0

تکنیک‌های ان ال پی برای تغییر

دسته بندی :ان.ال.پی 8 اکتبر 2016 ابوالفضل قراخانلو 275
تکنیک های ان.ال.پی

تکنیک‌های ان ال پی 

همانطور که که در مقالات قبلی گفتیم ان ال پی یا برنامه‌ریزی عصبی‌زبانی دانشی است که می‌توان از آن برای ایجاد تغییرات سریع استفاده کرد. تکنیک‌های ان ال پی به انسان‌ها کمک می‌کند که بتوانند با بکار‌بردن آنها به صورت سریع و دائمی تغییر کنند

این تغییرات هر تغییری می‌توانند باشند. مثلا تغییر احساسات بد، فراموشی خاطرات تلخ، ترک سیگار، ترک اعتیاد، ترک عادت‌های بد، درمان ترس‌ها و فوبیاها، درمان اضطراب و استرس، درمان افسردگی و هرنوع تغییری که انسان می‌تواند در خود ایجاد کند.

شاید پیش خود فکر کنید که مگر می‌شود با تکنیک‌های ان ال پی تغییراتی به این گستردگی در ذهن ایجاد کرد. در جواب لازم است بگوییم که ذهن ناخودآگاه انسان بسیار قدرتمند است و مانند کامپیوتر قابل برنامه‌ریزی است.

به همین دلیل است که پدیدآورندگان ان.ال.پی اسم نام این دانش را برنامه‌ریزی عصبی‌زبانی گذاشتند.

شناسایی الگوهای مخرب ذهن

ذهن ناخودآگاه انسان قدرت بسیار زیادی در یادگیری دارد و از همان بدو تولد با الگوبرداری از رفتارهای پدر و مادر راه‌رفتن، صحبت‌کردن و حتی باورهای آنها را می‌آموزد.

ذهن ناخودآگاه انسان با الگوبرداری یادمی‌گیرد و علاوه بر این خصوصیت، توانایی یادگیری سریع را دارد.

به همین دلیل است که گاهی اوقات ذهن انسان با یادگیری موارد نادرست برای او دردسر درست می‌کند.

یادگیری سریع و با الگو توسط ذهن ناخودآگاه

فرض کنید در شبی تاریک از یک کوچه خلوتی در حال عبور هستید.در لحظه ای که شما غرق در افکار خود هستید و تمام حواستان به فکری است که از ذهنتان عبور می‌کند، در این لحظه گربه‌ای از روی دیوار خانه‌ای پایین پریده و با صدای و‌حشتناکی از کنار شما عبور می‌کند.

شما بلافاصله به خودتان می‌آیید و با صحنه وحشتناک همراه با صدای صدای گربه روبرو می‌شوید.

در این زمان ترس همه وجود شما را فرا می‌گیرد. فرار گربه و صدای وحشتناک آن باعث می‌شود که به شدت بترسید.

آن شب می‌گذرد و یک بار دیگر گذرتان به کوچه تاریک و خلوت دیگری می‌افتد. در زمانی که می‌خواهید از آن کوچه عبور کنید، احساس می‌کنید که ترس دوباره به سراغتان آمده است و دیگر نمی‌توانید از آن کوچه عبور کنید. 

شما در آن زمان که گربه را دیدید و صدای آن را شنیدید برنامه‌ریزی شدید که بترسید. به این نوع ترس‌ها که به یکباره سراغ شما می‌آیند، فوبیا یا ترس‌های بیمارگونه می‌گویند.

در این مثال ذهن انسان با الگوی خاص و به سرعت ترسیدن را یاد گرفت. تکنیک‌های ان ال پی هم به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با الگو و تکرار و سرعت همراه هستند.

ذهن ناخوآگاه ویژگی مهم دیگری هم دارد. ذهن انسان با تکرار یک رفتار و یا احساس می‌تواند یادگیری‌های خود را قوی‌تر کند.

تکرار رفتار باعث تقویت آن رفتار می‌شود

کودکی را فرض کنید که برای بار اول سوار دوچرخه می‌شود. به نظر شما آیا او می‌تواند بلافاصله پس از سوار شدن به دوچرخه آن را براند و کنترل کند؟ شاید به یاد زمانی بیافتید که خودتان برای اولین بار سوار دوچرخه شده بودید.

شما نمی‌توانستید همزمان فرمان دوچرخه را کنترل کنید و تعادل خود را حفظ کنید و پدال بزنید. این سه کار برای دوچرخه سواری امری لازم و عادی است. ولی شما همان بار اول نمی‌توانستید این سه کار را با هم انجام دهید.

شاید چندین بار تعادل خود را از دست دادید و پس از تمرین و تکرار و زمین خوردن‌های زیاد در نهایت دوچرخه‌سواری را یاد‌گرفتید. آیا اگر تمرین و تکرار نداشتید الآن می‌توانستید دوچرخه‌سواری کنید؟ دوچرخه‌سواری، رانندگی اتومبیل، راه‌رفتن، حرف‌زدن، دویدن و هر نوع رفتاری که به صورت خودکار انجام داده می‌شود، با تمرین و تکرار آموخته شده‌اند.

بندلر و گریندر با استفاده از این خصوصیات ذهن ناخودآگاه تکنیک‌های ان ال پی را پایه‌گذاری کردند. برای حل مسائل مختلف تکنیک‌های ان ال پی می‌توانند بسیار کاربردی باشند.  اجرای تکنیک‌های ان ال پی همراه با سرعت و تکرار هستند.

به همین دلیل است که تأکید می‌شود تکنیک‌های ان ال پی را با سرعت انجام دهید. اگر تکنیک‌های ان ال پی را سریع انجام ندهید ذهنتان نمی‌تواند الگویی پیدا کند و رفتار جدیدی را برگزیند و آن را جایگزین رفتار قبلی کند.

ذهن ناخودگاه سریع یاد می گیرد

شاید اگر خصوصیات سرعت در یادگیری و الگوبرداری ذهن نبود ما نمی‌توانستیم از پدر و مادرمان الگوبرداری کنیم و راه رفتن و حرف زدن را با سراعت زیاد یاد بگیریم. شاید الآن رانندگی‌کردن برای ما دشوار بود. یادگیری‌های ذهن ما سریع و گاهی وقتها به صورت آنی اتفاق می‌افتد.

مثلا در داستان کوچه تاریک عامل سرعت در یادگیری ذهن باعث شد که فوبیا و ترس‌های بیمارگونه را یادبگیریم. این سرعت عملکرد ذهن در یادگیری است که گاهی اوقات باعث ایجاد دردسر می‌شود.

تکنیک‌های ان ال پی را باید سریع انجام دهیم

هرگونه رفتاری که با سرعت و الگو روی ذهن تأثیر بگذارد می‌تواند به نوعی رفتار اتوماتیک و خودکار تبدیل شود. مثلا ناخن جویدن نوعی رفتار است که در بیشتر افراد جامعه دیده می‌شود. ناخن جویدن با الگویی همراه است که برای درمان آن می‌توان از همان نوع الگو استفاده کرد.

در این مقاله در مورد چند مسأله که باعث می‌شوند انسان به دردسر بیافتد صحبت می‌کنیم و راهکار و تکنیک‌های ان ال پی را که منجر به حل این مسائل می‌شوند را توضیح می‌دهیم. یکی از این تکنیک‌های ان ال پی تکنیک ترک عادت‌ها است. تکنیک‌های ان ال پی همگی از افرادی که قبلا مشکل داشتند و مشکلشان حل شده است الگوبرداری شده‌اند.

هر فردی می‌تواند با استفاده از این تکنیک‌ها مسأله خود را حل کند، فقط کافی است که این تکنیک‌ها را به صورت درست و با سرعت زیاد انجام دهد.

باز هم تأکید می‌کنیم که تکنیک‌های ان ال پی را باید سریع و با الگوی خاصی انجام دهید، وگرنه به نتایج اثرگذار نخواهید رسید. اگر می‌بینید که فردی می‌گوید که با انجام تکنیک‌های ان ال پی به نتیجه نرسیده است مطمئن باشید که او این تکنیک‌ها را به درستی و با سرعت انجام نداده است. رمز رسیدن به نتیجه از طریق تکنیک‌های ان ال پی سرعت عمل در انجام آنها است.

در ادامه این مقاله نحوه اجرای دو تکنیک مهم از تکنیک‌های ان ال پی را با شما به اشتراک می‌گذاریم. امیدواریم بتوانید این تکنیک‌ها را به درستی و سریع انجام دهید و تغییرات دلخواه را در خود ایجاد کنید.

تکنیک حذف افکار بد

۱- دقت کنید و به یاد بیاورید که چه افکار بدی از ذهنتان می‌گذرد و چه چیزهایی به خودتان می‌گویید که در شما احساسات بدی ایجاد می‌کند؟

۲- شاید با خودتان با لحن بد حرف می‌زنید، هرگاه این کار را می‌کنید به خودتان بگویید ساکت باش و چیزی نگو

۳- هر وقت که به شکل منفی و بد با خودتان صحبت کنید، از این جملات استفاده کنید.

۴- با خودتان با مهربانی صحبت کنید و از خودتان به خوبی تعریف کنید.

۵- وقتی که با خودمان صحبت می‌کنیم تصاویر ذهنی آن گفتگوها در ذهنمان ساخته می‌شوند اگر می‌خواهید که تأثیر گفتگوهای بد درونی را در ذهنتان کم کنید، باید کیفیت‌های فرعی این تصاویر ذهنی را تغییر دهید.

گاهی اوقات لازم است که کل تصاویر ذهنی را تغییر دهید و آنها را با تصایر ذهنی که به شما احساس خوبی می‌دهد جایگزین کنید. در زمان‌هایی هم لازم است که خودتان را جا به جا کنید و مکان خود را تغییر دهید. وقتی که این کار را انجام می‌دهید، احساس بهتری پیدا می‌کنید. فردی که احساس خوبی داشته باشد، می‌تواند تصمیمات بهتری بگیرد.

تکنیک تغییر حالات بد

۱- وقتی که در حالت بدی قرار دارید سه چیز اتفاق می‌افتد

الف – تصاویری می‌بینید که در شما احساس بدی ایجاد می‌کند

ب- با خودتان به روش بدی صحبت می‌کنید

ج- احساس بدی دارید

به تصاویر، صداها و احساسات درون سرتان دقت کنید.

۲- در مورد آن چیزی که می‌خواهید انجام دهید، فکر کنید و مواردی را که برای شما مفید هستند را پیدا کنید.

۳- تصاویر منفی را حرکت دهید و از خودتان دور کنید و آنها را با تصاویر مثبتی که احساس خوبی به شما می‌دهند جایگزین کنید.

۴- برای صداهای منفی دورن سرتان که باعث ایجاد احساس بد در شما می‌شود از جملات ساکت باش و حرف نزن استفاده کنید. به جای آن کلمات از کلمات تأکیدی مثبت استفاده کنید

۵- به احساس بدی که دارید توجه کنید و ببینید این احساس به کدام جهت می‌چرخد؟ جهت چرخش احساس بد را تغییر دهید و به سمت عکس بچرخانید و سرعت چرخش به سمت عکس آن جهت را زیاد کنید.

۶- فیزیولوژی جسم خود را تغییر دهید. زمانی که احساس خوبی دارید با بازدم محکمی تصویر بد را کنار بزنید.

%d8%a7%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%af

این تکنیک برای تغییر حالات بد به کار می‌آید و شما می‌توانید با انجام این تکنیک حالتان را از بد به خوب تغییر دهید

تکنیک‌های ان.ال.پی کاربردی و مفید هستند و شما با اطمینان از درستی انجام آن‌ها می‌توانید امیدوار باشید که تغییرات مفیدی را در خود ایجاد کنید. در آخر تکنیکی را می‌گوییم که می‌توانید با استفاده از آن خاطرات بدتان را تغییر دهید.

تکنیک تغییر خاطرات بد

۱- به خاطره‌ای فکر کنید که دیگر نمی‌خواهید به آن بازگردید

۲- به کیفیت‌های فرعی آن خاطره توجه کنید. اندازه تصاویر ذهنی مربوط به آن خاطره را کوچک کرده و دور آن را قاب بگیرید.

۳- به آخر آن خاطره جهش کنید و چهارچوب آن را منجمد کنید و کل تصویر را با دانه‌های سفید بپوشانید و آن را سفید کنید.

۴- این کار را سه بار انجام دهید.

۵- خودتان را در آخر فیلم ببینید و فیلم خاطره را از آخر به اول ببینید. ببینید که علائم و صداها به سمت عقب می‌روند و احساسات را در بدنتان در جهت مخالف بچرخانید

۶- هر چقدر بیشتر سعی کنید به خاطرات بد فکر کنید و هر چقدر این کار را بیشتر انجام دهید یادآوری این خاطره برایتان سخت‌تر می‌شود.

برای اینکه بتوانید خاطرات بد را تغییر دهید، سعی و تلاش زیادی لازم است. چون احتمالا سال‌های  زیادی است که شما این خاطرات بد را مرور می‌کنید و مرور آنها باعث می‌شود که به دیدن آن خاطرات عادت کنید. پس تکرار و تمرین باعث کم‌رنگ شدن خاطرات بد شده و احساس شما کم‌کم تغییر خواهد کرد.

این تکنیک‌ها کاربردی ترین تکنیک‌های ان ال پی هستند که آنها را با شما به اشتراک گذاشتیم. این تکنیک‌ها را انجام دهید.

اگر بتوانید این تکنیک‌ها را درست و با دقت انجام دهید از انجام آنها شگفت‌زده خواهید شد. اگر در رابطه با تکنیک‌ها سوال یا نظری داشتید، لطفا نظرات خود را در زیر همین مقاله مطرح کنید.

چنانچه دوست داشتید تکنیک‌های بیشتری از ان ال پی بدانید پیشنهاد می‌کنیم کتاب تئوری تغییر را مطالعه کنید و از تکنیک‌های آن برای ایجاد تغییرات مفید در خودتان استفاده کنید.

برای تهیه کتاب تئوری تغییر به صورت پی دی اف و دانلودی روی لینک زیر کلیک کنید

خرید کتاب تئوری تغییر

در پایان پیشنهاد خوبی داریم. شما می‌توانید برای یادگیری و آموزش دانش تغییر یعنی ان ال پی یا برنامه‌ریزی عصبی‌زبانی در دوره رایگان آموزش ان ال پی ما شرکت کنید. پیشنهاد ما این است که در این دوره کاملا رایگان ثبت‌نام کنید.

برای ثبت‌نام در این دوره کافی است نام و ایمیل خود را کادر زیر وارد کنید. فایل‌های آموزش ان ال پی بلافاصله پس از ثبت‌نام به ایمیل شما ارسال خواهند شد.

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. h.n گفته؛
   04:20 2017/06/04

   سلام وقت بخیر،مطالب و اموزش های کتاب با این اموزش های رایگان فرق داره؟؟?

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    11:23 2017/06/04

    سلام دوست گرامی. وقت شما به خیر
    مطالب کتاب تئوری تغییر خیلی بیشتر و کامل تر از دوره رایگان است. تعداد تکنیک‌هایی که در کتاب تئوری تغییر گفته شده است بیشتر است. با سپاس از شما دوست بزرگوار

  2. سید علی شبیری گفته؛
   10:29 2017/08/23

   با سلام
   جناب آقای قرخانلو
   من علاقه زیادی به علم ان ال پی دارم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم تا بتونم ، مثل شما یک استاد بشم و بتونم در مسیر هدفم ازش استفاده کنم .
   ممنون میشم راهنماییم کنید .
   علی شبیری
   ۰۹۳۵۳۵۶۳۵۴۷

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    11:54 2017/08/23

    دوست گرامی سلام. از طریق ایمیل به شما پاسخ داده شد. امیدواریم بتوانید در این راه موفقیت های روزافزون کسب کنید. با تشکر

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    23:13 2017/09/13

    سلام دوست عزیز. از لطف شما بسیار متشکرم. شاد و پرانرژی باشید

  3. رامین گفته؛
   02:44 2017/11/04

   با عرض ادب ر.پ
   سلام جناب قراخانلو میخواهم از طریق nlp به اهداف بزرگ و باور نکردنی دست پیدا کنم که برای خودم هم خیلی جالب و باعث تقویت و باور بیشتر من به این علم شود ضمن اینکه برای خودم فایلهای آموزشی آماده کردم از اساتیدی که در زمینه موفقیت کار کردند یا خواسته های خودم و عبارات تاکیدی مثبت رو با صدای خودم ضبط و هنگام خواب با پلیر پخش کردم که میگن وارد ضمیر ناخودآگاه میشه ولی نمیدونم چقدر تاثیر داشته یا داره لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم.

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    09:13 2017/11/04

    سلام دوست عزیز. از همراهی شما متشکرم. اینکه تصمیم گرفتید ذهنتتون رو برنامه ریزی کنید و به خواسته هاتون برسید، قایل ستایشه. اما این یکی از راه های رسیدن به اهدافه که شما انتخاب کردید. اگر مثبت تصمیم گرفتید که از این راه استفاده کنید، باید در زمانی که عبارات تأکیدی را تکرار می کنید احساستون خوب باشه. در زمان گفتن عبارات تأکیدی احساس شما بسیار مهمه. اگر با عبارت تأکیدی تونستید ارتباط برقرار کنید و احساس خوبی داشته باشید اون عبارت تأکیدی می تونه به شما کمک بکنه که به اهدافتون برسید. شاد و موفق باشید.

  4. طاهره گفته؛
   18:41 2017/11/28

   سلام خیلی خوشحالم که با عقاید شما آشنا شدم من چهل هفت سال دارم و آرزوی دارم وضعیت مالی خوبی داشته باشم خانه دار هستم توان جسمی بالایی ندارم لطفاً مرا راهنمایی فرمایید

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    22:14 2017/11/28

    سلام دوست عزیز. از اینکه با ما همراه هستید بسیار خوشحالیم. برای اینکه بتوانید وضعییت مالی خودتان را بهبود ببخشید هیچگاه از وضعیت بد مالی خود گله و شکایت نکنید. در هر شرایطی که هستید چه شرایط مالی چه شرایط جسمی خدا را شکر کنید. از همان شرایط آغار کنید. به این کار نداشته باشید که چه اوضاعی دارید و قبلا چه بودید. به این فکر کنید که چه خواهید بود و به کجا خواهید رسید. هر شرایطی را که می خواهید در آن شرایط باشید و آنطور زندگی کنید را تجسم کنید. تصور کنید همین الآن در آن شرایط دلخواه هستید و در آن شرایط زندگی می کنید. هیچگاه گله نکنید و به کسی از وضعیت بد مالی خود نگویید و با او درد دل نکنید. همیشه احساستان را خوب نگه دارید و زندگی ایده آل خود را تجسم کنید. با تجسم خود احساس خود را در شرایط عالی نگه دارید. ما هم برای شما آرزوی موفقیت می کنیم. با تشکر

  5. مریم گفته؛
   12:53 2017/12/02

   سلام
   وقتتون بخیر
   من چند سالی هست که در فکر ادامه تحصیل در خارج از کشورم
   اما عزمم رو جزم‌نمیکنم
   و فقط بهش فکرمیکنم
   اگر بنا به فکر بود تاالان باید به اون موقعیت رسیده بودم!
   چون برام حکم مدینه فاضله رو داره
   الانم میگم همینجا ادامه تحصیل بدم
   اما این رویای من نیست
   ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    13:56 2017/12/02

    سلام دوست عزیز. وقت شما هم به خیر. درسته افکار ما به زندگی ما جهت می ده. اما در قانون جذب همه آنچه که باید انجام دهید تا به آرزوهاتون برسید فقط فکر نیست. افکار شما فقط بخشی از زیربنای زندگی شماست. اگر به چیزی فکر کنید و آن را نشدنی فرض کنید احتمال اینکه آن کار انجام شود بسیار پایین می آید. احساس شما در جذب خواسته هایتان حرف اول را می زند. یعنی اگر به چیزی فکر می کنید باید احساستان را نسبت به آن خوب کنید و این احساس را حفظ کنید. اگر این روند ادامه پیدا کند، شما موفق خواهید شد. موفق و پیروز باشید.

  6. ش گفته؛
   11:58 2017/12/09

   سلام استاد
   من شنیدم با این دوش میشه رابطه از دست رفته را احیا کرد ، آیا درسته؟
   با کسی که قطع رابطه کرده ایم میتوان مجدد رابطه برقرار کرد ؟

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    23:30 2017/12/09

    سلام دوست عزیز. برخلاف بیشتر افراد که میگن می شه رابطه ای را که یک طرفه هستش و یکی از طرفین توو رابطه نیست و دوست نداره توو رابطه باشه دوباره ایجاد کرد من می گم نمیشه. نمی شه دوست عزیز. شما اختیار دارید و دوست دارید با شخصی که دلخواهتان است ازدواج کنید. اون شخص هم دوست داره با کسی که دوست داره ازدواج بکنه یعنی دوست نداره با شما ازدواج بکنه. قانون جهان می گه هرکسی می تونه زندگی خودش رو بسازه. اون می خواد زندگی خودش رو بسازه و شما می خواهید زندگی خودتون رو بسازید. دو نفر با دو انتخاب مختلف. دنیا اون شخص را به آروزهاش می رسونه و شما هم به کسی می رسید که ویژگی هاش را توو ذهنتون داشتید و احساستون نسبت به اون خوب بوده. این به روشنی مشخصه که قانون جهان وابستگی و کمبود را قبول نمی کنه. دنیا پر از فراوانیه. این شامل انسانها هم می شه. یعنی اگر شما به یک نفر وابسته باشید و دست بذارید رو یه شخص خاص به این معنی که به کمبود در جهان اعتقاد دارید و این درست نیست و جهان قبولش نمی کنه. موفق و پیروز باشید.

  7. ستاره گفته؛
   13:28 2018/04/28

   با سلام. آیا از این تکنیک میتونیم برای تغییر و ترک عادت های بد و مخرب در افراد دیگر هم استفاده کنیم یا خیر؟ چطور میتونم استفاده از این تکنیک رو یاد بگیرم. میشه راهنمایی کنید لطفا ؟

  8. ناشناس گفته؛
   02:05 2018/06/21

   درود ها،
   من در طفلیت از مهر مادر محروم شدم و خودم را در مقابل حوادث زندگی خیلی ضعیف فکر میکنم با وجودیکه خیلی کوشش میکنم تغیر بخورم و جامعه (افغانستان) ما هم خیلی در وضعیت دشواری قراری داره، میشود لطف کنید برایم یک مشوره بدهید تا چه کار کنم که به احساس حقارت ای که بخود دارم را دور کنم.
   مسله دوم اینکه در جمع و یا در گردهمایی های شخصی، در مقابل کلاس، سخنرانی خیلی مشکل دارم، وقتی بالای کلاس باشم یا در حال صحبت کردن در یک جمع باشم همین مردم متوجه من شوند حال از حالم میره و همه چیز از یادم میره حتا لکنت زبان پیدا میکنم همه چیز فراموشم میشه، مثل اینکه در جای باشم که مرگ در مقابلم ایستاده است تمام وجودم میلرزه و ضربان قلبم بیش از حد زیاد میشه.
   لطف نموده کمکم کنید ممنون میشوم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    11:05 2018/06/24

    سلام دوست عزیز. شما در نوشته خود از حس حقارت گفتید و سپس در ادامه جمله خود از مساله دیگری سخن گفتید که به همان مسأله اول مربوط میشه. شما از نداشتن عزت نفس حرف زدید. گاهی اوقات در گذشته اتفاقاتی می افتد که باعث کمبود عزت نفس در اشخاص می شود. شما از همان اتفاقات نام بردید. حمایت نشدن شما در زمان کودکی، سرزنش ها و خاطرات تلخ گذشته و اتفاقاتی که برای فرد حس بدی را ایجاد می کند، در بیشتر اوقات باعث کاهش عزت نفس می شوند. ما در محصول اعتماد به نفس تفاوت های عزت نفس و اعتماد به نفس را گفتیم و متذکر شدیم که چگونه روی اعتماد به نفس و عزت نفس خود کار کنید و آنها را افزایش دهید. برای حل این مساله می توانید به مقاله عزت نفس چیست؟ یا اعتماد به نفس چیست؟ در سایت مراجعه کنید و یا اگر می خواهید به صورت حرفه ای تر به این موضوع بپردازید و مشکل خود را حل کنید می توانید محصول اعتماد به نفس با ان ال پی را تهیه کنید و از آن استفاده کنید. با تشکر

  9. علی اکبر گفته؛
   14:26 2018/06/27

   با سلام خیلی ممنونم بخاطر راهنمایی هاتون

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    16:46 2018/06/27

    سلام دوست عزیز. خواهش می کنم. موفق و پیروز باشید.

  10. حمید رجایی گفته؛
   10:10 2018/07/07

   با سلام واحترام خدمت شما از چه طریقی میتوانم احساس وگرمی آسیب دیده همسرم را به خود دوباره جلب نمایم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    11:18 2018/07/13

    سلام دوست عزیز. شما برای داشتن احساس خوب و جذب احساس خوب لازم است به صفات و مشخصات خوب همسرتان فکر کنید و احساس خوب را در خود پرورش دهید. در اینصورت با توجه کردن به احساس خوب همسرتان خوبی های او را جذب کنید و ارتباط جدید و خوبی را بسازید. استفاده از تکنیک های ارتباط مؤثر در ان ال پی هم بسیار بسیار مهم است و می تواند به شما کمک کند. با تشکر

  11. سالم گفته؛
   16:20 2018/11/13

   سلام
   تو یه رابطه شکست خوردم چطوری میتونم خاطراتمو کنار بزارم خیلی دارم اذیت میشم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    20:37 2018/11/13

    سلام دوست عزیز. از اینکه با ما همراه هستید خوشحالم و براتون آرزوی موفقیت می کنم.
    همه آنچه که در گذشته ما اتفاق افتاده است خاطرات ما است و ما باید از خاطرات خوب خود برای ساختن آینده استفاده کنیم و از خاطراتی که دوستشان نداریم جدا شویم. تکنیکی در ان ال پی داریم به نام ساب مدالیته که برای کم رنگ کردن و بی اثر کردن خاطرات تلخ به کار می رود. یا تکنیک دیگری داریم به نام جدا شدن از احساسات که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید احساسات بد را از خود دور کنید. شما می توانید از این تکنیک ها استفاده کنید یا اینکه به یک کارشناس ان ال پی مراجعه کنید که بتوانید این تکنیک ها را روی ذهن شما پیاده کند و مساله شما را حل کند. با سپاس

  12. ناهید گفته؛
   08:30 2019/11/03

   باسلام وخسته نباشید . ضمن تشکر ازمطالبی که دراین سایت قراردادید . من حدود ۶ سال پیش درگیر یک مشکل خانوادگی شدم که شدیدا مرا تحت تاثیر قرارداده ودچار وسواس فکری شده واصلا نمیتوانستم فکرش را ازذهنم بیرون کنم ونا خوداگاه مدام خودم را با ان ازار میدادتاجایی که زندگی برایم غیر قابل تحمل شدوعملا ازکارافتاده شدم . یکروز با خودم نشستم وتصمیم گرفتم تامشکلم را برای همیشه حل کنم بنابراین هرروز به ان موضوع ناراحت کننده فکر کردم بارها وبارها لحظه ها ولحظه ها وهربار کمرنگ وکمرنگ تر وبی اهمیت تروبی اهمیت تر شد . چون هربار که میخواستم مرورش کنم بنظرم خیلی پوچ می امد . خدارو شکر مسیله حل شد . واین روشی شد که ازان به بعد مسایلی که ذهنم را مشغول میکنند با این روش ازبین ببرم . چند وقت پیش دریک سفر با خانمی اشنا شدم که روش ان ال پی را تدریس میکردند علاقه مند شدم که ببینم چه روشی است که با شما اشنا شدم ودیدم که چقدر با کاری که من بصورت تجربی انجام دادم مشابهت دارد. هدفم ازنوشتن این دیدگاه فقط یاد اوری به دوستانی است که این مطلب را میخوانند که این روش واقعا موثر است وجواب میدهد فقط کمی حوصله میخواهد . ازشما هم سپاسگزارم که مطالب ارزنده ای را اشاعه میدهید . خداقوت

  13. شهرزاد گفته؛
   02:24 2020/03/23

   با سلام و تبریک سال نو ?
   امیدوارم همیشه سلامت و پیروز باشید

   آقای قراخانلو ایا امکان پذیر هست که بتونم فایل pdf کتاب تئوری تغییر شمارو دریافت کنم . با توجه به شرایط حاکم و تعداد روز های تعطیل و مطمعنن تاخیر در زمان دریافت کتاب لطف میکنید در خصوص شرایط دریافت فایل pdf کتابتون راهنمایی کنید .

   پیشاپیش از توجهتون سپاسگذارم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    15:08 2020/03/23

    سلام دوست عزیز. بله شما می توانید کتاب تئوری تغییر را به صورت پی دی اف تهیه کنید. برای تهیه کتاب به صورت پی دی اف لطفا به ایمیل info@irannlp.com پیام بدید تا بتونیم در خدمتتون باشیم. با آرزوی موفقیت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: