0

زبان بدن خود را بشناسید

دسته بندی :برنامه ریزی ذهن 19 ژانویه 2017 ابوالفضل قراخانلو 41
زبان بدن خود را بشناسید

زبان بدن

در زمان‌های گذشته و قبل از اینکه انسان‌ها بتوانند با هم صحبت بکنند با حرکات بدن یا زبان بدن  با هم ارتباط برقرار می‌کردند.

انسان‌ها قبل از اینکه حرفی بزنند با زبان بدن خود احساسات خود را انتقال می‌دهند. صورت انسان ماهیچه های زیادی دارد و با کمتربن تغییر احساس، بیشترین تغییر در حالات صورت ایجاد می‌شود.

به طور مثال می‌توانید حالات یک انسان عصبانی را از واکنش‌هایی که در چهره او نمایان می‌شود تشخیص دهید. یک انسان آرام هم به راحتی قابل شناسایی است کافی است به زبان بدن او دقت و توجه کنید.

زبان بدن ما به راحتی می‌گوید که ما چه احساسی داریم. به قول شاعر بزرگ رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون.

زبان بدن انسان فقط به حالت‌های صورت و چهره او ختم نمی‌شود. همه اعضای بدن انسان با مخاطب او سخن می‌گویند.

فیلم زیر را ببینید

زبان بدن
00:00
--
/
--

رفتارهای ریز و درشت انسان

برنامه‌ریزی عصبی زبانی یا ان.ال.پی به حالت‌های ریزی که در صورت انسان پدیدار می شود میکرورفتارها و به حرکات درشتی که در اعضای بدن ایجاد می شود ماکرورفتارها می گوید.

به طور مثال شادی کمی که در انسان ایجاد می شود را می توان از صورت انسان متوجه شد ولی هیجان شدیدی که انسان تجربه می کند را می توان از حرکات دست و پای انسان فهمید.

فرض کنید پس از سال ها یکی از بستگان خود را می بینید و با دیدن او به شدت هیجن زده می شوید و به سمت او می دوید. به این رفتار شما که آشکارا مشخص می شود و از حرکت درشت دویدن و هیجان زده شدن تشکیل شده است ماکرو رفتار می گویند.

به این حرکات ریز و درشت که انسان به راحتی می تواند احساسات خود را به دیگران بفهماند کالیبراسیون می گویند که در محصول آموزش ان.ال.پی این موضوع را به خوبی بررسی کرده ایم.

چرا مقاله برنامه‌ریزی ذهن را مطالعه نمی‌کنید؟

زبان بدن چیست؟

به حالات چهره و حرکات درشت و ریزی که در اندام های انسان ایجاد می شود زبان بدن می گویند.

با تحقیقاتی که دانشمندان زیادی از جمله خانم دکتر کندیس بیب پرت از انجمن سلامت روان انجم دادند به این نتیجه رسیدند که هم سلول های بدن ما مستقیما از ذهن دستور می گیرند و با ذهن انسان در ارتباطند.

خانم کندیس پرت واژه ای به نام ذهن بدن را به کار برد و اظهار کرد که به چیزی به نام ذهن بدن اعتقاد دارد. او گفت همه سلول های بدن ذهن دارند و می توانند احساسات را درک کنند.

سلول‌های بدن شما چه می‌گویند؟

برای اینکه این نکته را خوب درک کنید پیشنهاد می کنم این تمرین را انجام دهید. این تمرین به خوبی نشان می دهد که زبان بدن شما تا چه اندازه گویای احساسات شماست.

۱-با انگشت نشانه و شست دست چپ خود یک حلقه درست کنید

۲-حالا انگشت نشانه دست راست تان را از این دایره عبور دهید و با انگشت شست دست راست حلقه دیگری درست کنید.

شما با دو انگشت دست چپ و دو انگشت دست راست تان یک زنجیر دو حلقه ای درست کرده اید.

۳-اکنون به کسی فکر کنید که او را به شدت دوست دارید. تصویر این شخص را در صفحه ذهن خود بسازید. حال در همین لحظه ای که به آن شخص فکر می کنید و در ذهن تان تصویر او را ساخته اید سعی کنید این دو حلقه را از هم جدا کنید.

به نظر می آید کار سختی است. آیا این طور نیست؟

۴-حالا به کسی فکر کنید که دوستش ندارید و سعی کنید همین زنجیر را دوباره از هم جدا کنید.

این بار انجام این کار راحت تر است؟ این طور نیست؟

اگر این تمرین را انجام دهید متوجه می شوید که وقتی به کسی که دوستش دارید فکر می کنید حلقه هایی که با انگشتانتان ساخته اید به سختی از هم جدا می شوند و برعکس اگر به کسی که او را دوست ندارید فکر کنید این حلقه ها به راحتی از هم جدا می شوند.

 زبان بدن شما با دیگران حرف می‌زنند

این زبان بدن انسان است که با شما صحبت می کند. شما با حرکات بدنتان به خوبی نشان می دهید که از کسی خوشتان می آید یا اینکه او را دوست ندارید.

فرض کنید که در جایی ایستاده اید و با شخص دیگری در حال گفتگو هستید. در همین لحظه تلفن شما زنگ می خورد و پشت تلفن به شما چیزی گفته می شود و تأکید می شود که خودتان را سریع تر برسانید.

 مکالمه تلفنی شما تمام می شود و آن شخص که مخاطب شماست هنوز با شما حرف می زند. شما دوست دارید که به این گفتگو پایان دهید و آن شخص هنوز به گفتگو اصرار دارد. پاهای شما به حالت ترک صحنه قرار می گیرد.

زبان بدن شما به آن شخص می گوید که اجازه بده بروم و مخاطب شما به راحتی متوجه خواهد شد که شما عجله دارید و باید از آنجا بروید.

اهمیت زبان بدن

به این نکات توجه کنید

۱-چگونه راه می روید؟

۲-چگونه حرکت می کنید؟

۳-چگونه می ایستید؟

۴-چگونه می نشینید؟

۵-سرتان را چگونه نگه می دارید؟

۶-چشمانتان را چگونه حرکت می دهید؟

بیشتر انسان ها می توانند بدون این که حتی آموزش دیده باشند، زبان بدن افراد را متوجه شوند. به طور مثال وقتی کسی را دوست دارید تک تک سلول های بدن شما به او می گویند که تا چه انداره او را دوست دارید.

مثلا مردمک چشمان شما گشاد می شود و او این را می فهمد. به او لبخند می زنید و احتمالا او را به آغوش می کشید. شما کسی را که او را دوست ندارید هرگز به آغوش نمی کشید و اگر این کار را به صورت ساختگی انجام دهید، آن شخص این را به راحتی می فهمد.

از زبان بدن خود آگاه باشید

اگر از زبان بدن تان آگاهی داشته باشید می توانید به راحتی چهره ای را که از خود نشان می دهید به راحتی کنترل کنید. می توانید از زبان بدن دیگران به راحتی تشخیص دهید که آنها چه احاسی دارند و یا اینکه در مورد شما چگونه فکر می کنند.

با استفاده از الگوهایی که NLP به شما می دهد می توانید زبان بدن خود را شناسایی کنید و منظورتان را به دیگران بفهمانید. با شناختن زبان بدن خود و کنترل حرکات بدن تان می توانید خود را آنطور که دوست دارید به دیگران بشناسانید.

زبان بدنتان را بشناسید

همان طور که گفتیم در گذشته های دور انسان ها برای برقراری ارتباط با افراد دیگر از زبان بدن خود استفاده می کردند.

تک تک سلول های بدن انسان اطلاعات زیادی را در مورد بدن انسان فاش می کنند. زبان بدن دیگران به شما می گویند که آنها به چه چیزی فکر می کنند و یا به شما چه می گویند و یا نسبت به شما چه احساسی دارند.

به حالت های زیر دقت کنید

۱-حالت راست و ایستاده به شما می گوید که مخاطب شما پرروحیه است واعتماد به نفس دارد.

۲- حالت متمایل به جلو به شما می گوید که مخاطب شما به شما علاقمند است

۳- حالت خمیده شدن به شما می گوید که مخاطب شما انسانی افسرده است یا اینکه روحیه ندارد

۴- حالت متمایل به عقب به شما می گوید که مخاطبتان به شما علاقه ای ندارد و می خواهد و دوست دارد از شما فرار کند

۵- اگر بازوهای مخاطب شما به صورت ضربدری قرار بگیرد به شما می گوید که مخاطبتان حالت تدافعی دارد و با حرف های شما مخالف است.

۶- بازوهای باز و راحت مخاطبتان به شما می گوید که او دوست دارد به حرف های شما گوش دهد.

شما در ارتباطات و جلسات خود می توانید از حالات بدن خود آگاهی داشته باشید و دقت داشته باشید که در هر لحظه با زبان بدن خود به مخاطبان خود چه می گویید و چه احساسی را به او منتقل می کنید.

می توانید با زبان بدن خود به او بگویید که اعتماد به نفس دارید و یا اینکه انسانی هستید که روحیه قوی دارید.

می توانید با زبان بدن خود به آنها بگویید که تمایل دارید به حرف های او گوش دهید و یا اینکه علاقه ای به گوش دادن ندارید.

ما در محصول اعتماد به نفس در مورد حالت هایی که به شما اعتماد به نفس می دهد صحبت کرده ایم و تکنیک های افزایش اعتماد به نفس را گفته ایم. می توانید این محصول آموزشی را تهیه کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

چشمهای انسان هم حرف می‌زنند

زبان بدن فقط به حرکات و حالات بدن ختم نمی شود. حرکت چشم های شما هم به خوبی می گویند که شما چه برنامه های ذهنی ای دارید.

در مورد برنامه های ماورایی و سیستم واکو در مقاله ای جداگانه صحبت کرده ایم. سیستم واکو درباره کانال ترجیحی انسان صحبت می کند. واکو به شما می گوید که انسان ها از نظر کانال ترجیحی حسی به چند دسته تقسیم می شوند.

دید محور، شنود محور، لامسه محور. هر کدام از افرادی که ترجیح حسی خاصی دارند چشم های خود را به جهت مختلف حرکت می دهند. شما می توانید با پرسیدن سؤالات خاصی به سادگی متوجه شوید که مخاطب تان به کدام کانال حسی گرایش دارد.

پس چشمهای شما هم زبان دارند و با شما در مورد کانال حسی ترجیحی شما حرف می زنند.

زبان بدن در ارتباطات انسان 

آیا تا به حال به کسی گفته اید که او را دوست دارید در حالیکه با بدنتان به او گفته که او را دوست ندارید. مثلا به او گفته اید که او را دوست دارید ولی حالت تدافعی گرفته اید و بازوهایتان را به حالت ضربدری بسته اید و به سمت عقب متمایل شده اید.

یا به کسی گفته اید که او را دوست ندارید ولی به سمت او خم شده اید و بازوهای خود را باز کرده اید.

شما با زبانتان به او چیزی گفته اید ولی با زبان بدنتان به او چیزی دیگر فهمانده اید.

زبان بدن شما به راحتی می تواند در ارتباطات کاری و جلسات اسرار زیادی را فاش کند. می تواند به سادگی منظور شما را به مخاطبتان بفهماند.

 پس با آگاهی از زبان بدنتان و کنترل حرکات بدن خود  می توانید ارتباطات و جلسات کاری خود را به خوبی اداره کنید و به نتایجی که دوست دارید دست پیدا کنید.

زبان بدن افراد می تواند کلید دستیابی به اسرار درون آنها باشد.

کدهای احساسی و زبان بدن

چندین سال پیش دکتر بردلی نلسون یکی از پزشکان آمریکایی به نتایج فوق العاده‌ای در رابطه با زبان بدن دست پیدا کرد. او دانست که با تست عضلات می‌توان به اطلاعات ذهن ناخوآگاه انسان دست پیدا کرد.

ذهن ناخوأگاه انسان منبع و انبار اطلاعات گذشته است. دکتر نلسون با تست عضله توانست به اطلاعات ذهن ناخودآگاه دست پیدا کند و از این اطلاعات برای مداوای بیماران خود استفاده کند.

دکتر نلسون بیان کرد که با استفاده از زبان بدن می توان اطلاعات مفیدی از ذهن ناخوآگاه انسان بیرون کشید.

او توسط کدهای احساسی و زبان بدن بیماری‌های جسمی و روحی از جمله افسردگی، خجولی، رفع خاطرات تلخ گذشته، ضربه‌های روحی شدید و بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی را درمان کند.

ذهن ناخوآگاه انسان انباری از اطلاعات را دارد که این اطلاعات بسیار حیاتی و مهم هستند که در درمان بیماری‌ها به انسان کمک می‌کنند.

پس می توان به این نتیجه رسید که زبان بدن می‌تواند در درمان بیماری‌های انسان به او کمک کند و تا حدی مسائل انسان را حل کند.

شما هم می‌تواند با آموزش ان.ال.پی و تکنیک‌های آن به زبان خود آگاهی پیدا کنید و زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید.

بسیاری از ثروتمندان جهان با دانش ان ال پی آشنا هستند. چرا شما این دانش را یاد نمی گیرید؟ اگر دوست دارید در همه جوانب زندگی موفق باشید و در گروه ثروتمندان قرار بگیرید همین الآن در دوره رایگان آموزش ان ال پی شرکت کنید.

کافی است نام و نام خانوادگی خود را در فرم زیر وارد کنید.

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: