0

۵ کلید ثروت و خوشبختی

دسته بندی :موفقیت 28 نوامبر 2016 ابوالفضل قراخانلو 81
کلیدهای ثروت و خوشبختی

کلیدهای ثروت و خوشبختی

بسیای از افراد فکر می کنند معنی ثروت و خوشبختی یکی است. دوستان ثروت و خوشبختی به یک معنی نیستند و با هم تفاوت دارند. خودتان هم شاید دیده باشید و یا از کسی شنیده باشید که افرادی هستند که ثروتمند هستند ولی احساس خوشبختی نمی کنند.

یا افرادی را دیده اید که احساس خوشبختی می کنند ولی آنها لزوما ثروتمند نیستند. در این مقاله قصد داریم کلیدهای ثروت و خوشبختی را به شما نشان دهیم تا بتوانید همزمان هم ثروتمند شوید و هم احساس خوشبختی کنید

کلیدهای ثروت و خوشبختی را که در این مقاله می خوانید، خودتان امتحان کنید و آنها را به کار ببرید. مطمئن باشید با استفاده از کلیدهای ثروت و خوشبختی می توانید آنطور که دلتان می خواهد زندگی کنید.

اگر دقت کرده باشید و مقالات ما را خوانده باشید، در بیشتر مقالات خود از انتخاب حرف می زنیم و می گوییم که زندگی خود را آنطور که دوست دارید بسازید. دوست دارم بدانید که زندگی ما یک اتفاق نیست و ما اسیر سرنوشت نیستیم و سرنوشت اسیر دست انسان است.

اگر انتخاب کنید که خودتان زندگی تان را بسازید همین اتفاق هم خواهد افتاد و اگر انتخاب کنید که زندانی دست سرنوشت باشید همین طور خواهد شد و شما اسیر سرنوشت خواهید شد.

کلیدهای خوشبختی به شما کمک خواهد کرد که توسط آنها درهای ثروت را به روی خود بازکنید و توسط ثروتی که خواهید ساخت خوشبختی را به خودتان هدیه دهید. یادتان باشد، خوشبختی یک احساس است و اگر نتوانید این احساس را در خود بسازید حتی با داشتن ثروت زیاد احساس خوشبختی نخواهید کرد.

باید کلیدهای خوشبختی را با هم داشته باشید و این را بدانید که شاید با داشتن یک کلید، یک در را بتوانید باز کنید، ولی نمی توانید همه درهای تودرتو را که به ثروت و خوشبختی نهایی می رسد را باز کنید. پس برای رسیدن به ثروت و خوشبختی داشتن همه کلیدهای خوشبختی الزامی است.

کلیدهای ثروت و خوشبختی %d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%81%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%b5%d9%88%d8%aa%db%8c

۵ کلید خوشبختی

۱- اولین کلید خوشبختی این است که بدانید چگونه با ناامیدی و یأس مبارزه کنید

من با افراد زیادی گفتگو کرده ام. با افراد ثروتمند و مشهور و یا افراد فقیر و افرادی که احساس بیچارگی می کرده اند. با تجربیاتی که از آنها گرفته ام به نتایجی جالبی رسیده ام. بیشتر افراد ثروتمند وقتی که در اوایل کارشان به بن بست ها و ناامیدی ها رسیده اند، دست از تلاش برنداشته اند و بر ناامیدی ها و یأس ها غلبه کرده اند.

افرادی هم که احساس بیچارگی و شکست داشته اند هم برعکس عمل کرده اند. آنها وقتی که کسب و کار خود را شروع کرده اند طبق معمول با مشکلات و مسائل زیادی روبرو شده اند ولی آنها ناامید شده و دست از تلاش برداشته اند و عقب نشینی کرده اند.

تفاوت انسان های ثروتمند و خوشبخت در تفاوت های است که در ذهنشان دارند. دانش ان.ال.پی از این تفاوت به عنوان تفاوتی است که تفاوت ایجاد می کند نام می‌برد.

این تفاوت در نحوه فکر کردن انسان ها است. انسان های ثروتمند به عقب نشینی و شکست فکر نمی کنند و اگر مشکلاتی هم داشته باشند بلافاصله به راه حل ها می اندیشند.

شاید بپرسید که انسان های ثروتمند و خوشبخت هیچ وقت مشکلی ندارند. تنها کسانی که در گورستان خوابیده اند مشکلی ندارند و آرام خوابیده اند. همه انسان ها چه انسان های ثروتمند و خوشبخت و چه انسان های عادی و فقیر مشکلاتی دارند.

انسان های ثروتمند و خوشبخت مشکلاتشان را با هوشیاری و درایت حل می کنند و انسان های عادی و فقیر با اولین مشکل عقب نشینی می کنند و احساس شکست می کنند.

یأس و ناامیدی دشمن بزرگ خوشبختی است. یأس ها و ناامیدی ها دست و پای انسان را می بندند و اجازه تلاش را از انسان ها می گیرند. انسانی که ناامید و مأیوس باشد همه چیز را برعلیه خود می بیند و آینده را تاریک می بیند. کسی که آینده را تاریک ببیند و خود را اسیر یأس و ناامیدی بیابد هرگز قدرت و انرژی حرکت به سمت اهدافش را نخواهد داشت.

۲- دومین کلید خوشبختی این است که از پاسخ منفی نترسید.

دومین کلید از کلیدهای خوشبختی آنقدر مهم است که من می گویم اگر انسانی را می بینید که به نتایج بزرگی رسیده است، شاید به دلیل  داشتن این یک کلید است. این کلید ثروت و خوشبختی می تواند دلیل مهمی بر عقب نشینی نکردن بیشتر افراد ثروتمند و خوشبخت باشد. بسیاری افراد وقتی که یک بار کلمه نه را می شنوند عقب نشینی می کنند و دیگر درخواست نمی کنند.

هنر درخواست کردن هم می تواند نکته مهمی باشد که انسان های موفق دارند و از این هنر استفاده می کنند تا به درخواست های آنها پاسخ داده شود.

چرا مقاله چگونه درخواست کنیم را نمی خوانید؟

اگر یک بار درخواست کردید و کلمه نه را شنیدید بهترین کار این است که دوباره درخواست می کنند. مسأله ای که وجود دارد این است که اگر چندین بار پاسخ نه را شنیدید برای بار بعدی از استراتژی دیگری استفاده کنید و یا از شخص یا سازمان دیگری درخواست کنید. مثالی که من همیشه می زنم، سرهنگ ساندرس است.

سرهنگ ساندرس وقتی که بازنشسته شد تصمیم گرفت فرمول سرخ کردن مرغ را که می دانست به رستوران ها بفروشد و از این طریق در سود رستوران ها شریک شود.

او سوار اتومبیل خود شد و به هر رستورانی که می رسید اعلام می کرد که چنین فرمولی را می داند و می تواند در این فرمول را در اختیار آنها قرار دهد تا فروش آنها را افزایش دهد.

او شب ها در اتومبیل خود می خوابید. فکر می کنید سرهنگ ساندس چندین بار جواب نه شنید؟ او ۱۰۰۳ بار جواب نه شنید. او به شهرهای مختلف سفر می کرد و به هر رستورانی که می رسید، پیشنهاد خود را مطرح می کرد.

کلیدهای ثروت و خوشبختی

سرهنگ ساندرس آنقدر درخوست کرد تا اینکه بالاخره رئیس یک رستوران به او پاسخ مثبت داد و از او درخواست کرد که فرمول خود را در اختیار آنها قرار دهد. این گونه شد که سرهنگ ساندرس به هدف خود رسید. بیشتر افراد ثروتمند و موفق از جواب نه دیگران نمی ترسند و می دانند که باید منتظر شنیدن کلمه نه هم باشند. آنها با شنیدن هزاران بار کلمه نه ناامید نمی شوند و همچنان ادامه می دهند.

پس شما هم اگر دوست دارید موفق شوید به این کلید ثروت و خوشبختی که یکی از مهمترین کلیدهای ثروت و خوشبختی است توجه کنید و سعی کنید از این کلید استفاده کنید.

 ۳-  سومین کلید از کلیدهای ثروت و خوشبختی این است که بتوانید فشارهای مالی را تحمل کنید.

خیلی از انسان ها وقتی که کاری را شروع می کنند به احتمال زیاد از نظر مالی با مشکلات و مسائلی روبرو می شوند. اگر با برخورد با اولین مشکل مالی عقب نشینی بکنند، کار تمام است و دیگر ادامه نخواهند داد. مشکلات مالی برای همه انسان های موفق و ثروتمند پیش آمده است.

بیشتر انسان های موفق از این کلید خوشبختی به خوبی استفاده کرده اند و در زمان هایی که زیر فشارهای بزرگ مالی قرار گرفته اند پا پس نکشیده اند و به جای عقب نشینی در پی راه حل بوده اند.

افراد موفق و ثروتمند در زمان مشکلات به دنبال راه حل هستند. آنها بدترین شرایط را به بهترین شرایط تبدیل می کنند. آنها همه این فشارها را تحمل می کنند تا اینکه لحظه پیروزی فرا می رسد.

اگر بخواهم در این باره مثالی بزنم خودم را مثال می زنم. خود من هم وقتی که کارم را آغاز کردم با شرایط بد مالی مواجه بودم. گاهی موقع کار به جایی می رسید که هرکس به جای من بود احتمال داشت تسلیم شود و عقب نشینی کند. راه اندازی کار و کسبی گسترده منابع زیاد مالی و انسانی می خواهد. من در بدترین موقعیت مالی قرار داشتم.

اقساط وام هایی که گرفته بودم و حقوق کمی که در شرکت داشتم هیچکدام مرا یاری نمی کردند. می توانم به جرأت بگویم هر کس به جای من بود شاید تسلیم شرایط می شد و به زندگی آرام و بی دغدغه خود ادامه می داد و این شرایط را برای خود ایجاد نمی کرد.

 مغز انسان طوری طراحی شده است که دوست ندارد تغییر کند. مغز ما از تغییر کردن گریزان است. همانطور که در مقالات قبلی هم گفته ام بزرگترین وظیفه ذهن ناخودآگاه ما حفظ رفاه، آرامش و امنیت انسان است. ذهن انسان او را وادار می کند که برای حفظ رفاه  و آسایش او تن به مشکلات ندهد و تغییر نکند.

به همین دلیل است که در زمان هایی که فشارهای مالی به سراغ شما می آیند، ذهن ناخودآگاه تان به شما می گوید که هرچه زودتر به این شرایط پایان بدهید تا ذهنتان به هدفش که همان آسایش و امنیت است برسد. خوب در این شرایط بیشتر افراد تسلیم می شوند و دوباره به همان شرایط قبلی و آرامش خود بر می گردند و دست از تلاش برمی دارند.

اما من تسلیم نشدم. چون می دانستم بعد از هر سختی و تلاشی پاداشی بزرگ خواهد بود. شما هم برای رسیدن به ثروت و خوشبختی لازم است تلاش کنید و فشارهای مالی را تحمل کنید.

تفاوت انسان های موفق و ثروتمند در این است که انسان های موفق از کلیدهای خوشبختی استفاده می کنند و شرایط بد مالی را تحمل می کنند و انسان های عادی و کسانی که دست از تلاش برمی دارند به کارشان پایان می دهند و دیگر ادامه نمی دهند. این تفاوت است که باعث تفاوت بزرگ می شود.

ما باید یاد بگیریم که چگونه پول درآوریم و چگونه پول را پس انداز کنیم و یاد بگیریم که پول را چگونه خرج کنیم. گاهی اوقات ذهن انسان طوری برنامه ریزی می شود که پول را بیهوده هدر می دهد و این انسان هرگز به ثروت های کلانی نخواهد رسید.

برای این انسان بهترین راه این است که بتواند ذهن خود را دوباره برنامه ریزی کند و باور مخربی را که  در ذهنش ساخته شده است را از پاک کند.

۴- چهارمین کلید از کلیدهای ثروت و خوشبختی این است که به آسایش خاطری که به دست می آورید قانع نباشید.

بسیاری از افراد وقتی کمی پیشرفت می کنند و رشد می کنند، فکر می کنند که همین اندازه کافی است. آنها در همان جا می مانند و کار و کسب خود را رشد نمی دهند. این افراد هیچ گاه کار و کسب بزرگی را ایجاد نمی کنند و درآمدشان را محدود نگه می دارند، زیرا به آسایش خاطری که در حین کار و تلاش ایجاد می شود قانع می شوند.

اگر به این آسایش خاطر قانع نباشید و همچنان با قدرت ادامه دهید، چهارمین کلید از کلیدهای خوشبختی را دارید و در نتیجه کار و کسب شما رونق گرفته و رشد بسیار بزرگی را در کار و کسب خود تجربه خواهید کرد.

راز خوشبختی افراد موفق و ثروتمند این است که هیچگاه به کم ها قانع نشوید و همچنان ادامه دهید تا این که به قله های بزرگ موفقیت برسید. انسان های بزرگی که تأثیر گذار شده اند و به موفقیت های بزرگی رسیده اند، این کلید ثروت و خوشبختی را در اختیار داشته اند و از این کلید که یکی از مهمترین کلید های خوشبختی است به درستی استفاده کرده اند.

وقتی که اهدافی را انتخاب می کنید و به سمت آن اهداف حرکت می کنید ممکن است به موفقیت های کوچکی برسید. انسان های عادی به همین موفقیت های کوچک قانع می شوند. قانع شدن به هدف ها و موفقیت های کوچک باعث می شود که دست از تلاش بردارید و در نهایت به آسایش خاطری که به دست آورده اید راضی شوید.

 ۵- پنجمین کلید از کلیدهای ثروت و خوشبختی این است که همیشه بیشتر از آنچه که می گیرید بدهید.

بیشتر کسب و کارهای ما دادن خدمات به مردم است. اگر در این نوع کار و کسب و کارها به مردم به همان اندازه که از آنها می گیریم بدهیم کم کم کار و کسب ما از رونق می افتد. خدماتی که به مردم می دهید باید طوری باشد که بیشتر از حد معمول باشد. همیشه بیشتر از آن چیزی که قول داده اید خدمات ارائه دهید.

این نوع خدمات دادن شما را در میان مردم محبوب می کند. بیشتر کار و کسب ها با مردم سر و کار دارند. من سازمان هایی را دیده ام که اصلا ارتباط مستقیمی با مردم ندارند ولی در روابطشان با مردم طوری رفتار می کنند که انگار این مردم هستند که رابطه مستقیی با آنها دارند.

افراد موفق و ثروتمندی را که به ثروت های بزرگی رسیده اند این کلید از کلیدهای ثروت و خوشبختی را به کار می برند و همیشه بیش از انتظار مردم به آنها خدمات می دهند.

شرکتی را می شناسیم که کار این شرکت فروش مواد شوینده است. این شرکت به همراه محصولات خریداری شده، محصولات دیگری را هم به مشتری می دهد. مشتری احساس رضایت می کند.

شاید این محصول اضافه کمی بار مالی داشته باشد، ولی از طرف دیگر این بار مالی جبران خواهد شد. با افزایش مشتری ها و خریدهایی که انجام می شود، شرکت رشد بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد و بزرگ خواهد شد.

شما هم در هر صنفی هستید بهتر است از این کلید ثروت و خوشبختی استفاده کنید و کار و کسب تان را رشد دهید.

آیا هرکدام از کلیدهای ثروت و خوشبختی به تنهایی کارساز است؟

ما در این مقاله کلیدهای خوشبختی را به شما نشان دادیم و به شما گفتیم که هرکدام از این ۵ کلید خوشبختی می تواند کار و کسب شما را در جنبه ای خاص رشد دهد. اگر دوست دارید کار و کسب خود را رشد دهید و به ثروت و خوشبختی برسید لازم است که همه این کلیدهای ثروت و خوشبختی را با هم استفاده کنید. هر کدام از این کلیدهای ثروت و خوشبختی می تواند در خاصی را باز کند.

اینکه شما از یکی از این کلیدهای ثروت و خوشبختی استفاده کنید، شما را به ثروت و خوشبختی نمی رساند. شاید بتوانید جنبه ای از کار و کسب خود را رشد دهید ولی آنچه را که انتظار دارید تجربه نخواهید کرد.

لازم است همه این کلیدهای ثروت و خوشبختی را داشته باشید و با هرکدام از این کلیدها در مربوط به آن کلید را باز کنید و در نهایت به قصر ثروت و خوشبختی وارد شوید.

مطمئن باشید که این کلیدهای ثروت و خوشبختی شما را به قصری پر از ثروت و آرامش خواهد رساند. کافی است این کلیدها را بشناسید و درهای ثروت و خوشبختی را یک یک باز کنید.

پیشنهاد ویژه و رد‌نشدنی

اگر در دوره آموزش رایگان ان.ال.پی شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم این دوره کاملا رایگان را از دست ندهید.

برای ثبت نام در این دوره رایگان و غیر حضوری کافی است نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید و این آموزشهای رایگان را در ایمیل خود دریافت کنید

شرکت در دوره رایگان ان.ال.پی

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. امید مظاهری گفته؛
   21:01 2016/12/03

   بسیار عالی بود. استاد قراخانلو این مقاله به من روحیه دوباره داد تا بتوانم از اول شروع کنم
   پاینده باشید.

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    21:06 2016/12/03

    دوست عزیز سلام
    از اینکه توانسته ایم کمک کنیم که انسان ها نیروهای درونی خود را بهتر بشناسند و واقف شوند که قدرتی باورنکردنی دارند و می توانند به هرآنچه می خواهند برسند، بسیار خوشحالیم.
    شاد و پرانرژی باشید.

  2. hamid گفته؛
   22:31 2016/12/06

   سلام خدمت استاد محترم
   من از فایلهای رایگان و۵کلید خوشبختی استفاده کردم بسیار عالی وتاثیر گداربود وتصمیم به خرید محصول اعتماد بنفس کردم بنده دوره مهندسی nlp رابپایان رسوندم وتعدازیادی از کتابهای nlpرا مطالعه کردم (واین نگاه از دیدگاه کابری است که با علم nlpاشناست)وکتاب تئوری تغییر استاد را که خواندم واقعا از دید من عالی وخیلی بازبان nlpبیان شده واز خواندنش کیف کردمومحصول اعتماد بنفس رو هم کامل تمام فایلهایش رو دیدم محصولی هست که باید نکاتش رو ماکه ذهنت کنی وروی خودت کار کنی هر لحظه ودر هر جا ومطمئنن نتیجه مطلوبی خواهید گرفت وفایل هدف گذاری را هنوز فرصت نکردم نگاه کنم ولی مطمئن هستم مثل فایلهای قبلی عالی خواهد بود ومن از ان بهره خواهم برددر اخر از استاد محترم بابت محصول ارزنده وفایلهای رایگان بسیار عالیتان سپاسگزارم

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    23:47 2016/12/06

    سلام دوست عزیز
    از توجه و لطف شما بسیار سپاسگزاریم. از اینکه به فکر ارتقای دانش و مهارت های خودتان هستید بسیار خوشحالیم. دانش ان.ال.پی دانش تغییر است و به انسان ها کمک می کند تا خودشان را بهتر بشناسند و بتوانند از قدرت ذهن خود به صورت اختیاری و بهینه استفاده کنند تا بتوانند زندگی خود را آنطور که دوست دارند بسازند. بیشتر انسان از ذهن و مغز خود به صورت اختیاری استفاده نمی کنند و خود را غرق مشکل می کنند. برای اینکه از ذهن خود به صورت اختیاری و بهینه استفاده بکنیم و زندگی خود را آنگونه که دوست داریم بسازیم باید ذهن خود را بشناسیم. دانش ان.ال.پی کمک می کند که انسان ها به قدرت ذهن خود واقف باشند و زندگی خود را به صورت اختیاری و دلخواه خود بسازند.
    شاد و پرانرژی باشید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: