0

۷ خصوصیت انسان های موفق

دسته بندی :موفقیت 8 دسامبر 2016 ابوالفضل قراخانلو 33
خصوصیت انسان های موفق

۷ خصوصیت انسان های موفق

شاید شما هم پیش خود فکر کنید که انسان های موفق با انسان های عادی از نظر ذهنی تفاوت داشته باشند. انسان های موفق و انسان های عادی از نظر ذهنی هیچ تفاوتی با هم ندارند. تنها تفاوتی که آنها دارند در نحوه عملکرد آنهاست. ۷ خصوصیت انسان های موفق است که آنها را با انسان های عادی متفاوت می کند.

انسان های موفق از این ۷ خصوصیت استفاده می کنند و کارهایی و رفتارهای را که انجام می دهند با انسان های عادی متمایز می کنند. این ۷ خصوصیت انسان های موفق باعث تفاوت بین افراد عادی و افراد موفق می شوند.

چرا انسان های موفق همیشه موفق می شوند؟

شاید این سؤال را هم بپرسید که چرا انسان های موفق در بیشتر زمان ها موفق می شوند و افراد عادی نمی توانند به راحتی به اهداف خود برسند؟ اینکه بیشتر افراد به راحتی نمی توانند به اهداف خود برسند به دلیل این است که آنها با هفت خصوصیت انسان های موفق آشنا نیستند و این ۷ خصوصیت را در خود پرورش نداده اند.

هر انسانی اگر دوست دارد به موفقیت برسد لازم است این ۷ خصوصیت انسان های موفق را در خود ایجاد کند و آنها را پرورش دهد.

در ادامه به این هفت خصوصیت انسان های موفق می پردازیم

۱- اولین خصوصیت انسان های موفق این است که آنها عاشق کسب و کار خود هستند.

یکی از دلایلی که انسان های موفق به موفقیت می رسند این است که آنها عاشق کارشان هستند. این نکته بسیار مهم است که کارتان را دوست داشته باشید. اگر کارتان را دوست نداشته باشید، برای موفقیت خود تلاش نمی کنید. هیچ کس در کاری که دوست ندارد به موفقیت نمی رسد، زیرا در آن کار همه تلاش خود را نمی کند.

برای اینکه در کارتان موفق شوید باید همه تلاش خود را بکنید. چطور ممکن است کسی به کار خود علاقه نداشته باشد و همه تلاش خود را در انجام آن کار بکند.

عشق به کار

علاقه به کار کافی نیست، باید عاشق کارتان باشید. عشق نیروهای درونی انسان را آزاد می کند و باعث افزایش عملکرد انسان می شود. اگر عاشق کارتان باشید از همه توانتان برای انجام دادن صحیح کارتان استفاده می کنید.

اگر دقت کرده باشید در کارخانه ها، شرکت ها و ادارات کارکنانی که کارشان را دوست دارند از هم موفق تر هستند. آنها چون عاشق کارشان هستند، آن کار را به خوبی انجام می دهند و سعی می کنند از حداکثر توان و نیروهای خود در جهت انجام آن کار استفاده کنند.

برعکس شاید کارکنان دیگری راه هم دیده باشید که به دلیل بی علاقگی به کارشان از انجام کارشان طفره می روند یا اینکه کارشان را به درستی انجام نمی دهند.

به همین دلیل است که به صاحبان کسب و کار  و کسانی که به دنبال استخدام افراد هستند پیشنهاد می شود، برای استخدام افراد در پست های سازمانی خود افرادی را استخدام کنند که به کارشان علاقه داشته باشند.

همانطور که گفتیم اولین خصوصیت انسان های موفق این است که عاشق کار خود باشد و اگر این عشق و علاقه وجود نداشته باشد، این افراد هیچگاه کارشان را به خوبی انجام نمی دادند و در نتیجه به موفقیت نمی رسیدند. شما سعی کنید دست به کاری بزنید که عاشق آن کار باشید.

۲- خصوصیت دوم انسان های موفق ایمان آنها است

باور و ایمان به موفق شدن یکی دیگر از خصوصیات انسان های موفق می باشد. اگر کسی ایمان نداشته باشد که موفق می شود، راه سختی را برای موفق شدن در پیش دارد. انسان های موفق به اینکه یک روز موفق می شوند ایمان و باور دارند.

اگر در دوره آموزش رایگان ان.ال.پی وبسایت www.irannlp.com شرکت کرده باشید در یکی از فایل ها در مورد باورهای انسان صحبت کرده ایم و گفته ایم که باور و ایمان در انسان چه کارهایی که نمی کند. اجازه دهید داستانی را برایتان بازگو کنیم

در یک مسابقه فوتبال که در یک روز آفتابی برگزار می شد، چند نفر از تماشاگران حالشان خراب شد. آنها حالت تهوع گرفته و به دل درد شدید گرفتار شدند. پس از بررسی پزشکان ورزشگاه اعلام کردند، کسانی که علائم و مشخصاتی که در بالا گفته شد را دارند به این دلیل است که از نوشابه های دستگاه های فروش خودکار نوشابه، مصرف کرده اند.

بنابراین کسانی که از نوشابه های، دستگاه های خودکار فروش نوشابه، مصرف کرده اند، به پزشکان مستقر در ورزشگاه مراجعه نمایند.

باور به مسمومیت باعث مسمومیت شد

به این دلیل که علائم آن مسمومیت از بلندگوهای ورزشگاه اعلام شده بود، ظرف چند دقیقه پس از اعلام علائم، بیشتر افرادی که در ورزشگاه از آن نوشابه ها مصرف کرده بودند، آن علائم را تجربه کردند. حتی کسانی که از یک قدمی آن دستگاه ها عبور نکرده بودند، علائم مسمومیت را احساس کردند.

ورزشگاه پر از آمبولانس هایی شد که بیماران را به بیمارستان انتقال می داد. در ورزشگاه آشوب زیادی به پا شد. این سؤال مطرح است که چگونه ممکن است ظرف چند دقیقه این همه انسان مسموم شوند. چرا کسانی که از نوشابه های مسموم استفاده نکرده بودند هم مسموم شدند؟ و علائم مسمومیت در آنها پدیدار شد؟

پس از بررسی های مجددی که به عمل آمد مشخص شد که اصلا مسمومیت به وجود آمده به دلیل نوشابه های موجود در دستگاه های فروش خودکار نوشابه نبوده است.

آن دل دردها و علائم دلیل دیگری داشته است. این خبر بلافاصله از بلندگوهای ورزشگاه اعلام شد. پس از اعلام این خبر هم کسانی که آن علائم به سراغ آنها آمده بود، حالشان خوب شد و ورزشگاه به حالت عادی خود بازگشت.

این اتفاق نشان می دهد که باور و ایمان انسان روی فیزیولوژی انسان تأثیر می گذارند. اگر انسان باور داشته باشد که بیمار است این باور روی جسم انسان اثر گذاشته و نشانه های بیماری کم کم سراغ انسان می آید.

باور شکست باعث شکست می شود، باور پیروزی باعث پیروزی می شود. باور بیماری باعث بیماری می شود. باور بدبختی باعث می شود و باور اینکه خوشبخت هستید باعث می شود که خوشبختی را تجربه کنید.

باور و ایمان در کار و کسب انسان ها بسیار تأثیرگذارند. باور اینکه در کار و کسب خود به موفقیت می رسید باعث می شود که در کار و کسب خود به موفقیت برسید.

 پس باورها و ایمان انسان های موفق باعث موفقیت آنها می شوند. و اگر همین انسان ها باور داشته باشند که موفق نمی شوند، در واقعیت هم موفق نمی شوند.

۳- سومین خصوصیت از ۷ خصوصیت انسان های موفق داشتن برنامه ریزی است.

انسان های موفق در کار و زندگی شان برنامه ریزی دارند. آنها برای امروز و فردایشان برنامه ریزی دارند. افرادی که به موفقیت های بزرگی می رسند شب، قبل از اینکه به خواب بروند، برنامه های فردای خود را روی کاغذ می نویسند.

آنها می دانند که قرار است فردا چه کارهایی را انجام دهند. آنها طوری برنامه ریزی می کنند که بتوانند به همه کارهایشان رسیدگی کنند.

انسان های موفق بدون برنامه ریزی زندگی نمی کنند. آنها برای تک تک لحظه های خود ارزش قائلند. آن‌ها قدر تک‌تک دقایقشان را می دانند و برای این دقایق برنامه‌ریزی می‌کنند. 

گر شما هم در گروه انسان های موفق قرار دارید مطمئنا جزء کسانی هستید که در زندگی خود برنامه‌ریزی دارید و یا اگر دوست دارید در کار و کسب و زندگی خود به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید، برنامه ریزی باید اولین کاری باشد که برای فردایتان انجام می‌دهید.

البته منظور ما از برنامه‌ریزی اینگونه نیست که شما برنامه ریزی دقیقی برای تک تک دقیقه های خود داشته باشید. برنامه ریزی شما باید طوری باشد که بدانید فردا باید چه کارهایی انجام دهید.

اگر برنامه ریزی شما اینگونه باشد که ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شوید و از ۶ تا ۶:۱۵ مسواک بزنید و از ۶:۱۵ تا ۶:۴۵ صبحانه بخورید و همینطور ساعت ها و دقایق آن روز را اینگونه برنامه ریزی کنید.

این برنامه ریزی شاید به نظر شما برنامه ریزی خوبی باشد، ولی برنامه ریزی اصولی نیست. شما در این نوع برنامه ریزی اگر نتوانید یکی از کارهایی را که نوشته اید انجام دهید روحیه خود را می بازید و برنامه آن روزتان به کلی از دست می رود.

بهتر است مشخص کنید فردا تا ظهر چه کارهایی انجام شوند و بعد از ظهرتان را باید صرف انجام چه کارهایی بکنید.

کافی است کارهای فردایتان مشخص شده باشند و خود را مقید کنید که تا آخر روز کارهای مشخص شده را انجام دهید.

 چرا مقاله برنامه‌ریزی  ذهن را مطالعه نمی‌کنید؟  مطالعه می‌کنم

۴- چهارمین خصوصیت افراد موفق داشتن ارزشهای مشخص و معین است

انسان های موفق دارای ارزشهای مشخص و معین هستند. آنها می دانند که باید به چه مواردی ارزش قائل شوند و چه چیزهایی برای آنها ارزش محسوب نمی شوند. آنها ارزشهای طبقه بندی شده دارند.

مثلا یک فرد موفق و ثروتمند می داند که ارزش خانواده بالاتر از پول است. او می داند که مثلا انسانیت برای او یک ارزش است. انسان موفق اولویت ارزش های خود را می داند.

او می داند که ارزش های او برایش مهم هستند و اگر ارزشی که برایش مهم است زیر پا گذاشته شود، احتمال این وجود دارد که رابطه او با آن شخصی که ارزش او را زیر پا گذاشته است به هم خواهد خورد.

انسان موفق دوست ندارد ارزش های او لگدمال شوند. او طبق ارزش هایش زندگی می کند و کارهای و رفتارهایش را با اصولی که دارد پیش می برد. ارزش های انسان موفق روی اصول زندگی شخصی و شغلی او بسیار تأثیرگذارند. او هیچگاه ارزش های خود را زیر پا نمی گذارد.

اگر شما هم دوست دارید که در زندگی شخصی و حرفه ای خود موفق باشید بهتر است ارزش های خود را روی کاغذ نوشته و سپس این ارزش ها را اولویت بندی کنید. ببینید کدام یک از این ارزش ها برایتان مهم تر است.

مثلا خانوده مهم تر است یا درآمد؟ یا اینکه پول  مهم تر است یا تفریح؟ هر کدام از ارزشهای خود را اولویت بندی کنید و طبق اولویت ارزش هایتان زندگی کنید.

۵- پنجمین خصوصیت انسان های موفق این است که آنها شور و انرژی دارند

 

داشتن انرژی

انرژی به معنی شورو هیاهویی است که انسان های موفق از این انرژی برخوردارند. انسان های موفق از انرژی فراوانی برخواردارند. آنها همیشه صبح زود از خواب بیدار می شوند و سرشار از انرژی به کار و کسب خود می پردازند.

آنها انسان هایی پرانرژی هستند که هیچگاه از کارشان خسته نمی شوند. خستگی در وجود این انسان ها راهی ندارد.

انسان هایی که به معنای واقعی موفق هستند به سلامتی خود اهمیت می دهند. آنها غذاهای سالمی مصرف می کنند و از مصرف عذاهایی که انرژی آنها را هدر می دهد خودداری می کنند.

غذاهای پرچرب هنگامی که در معده در حال هضم شدن هستند انرژی بسیار زیادی را از انسان می گیرند. افراد موفق به ورزش و قوی تر کردن عضلات جسم خود هم اهمیت می دهند.

آنها در برنامه های روزانه خود ورزش کردن را گنجانده اند. ورزش باعث می شود که جسم و عضلات انسان قوی تر شوند. برای موفق شدن قدرت ذهن کافی نیست. جسم هم باید قوی باشد و انسان باید بتواند هم زمان هم از قدرت جسم و هم از قدرت ذهنش استفاده کند تا بتواند به اهدافی که دارد برسد.

شما هم سعی کنید در برنامه روزانه خود حداقل نیم ساعت ورزش را بگنجانید. بهترین ورزش می تواند پیاده روی باشد. پیاده روی ورزشی است که نه سنگین است که به جسم شما فشار زیادی را وارد کند، نه سبک است که جسم و عضلات شما را تقویت نکند.

۶- ششمین خصوصیت انسان های موفق جلب دوستی است

انسان های موفق این توانایی را دارند که با هر کسی که دلشان بخواهد دوست شوند. آنها می توانند به راحتی با افراد دیگر دوست شوند. به یاد داشته باشید که شما به تنهایی نمی توانید در کار و کسب خود به موفقیت برسید. در این راه به دوستانی احتیاج دارید که به شما کمک کنند تا موفق شوید.

انسان های موفق همیشه تلاش می کنند دوستی های جدیدی را ایجاد کنند. آنها در پی یافتن دوستان مختلفی هستند. آنها افرادی را برای دوستی انتخاب می کنند که مانند خودشان پرانرژی هستند و می توانند از انرژی جسمی و ذهنی خود برای انجام کارهایشان استفاده کنند. انسان های موفق سعی می کنند با دشمنان خود نیز دوست باشند.

آنها به این اعتقاد دارند که هزار دوست کم است و یک دشمن بسیار. آنها سعی می کنند با کسی دشمنی نکنند و همچنین در راه موفقیت برای خودشان دشمن ایجاد نکنند. اگر کدورت هایی هم پیش بیاید سعی می کنند آنها را برطرف کنند و رضایت افراد را جلب کنند.

این کار به معنی ترسو بودن آنها نیست. آنها دنبال این هستند که دشمنی ایجاد نشود و همیشه و در همه حال در پی جلب دوستی هستند.

۷- هفتمین خصوصیت انسان های موفق تسلط به فن ارتباطات است

7 خصوصیت انسان های موفق

اگر در جایی از این دنیا مشاهده کردید انسانی در کار و کسب و زندگی خود به موفقیت رسیده است بدانید آن فرد به فن و فنون ارتباطات تسلط دارد.

فردی که موفق است، توانایی آن را دارد که با افراد دیگر ارتباطات خوبی داشته باشد. او از این اربتاطات استفاده می کند تا بتواند کار و کسب خود را بسازد و آن را گسترش دهد.

 همانطور که قبلا هم گفتیم هیچ کس نمی تواند به تنهایی و بدون داشتن ارتباطات سازنده کار و کسب خود را گسترش داده و در آن موفق شود. اگر شما هم دوست دارید موفق شوید، پیشنهاد می کنیم مهارت برقراری ارتباط با دیگران را بیاموزید و از این مهارت برای ساختن ارتباطات تأثیرگذار استفاده کنید.

کسانی که توانایی برقراری ارتباط مؤثر را دارند، می دانند که با هر شخصی چگونه صحبت کنند، از چه کلماتی استفاده کنند و چگونه از زبان بدن خود استفاده کنند. آنها می دانند که با یک شخص دیدمحور چگونه صحبت کنند و یا وقتی که با یک فرد شنود محور صحبت می کند، از چه کلماتی استفاده بکند.

این نکته در برقراری ارتباط مؤثر بسیار مهم است که با یک شخص دیدمحور و شنود محور و یا لامسه محور چگونه صحبت کنیم؟ با این افراد از چه کلماتی استفاده کنیم تا بتوانیم با آنها ارتباط مؤثری برقرار کنیم.

چرا برای اطلاعات بیشتر در مورد فن ارتباط مقاله ارتباط مؤثر را مطالعه نمی کنید. مطالعه می کنم

در این مقاله به چه موضوعاتی پرداختیم

در این مقاله در مورد ۷ خصوصیت انسان های موفق صحبت کردیم و گفتیم که انسان های موفق از این ۷ خصوصیت انسان های موفق برخوردار هستند. آنها این توانایی را دارند که به راحتی به هرآنچه می خواهند برسند. آنها جسم و ذهن سالمی دارند و می توانند زندگی خود را آنطور که دوست دارند بسازند.

 این ۷ خصوصیت انسان های موفق را یک بار دیگر بازگو می کنیم و امیدواریم که شما هم بتوانید این ۷ خصوصیت را در خود ایجاد و پرورش دهید و مانند انسان های موفق زندگی خود را آنگونه که دوست دارید بسازید.

 ۷ خصوصیت انسان های موفق به ترتیب زیر هستند

۱- عاشق کار و کسب خود هستند

۲- باور و ایمان دارند که موفق می شوند

۳- آنها در کار و زندگی خود برنامه ریزی دارند

۴- ارزشهای انسان های  موفق اولویت بندی شده است و از نظر آنها اهمیت کارها و رفتارها مشخص است

۵- انسان های موفق بسیار پرانرژی هستند

۶- جلب دوستی خصوصیت دیگر انسان های موفق است

۷- خصوصیت هفتم انسان های موفق این است که آنها با فن ارتباط مؤثر آشنا هستند.

در پایان پیشنهاد می کنیم اگر در دوره آموزش رایگان ان.ال.پی ثبت نام نکرده اید در این دوره غیر حضوری و کاملا رایگان ثبت نام کنید. 

جهت شرکت در این دوره رایگان و کاربردی نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید

 • ثبت نام در دوره رایگان آموزش ان.ال.پی

 • شاد و پرانرژی باشید

  ابوالفضل قراخانلو مدرس و مربی ان.ال.پی و مدیریت ذهن 

  ابوالفضل قراخانلو

  من ابوالفضل قراخانلو هستم. مدرس و مربی ان ال پی، کوچ کسب و کار از آکادمی بین المللی کوچینگ، مدرس و مربی مهارت‌های رسیدن به موفقیت، نویسنده کتاب تئوری تغییر، نویسنده بیش از 80 مقاله در مورد مهارت‌های رسیدن به موفقیت، هدفگذاری، مهارت‌های ارتباطی و مدیر وبسایت ایران ان ال پی

  We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

  Be sure to read the following:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. مثل همیشه عالی بود استاد عزیز

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    08:05 2016/12/11

    سلام دوست من
    ممنون از لطف شما. امیدواریم بتوانیم همیشه برای جامعه انسان مفیدی باشیم.
    شاد و پرانرژی باشید

  2. عشق و علاقه واقعا موثره

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    10:18 2017/01/01

    سلام دوست گرامی
    عشق و علاقه به کاری که انجام می دیم بسیار اثرگذاره. کسی که به کارش علاقمند باشه اون کار رو با جون و دل انجام می ده و برای انجام شدنش تلاش می کنه. این فرد در نهایت هم در انجام اون کار موفق میشه. خیلی از افراد را می بینیم که پس از چندین سال داشتن شغلی که دوستش نداره، در نهایت به سمت شغلی می ره که علاقه داره و در اون شغل موفق میشه.
    سپاس از توجه شما امیر عزیز

  3. عباس میسمی گفته؛
   23:17 2017/04/07

   سلام، ممنون از مطالب ارزشمند شما، اگر امکان دارد مطالب مرتبط با فوبیا را نیز رایگان در اختیار همگان قرار دهید با تشکر
   یا اگر ممکنه برایم ایمیل کنید بدلیل مشکلات مالی

   • ابوالفضل قراخانلو گفته؛
    00:33 2017/04/08

    سلام دوست گرامی. از لطف شما بسیار ممنونم. تکنیک های رفع فوبیاها را باید زیر نظر یک مربی انجام دهید. با این حال این تکنیک را سر فرصت به شما ایمیل می کنیم. با تشکر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه: