهوده کار دست انسان می‌دهد.

اگر در راهی که می‌روید سنگی وجود دارد و شما با سنگ برخورد می@کنید و نمی‌توانید به راهتان ادامه دهید اینکه برگردید و همان راه را با سرعت بیشتری بروید با همان سرعت دوباره به همان سنگ برخورد می‌کنید. در اینجا بهترین کار این است که مسیر خود را با کنجکاوی تغیر دهید و بهترین مسیر را انتخاب کنید.

اگر می‌گوییم که اراده داشته باشید و با قاطعیت کارتان را انجام دهید منظور ما این است که اول از درست بودن مسیرتان مطمئن شوید و سپس مسیر درست را با اراده پولادین و با قاطعیت طی کنید.

۶- انعطاف پذیر باشید

در بالا گفتیم که اراده داشته باشید و برای انجام کارهای خود قاطعیت به خرج دهید. قاطعیت به این معنی نیست که مسیرهای اشتباه را چندین بار بروید. اگر مسیرتان اشتباه است، این کار که دوباره همان مسیر را دوباره با سرعت و قدرت بروید کاری است بسیار اشتباه. انعطاف‌پذیری ششمین احساس از احساسات نیروبخش است.

طی کردن راه نادرست نه تنها شما را به مقصد نمی‌رساند، بلکه انرژی و نیروی شما را بیهوده مصرف می کند. اگر مسیری را رفتید و به مقصد نرسیدید، انعطاف پذیر باشید و مسیرها را بسنجید و مسیر درست را انتخاب کنید.

اگر انعطاف‌پذیر باشید و در رفتارها و احساسات خود انعطاف پذیری به خرج دهید، در مشکلات زندگی شکننده نخواهید بود. انسان‌های که سخت و شکننده هستند با اولین و کوچکترین مشکل می شکنند و دوام نمی‌آورند. انسان‌های انعطاف‌پذیر به راحتی مسیرها را می‌سنجند و بهترین مسیر را انتخاب می‌کنند.

همانطور که در کارهایتان انعطاف‌پذیر هستید در باورها و عقایدتان هم انعطاف‌پذیر باشید. اینکه روی عقاید و باورهای غلطی که دارید بمانید و روی باورها و عقاید غلط پافشاری کنید ممکن است به خودتان آسیب بزنید. پس علاوه بر این که در کارها و رفتارهایتان انعطاف‌پذیری داشه باشید بهتر است که در عقاید و باورهایتان هم انعطاف‌پذیری داشته باشید.

۷- اعتماد به نفس داشته باشید

 اعتماد به نفس از احساسات نیروبخش است که به شما نیروی فراوانی می‌دهد. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید می‌توانید هر کاری را که اراده کنید انجام دهید. اگر اعتماد به نفس داشته باشید کارهایتان را با قدرت و سرعت بیشتری انجام می‌دهید. با نیروی اعتماد به نفس می‌توانید دست به کارهای بزرگتری بزنید و آن کارها را با قدرت بیشتری انجام دهید.

اگر به خودتان و نیروهای وجودی خود ایمان و باور داشته باشید، کارهایتان را با قدرت و ایمان بیشتری انجام می‌دهید. اگر کاری را با ترس انجام دهید از همه توان و نیروی خود استفاده نمی‌کنید.

برای اینکه از همه توان و انرژی خود به بهترین نحو استفاده کنید، داشتن اعتماد به نفس الزامی است. اعتماد به نفس توان و نیروی شما را به بالاترین حد می‌رساند.

چرا مقاله اعتماد به نفس چیست؟ را نمی‌خوانید؟

۸- خوشرو و مهربان باشید

یکی دیگر از احساسات نیروبخش خوشرویی و مهربانی است. خوشرویی و مهربانی شما را قدرتمند ‌تر می‌کند. خوشرویی اعتماد به نفس شما را هم افزایش می‌دهد. اگر با دیگران مهربان و خوشرو باشید، آنها نیز شما را دوست خواهند داشت و در راه رسیدن به اهدافتان شما را یاری خواهند داد.

خوشرویی و شادی باعث می‌شود که احساساتی مانند ترس، آزردگی، ناکامی، یأس، افسردگی، ناراحتی، دلسردی را از بین می‌برد. با اخم و ناراحتی هیچ کس به موفقیت نرسیده است. اگر خوشرو و مهربان باشید جدا از اینکه خودتان احساس خوبی خواهید داشت، بلکه باعث می‌شوید که دیگران هم احساس خوبی به شما داشته باشند.

اگر خوشرو و مهربان باشید، این خوشرویی به دیگران هم سرایت می‌کند. اگر کسانی که با آنها کار می‌کنید احساس خوبی نسبت به شما داشته باشند، از کمک کردن به شما هم احساس خوبی خواهند داشت و به همین نسبت کارها به بهتر و درست‌تر انجام خواهد شد.

خوشرویی و مهربانی باعث می‌شود دنیایی بهتر برای زندگی‌کردن بسازید.

۹- سلامت و شادابی داشته باشید

نهمین احساس از احساسات نیروبخش داشتن سلامت و شادابی است. اگر شاد و سلامت باشید جسم شما نیرومند و قوی خواهد بود. همانطور که باید روحیه شما بالا باشد، داشتن سلامت جسمانی هم لازم است. اگر جسمتان سالم نباشد ناخودآگاه روحیه شما هم، به هم خواهد ریخت.

همانطور که خودتان هم می‌دانید ذهن و جسم روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند. اگر جسمتان بیمار باشد ذهنتان هم بیمار خواهد شد. جسم انسان روی ذهن و جسم او هم روی ذهن او اثر می‌گذارد. پس لازم است که جسم خود را سالم نگه دارید، ذهنتان هم سالم‌تر خواهد بود.

انسانی که دارای جسم سالمی باشد، انرژی فراوانی داشت. کارهایش را با انرژی و قدرت بیشتری انجام خواهد داد. اگر انسان کارهای خود را با انرژی و قدرت انجام بدهد می‌تواند به راحتی به اهدافی که از انجام کارهایش دارد برسد. انرژی سوخت حرکتی جسم است و این سوخت هم فقط با سلامت جسم حاصل می‌شود.

انسانی که جسم بیمار دارد، ذهنش هم بیمار خواهد بود. جسم سالم باعث می‌شود که انرژی و اکسیژن بسیاری به مغز می‌رساند. اکسیژن و انرژی باعث می‌شود انسان بهتر فکر کند و کارهایش را بهتر انجام دهد. فکر و ذهن پرانرژی باعث رشد و موفقیت انسان خواهد شد.

انسان با جسم و ذهن سالم احساس شکست نخواهد کرد. احساسات منفی جایی در جسم سالم ندارند. انسانی که جسم سالمی دارد شور و هیجان زیادی برای زندگی دارد. پس ورزش کنید و جسم و ذهنتان را پرانرژی کنید.

۱۰- کمک به دیگران

 آخرین احساس از احساسات نیروبخش احساس خیرخواهی و کمک به دیگران است. زندگی خود را بسازید و کمک کنید که دیگران هم زندگی خود را آنطور که دوست دارند بسازند. اگر یادتان باشد یکی از اصول موفقیت کمک به موفق شدن دیگران بود.

 کمک کنید که دیگران هم به اهداف خود برسند. اگر دوست دارید که به اهداف خود برسید، لازم است فرمول موفقیت را به کار بگیرید.

اگر به دیگران کمک کنید احساس رضایت خواهید کرد. احساس رضایت باعث می‌شود که انرژی‌تان افزایش پیدا کند. افزایش انرژی باعث می‌شود کارهایتان را با قدرت و توان بیشتری انجام دهید. کارهایی که با قدرت و انرژی انجام شوند شما را به موفقیت نزدیکتر می‌کنند.

تمام توان و انرژی خود را به کار بگیرید تا به دیگران کمک کنید. کمک کردن به دیگران به این معنی نیست که به آنها کمک مالی بکنید. هرگونه کمکی  که از شما ساخته است تا دیگران به موفقیت برسند به نوعی کمک کردن است.

نیازی نیست که خود و زندگی خود را برای کمک به دیگران فدا کنید. آن احساسی که از کمک به دیگر افراد به دست می‌آید از شهرت و ثروت به دست نمی‌آید.

احساس رضایتی که از کمک‌کردن به دیگران به دست می‌آید باعث افزایش انرژی و اعتماد به نفس خواهد شد. این احساس زندگی‌تان را ارزشمند و مفید می‌کند. کمک کنید که دنیا را جایی بهتر برای زندگی‌کردن کنید.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم فیلم‌ها و فایل‌های آموزشی دوره رایگان ان.ال.پی را دانلود کنید. برای دانلود فیلم های آموزشی کافی است نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید. فیلم‌های این دوره کاملا رایگان به ایمیل شما ارسال خواهند شد

 120[mailerlite_form form_id=3]

ابوالفضل قراخانلو

من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

Be sure to read the following:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: