0

تغییر چیست؟ – چرا تغییر می کنیم؟

دسته بندی :موفقیت 2 دسامبر 2015 ابوالفضل قراخانلو 61

تغییر چیست؟

گاهی وقت ها انسان ها در زندگی نیاز به تغییر دارند ولی تغییری ایجاد نمی شود. به راستی تغییر چیست؟ چرا بیشتر افراد در مقابل ایجاد تغییر مقاومت می کنند و دوست ندارند که تغییری در زندگی شان روی دهد؟

آنها دوست دارند همچنان همراه با مشکلاتشان زندگی کنند و مشکلات را به آسانی می پذیرند و به زندگی پر از تنش واضطراب خود ادامه می دهند، ولی تغییر را نمی پذیرند.

این روندهمچنان ادامه دارد تا اینکه مشکلات آنقدر زیاد می شوند که دیگر تحمل مشکلات برای آنها سخت می شود و تصمیم می گیرند دست به ایجاد تغییر بزنند.

فرض کنید که شخصی سیگار می کشد به دلیل مصرف سیگار ریه هایش بیمار شده اند., او خود به درستی می داند که اگر مصرف سیگار را ادامه دهد مشکلاتش زیادتر و ریه هایش بیمارتر خواهند شد،

ولی همچنان به مصرف سیگار ادامه می دهد او دوست دارد دست از سیگار کشیدن بردارد ولی همچنان به مصرف سیگار ادامه می دهد.

او خوب می داندکه اگردست از مصرف سیگار بردارد همه چیز بهتر خواهد شد ولی همچنان به کار قبلی خود ادامه می دهد و این کار تا جایی ادامه پیدا می کند که دیگر پزشک به او هشدار می دهد و به او می گوید

که اگر به مصرف سیگار ادامه دهد جانش را به خطر خواهد افتاد و باید با زندگی خداحافظی کند, اینجاست که با خودمی اندیشد که یا باید سیگار را انتخاب کند یا زندگی را ودر نهایت به این نتیجه می رسد که مصرف سیگار برایش درد و رنج زیادی را به همراه خواهد داشت و دست از مصرف سیگار بر می دارد.

در اینجا این سوال به ذهن می رسد که آیا آن شخص همان اول قبل از اینکه با مشکل جدی تری مواجه شود نمی توانست سیگار نکشد و به ریه های خود آسیب نرساند؟ آیا او نمی توانست در همان آغاز مصرف سیگار تغییر کند و به این نتیجه برسد که نباید به کار قبلی خود ادامه دهد؟

افراد چگونه تصمیم می گیرند که تغییر کنند؟

افراد بسیاری در زندگی خود دست به تغییر زده اند و به انسانهای موفقی تبدیل شده اند. اگر به داستان زندگی افراد موفق دقت کنید, متوجه می شوید که آنها قبل از اینکه موفق شوند، گذشته بسیار سخت و زندگی مشقت باری را تجربه کرده اند,

ولی با تحمل زندگی پر از سختی خود در نهایت به این نتیجه رسیده اند که ادامه این زندگی برایشان قابل تحمل نبوده و باید زندگی خود را تغییر دهند و با همان تغییر که برای دیگران مشکل به نظرمی آید باعث بهبود زندگی خود و دیگران شده اند.

داستان زندگی این افراد نشان می دهد که ایجاد تغییر در زندگی چندان هم سخت و غیر قابل انجام به نظر نمی رسد کافی است افراد تصمیم بگیرند که تغییر کنند و این گونه است که تغییر اتفاق می افتد.

گاهی انسانها می دانند که باید تغییر کنند ولی نمی دانند که اگر تغییر کنند به چه چیزی تبدیل خواهند شد و اگر تغییری حاصل شود نتیجه آن چه خواهد شد.بسیار دیده شده است که افراد زیادی تغییر کرده اند ولی تغییر به میل آنها نبوده است، بنابراین سرخورده شده و از ایجاد تغییرات دیگر در زندگی دلسرد می شوند.

سوال دیگری پیش می آید که چه چیزی باعث می شود که تغییر برای آنها سخت شده و بار دیگر برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی شان دست به اقدام نزنند؟

چرا افراد تصمیم به تغییر می گیرند؟

خیلی از انسانها در زندگی خود فکر می کنند که بهترین شیوه زندگی را برای خود انتخاب کرده اند ولی این دیدگاه در مواقعی است که از دید خود به این شیوه زندگی وکارهای خود نگاه می کنند.

بسیاری از افرادی که تغییرات مهمی را در زندگی خود ایجاد کرده اند زمانی به خود و زندگی شان از دیدگاه شخص دیگری نگاه کرده اند و

از کالبدخود بیرون آمده و زندگی خود را به گونه دیگری مورد ارزیابی قرار داده اند و در این شرایط به این نتیجه رسید اند که زندگی شان را به گونه احمقانه ای اداره می کنند.

مثلا اگر فردی که از ارتفاع می ترسد را در نظر بگیریم متوجه می شویم که این شخص فقط از دیدگاه خود به ترسیدن از ارتفاع نگاه می کند واگر روزی فرا برسد که از دیدگاه دیگری به این موضوع نگاه کند به این نتیجه می رسد که این شیوه زندگی او و ترسیدن او از ارتفاع چقدر احمقانه می باشد و در این شرایط است که تصمیم می گیرد که تغییر کند واین کار اتفاق می افتد.

چه شرایطی ایجاد می شود که افراد تغییر می کنند؟

با این توضیحات به این نتیجه می رسیم که باید شرایطی برقرار شود که افراد تغییر بکنند و در زندگی خود بهبود ایجاد کنند. اگر این شرایط ایجاد شوند آنگاه انسانها تصمیم می گیرند که تغییر کنند.

۱-شرایط زندگی برای افراد باید طوری زجز آور شود که تحمل این شرایط برای آنها قابل تحمل نباشد و دیگر نتوانند به این شیوه از زندگی شان ادامه دهند. در مثال شخصی که سیگار مصرف می کند مصرف سیگار جان او را خواهد گرفت و یا زندگی او را با دشواری زیادی همراه خواهد ساخت, در این شرایط شخص تصمیممی گیرد که تغییر کند و مصرف سیگار را ترک کند.

 ۲-افراد باید به شیوه زندگی خود از دیدگاه شخص دیگری نگاه کنند تا متوجه شوند که شیوه زندگی شان مطلوب نیست و بسیار احمقانه به نظر می رسد در این صورت است که انسانها دست به تغییر می زنند.

 ۳-شرایط مطلوبی موجود باشد که افراد وقتی در زندگی خود تغییر ایجاد می کنند به آن شرایط مطلوب دست پیدا کنند و در مسیر پر پیچ و خم زندگی سر در گم نباشند. 

مثلا در مثال فرد سیگاری شخص اگر سیگار نکشد به فرد سالمی که در شرایط عادی زندگی طولانی را تجربه خواهد کرد تبدیل می شود,

در این مثال شرایط مطلوب بعد از تغییر مشخص وقابل لمس می باشد و او بعد از ایجاد تغییر دز زندگی اش به آن جایگاه خواهد رسید.

 با دانش ان ال پی ایجاد تغییرات درزندگی فقط با تصمیم خود شخص امکان پذیر است و با تکنیک سوییش می توان به افراد کمک کرد تا بتوانند به راحتی در زندگی خود تغییرات مطلوب را ایجاد کنند و بتوانند به اهداف خود برسند.

این نشانگر آن است که نمی توان افراد را وادار به تغییر کرد و ایجاد تغییر در شخصیت و زندگی آنها بستگی به این دارد که خودشان بخواهند و کسی را نمی توان به اجبار وادار به تغییر کرد.

نتیجه ای که از مقاله تغییر چیست؟ می گیریم؟

با مطالعه این مقاله دانستیم که تغییر چیست؟ و چه شرایطی باعث ایجاد تغییر می شود؟ مقاله تغییر چیست؟ به ما گفت که اگر تصمیم به تغییر گرفتیم به این دلیل است که خودمان به این نتیجه رسیدیم.

اگر شخصی تصمیم به این می گیرد به دلیل ایجاد شرایطی است که آنها را در این مقاله گفتیم. تکنیک های دانش ان.ال.پی این توانایی

تکنیک های ان ال پی وقتی مفید هستند که افراد شرایط تغییر  را داشته باشند. یعنی اینکه هیچ کسی را به زور نمی توان وادار به تغییر کرد. به امید اینکه همه ما تغییرات مفیدی را در زندگی تجربه کنیم.

کتاب تئوری تغییر کتابی است که به شما کمک می کند تا بتوانید آسان تر تغییر کنید و تغییرت مفیدی را در ذهن و جسم خود ایجاد کنید. اگر تغییر برایتان مشکل است و نمی دانید که چگونه مسائل و مشکلاتتان را حل کنید مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای تهیه این کتاب می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و فایل این کتاب را پس از پرداخت بلافاصله دانلود کنید.

خرید کتاب تئوری تغییر

در پایان پیشنهاد می کنیم اگر در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی شرکت نکرده اید همین الآن در این دوره کاملا رایگان ثبت نام کنید. جهت شرکت در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی کافی است

نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید.

شرکت در دوره رایگان ان.ال.پی 

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. بازتاب هاچگونه باورهای خود را تغییر دهیم؟ - باورهای مخرب - باورهای نیروبخش - باورهای محدودکننده -

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: