0

لطفا خوش‌بین باشید

دسته بندی :موفقیت 1 اکتبر 2018 ابوالفضل قراخانلو 45
لطفا خوش‌بین باشید

دنیا آیینه درون شماست، پس لطفا خوش‌بین باشید تا دنیای تان را زیباتر ببینید. 

ما بارها درباره افکار و احساسات و باورها صحبت کردیم. بارها گفته‌ایم نتایجی که در زندگی می‌گیرید به دلیل افکار، باورها و احساسات شما است.

مقاله نگرش چیست؟ را مطالعه می‌کنم

خیلی از دوستان در پیام‌هایشان می‌گویند ” من نمی‌توانم زندگیم را مدیریت کنم. خودم می‌خواهم به نتیجه برسم، اما اطرافیانم با افکارشان این اجازه را نمی‌دهند “

در پاسخ به این دوستان همیشه گفته‌ام: این شما هستید که تصمیم می‌گیرید در برابر این اتفاقات چه عکس‌العملی نشان دهید

 این شما هستید که به این گفته‌ها و رفتارها واکنش نشان می‌دهید. من هم در برابر اتفاقات بیرونی می‌توانم واکنش‌های منفی نشان دهم، اما  بی‌توجهی می‌کنم .بی‌توجهی بی‌احترامی نیست

به طور مثال در برابر حرف‌ها و رفتارهای اطرافیانم تلاش می‌کنم که واکنش منفی نشان ندهم و اگر دیدم که به این روند خود ادامه می‌دهند تلاش می‌کنم آنجا را ترک کنم. اگر هم نتوانم آن محیط را ترک کنم تلاش می‌کنم گفته‌ها و رفتارهای آنها را به خود نگیرم

چهار میثاق از تولتک‌ها

تولتک ها عارفان سرخ پوستی بودند که در حدود سه هزار سال قبل از زندگی می کردند. آنها در گروه خود چهار میثاق داشتند. یکی از میثاق‌های تولتک‌ها این بود که هیچ چیز را به خود نگیرید. اگر همگی ما به این میثاق بزرگ عمل کنیم آنگاه عکس‌العملی که در برابر اتفاقات بیرونی نشان می‌دهیم مثبت خواهد بود.

اثرات بودن در بین بدبین‌ها

به طور مثال یک بار دوستی از من درخواست کرد که به او کمک کنم تا سیگارش را ترک کند. از یکی از تکنیک‌های ان ال پی استفاده کردم و او توانست سیگارش را ترک کند. بعد از ۹ روز آمد و گفت که دوباره به رفتار قبلی برگشته است. از ایشان پرسیدم که چگونه این اتفاق افتاد؟ مگر تو ترک نکرده بودی؟!

گفت: چرا ترک کرده بودم و تا امروز هم مشکل خاصی نبود. اما امروز دوباره سیگار کشیدم. از او درباره دوستانش پرسیدم و گفت که بیشتر دوستانش سیگار می‌کشند و امروز هم در جمع دوستان سیگاری‌اش بوده است. 

به نظر شما اگر دوستان ما بدبین باشند، ما می‌توانیم خوش‌بین باشیم؟ لطفا به این موضوع که افکار، باورها و رفتارهای ما شبیه دوستانمان خواهند بود توجه کنید. شاید این موضوع یادآور این شعر مولانا باشد که می‌گوید:

خوب خوبی را کند جذب این بدان    طیبات و طیبین بر وی بخوان    در جهان هرچیز چیزی جذب کرد   گرم گرمی را کشید و سرد سرد و … اگر ما با افراد خوش‌بین معاشرت کنیم کم‌کم افکار، باورها، رفتارها و احساسات آنها در ما اثر گذاشته و ما هم مانند آنها خوش‌بین خواهیم شد.

لطفا خوش‌بین باشید

همانطور که گفتیم اگر در بین افراد بدبین باشید شما همه بدبین خواهید شد. شاید بگویید نه من رفتار آنها را انجام نمی‌دهم یا باورهای آنها را نخواهم داشت. در پاسخ به شما می‌گویم: درست است که تلاش می‌کنید مانند آنها نباشید و خوش‌بین باشید، اما به احتمال زیاد باورها، احساسات، افکار و اندیشه‌های آنها به صورت ناخودآگاه روی شما اثر می‌گذارند و شما باورهای آنها را به صورت ناخودآگاه یاد می‌گیرید و کم‌کم مانند آنها فکر می‌کنید.

پس لطفا خوش‌بین باشید و برای اینکه بدبین نباشید لازم است که از باشگاه بدبین‌ها خارج شوید. 

اقدام کنید

همین الآن یک تصمیم بزرگ بگیرید. لطفا بدبین نباشید و خوش‌بینی را پیشه خود کنید. اگر خوش‌بین باشید انتظاری که دارید افتادن اتفاقات خوب است. اگر انتظار این را داشته باشید که اتفاقات خوب بیافتند،به دلیل انتظاری که دارید، اتفاقات خوب خواهند افتاد. همین الآن اقدام کنید.

فایل صوتی ویدئوی بالا را از لینک زیر دریافت کنید

برای دریافت فایل‌های دوره رایگان ان ال پی لطفا نام و ایمیل خود را در جای خواسته شده وارد نمایید. 

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: